Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha forgalomból kivont, rendszá...

Ha forgalomból kivont, rendszámos autót veszek, milyen költségekre számítsak (átírás, forgalmi, törzskönyv, műszaki vizsga, egyéb)?

Figyelt kérdés

Az autó ránézésre jó állapotú, már legalább 7 éve a szomszéd telkén áll (szerencsére fedett helyen).

Rendszáma van, lekértem ügyfélkapun: "A jármű nincs forgalomban."

Sajnos többet nem tudok, mert még sosem találkoztam a szomszéddal (évente kb. 2x jönnek ki).


Ha megvenném ezt az autót, és rendesen használni szeretném, milyen költségekre számíthatok? Olyan költségekre gondolok, amik normál vásárlásnál nincsenek, pl. forgalomba visszahelyezés, vagy ilyesmi.


2017. jan. 18. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni hogy van kivonva?!

Ha ideiglenesen gond egy szal es semmilyen plusz koltseg nincsen,ugyanis a forgalombol ideiglenesen kivont jarmu az adasvetelivel azonnal automatikusan visszahelyeződik a forgalomba ha csak az uj tulaj errol maskepp nem rendelkezik

2017. jan. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mivel van rajta rendszám, és ügyfélkapun le tudtam kérni az alapvető adatokat (típus, szín, "a lekérdezett jármű nincs forgalomban"), gondolom csak simán lejárt a műszakija, vagy üzemképtelen lett, elhunyt a tulajdonos, ilyesmi - aztán nem fizették a kötelezőt, és gondolom ezért vonták ki...


Úgy tudom, ha végleg kivonják forgalomból, akkor le kell adni a rendszámot az okmányirodába.

2017. jan. 18. 18:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Valóban. Az autót jó eséllyel kitiltották forgalomból.


Igazából nem ez a gond, hanem a 7 év állás.

Ennyi idő után már a gumi alkatrészek álltukban mennek tönkre. A fékek minden bizonnyal össze vannak rohadva, az üzemanyag rendszerben elképzelhető, hogy lerakódásokon kívül más nincs.

Ha megveszed nem fog forgalmit kapni, csak ha levizsgáztatod. A vizsgához pedig lehet, ogy kompletten fel kell újítani a futóművet és a fékeket, kitakarítani a rendszert. Ennyi idő alatt a vezérműszíj is tropa lesz, ha van benne...


Szóval sokat lehet vele melózni.

2017. jan. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!