Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mikor küldik ki a jogosítványt...

Alien892 kérdése:

Mikor küldik ki a jogosítványt postán?

Figyelt kérdés

Már több hete be van adva a kérelem az okmány irodába. Egy kis műanyag kártyát legyártani 100 év? Tudom ezt a kérdést már sokan feltették itt de nem érdekel én is felteszem. Nem tudnának minden megyeszékhelyen létrehozni egy jogosítvány gyárat és akkor nem 15 millioó személyit meg jogosítványt kellene egy helyen legyártani. Vagy másik variáció lehessen vezetni azzal a papírral amit adtak és felőlem küldhetik 3 hónap múlva.


Magyarország jobban teljesít


2014. febr. 4. 11:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
41%

Arra nem gondoltál hogy nem egy kártyát gyártanak, hanem több ezret? És ha több nyomda lenne akkor az összes veszteséges lenne.


Bár eszembe jutott erről egy jó ötlet: akik háborognak +1 hét míg megkapják, a türelmeseknek meg korábban küldik ki.

2014. febr. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
egy közszolgáltatásnak nem célja, hogy profitot termeljen lásd rezsicsökkentés engem nem érdekel ,hogy csődbe megy a nyomda vagy nem
2014. febr. 4. 11:50
 3/19 lac1434 ***** válasza:
100%
Menj be és érdeklődj az okmányirodán. Ott megmondják hogy mikorra várható. Amúgy kb 3 hét.
2014. febr. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha csődbe megy a nyomda, teljesen leáll a kártyák nyomtatása. És a te adódból épülne, másra is lehet költeni.
2014. febr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

30 nap.

Ugyanis a jogosítvány is egy hatósági határozat, aminek kiadására a 2004. évi CXL. tv. alapján az igénylés benyújtásától számítva 30 naptári napjuk van.

Természetesen ez a dátum a feladásra vonatkozik.

Utána még ott is "elkeveredhet", amiről a hatóság már nem tehet...

Tehát, ha 30 naptári + 3 munkanapon belül, nem kapod kézhez, érdeklődj az okmányirodában.

....kértél sms értesítést, a jogosítvány postára adásának a megtörténtének időpontjáról?

2014. febr. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Az ügyintézési határidő 30 nap.


Indokolt esetben lehetőség van a vezetői engedély soron kívüli kiadására (pl. halaszthatatlan külföldi utazás miatt). A soron kívüli kiadásra irányuló kérelem a Központi Okmányirodában (1133 Budapest, Visegrádi utca 110-112.) nyújtható be.


Lehetőség van SMS vagy/és e-mail értesítés kérésére az elkészült vezetői engedély postára adásának, illetve az okmányirodába érkezésének napjáról.

[link]

2014. febr. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

az SMS értesítésről ennyit


[link]


én nem kértem amúgy SMS értesítést

2014. febr. 4. 12:26
 8/19 anonim ***** válasza:

vesd fel a javaslataid, a Parlamentnek aki jogosult ez ügyben (is) intézkedni, vagy esetleg a panaszod az ombudsman-nak továbbítsd....

az Országgyűlési Biztosok Hivatalának honlapján eléred: [link]

2014. febr. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
én, még az okmányirodában kértem az e-mailben értesítést, és a postai kézbesítés előtti napon meg is kaptam...
2014. febr. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
de hány hét múlva kaptad meg a kezedbe az okmányirodai igényléstől viszonyítva
2014. febr. 4. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!