Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az Orlennel van valami problém...

Az Orlennel van valami probléma, vagy miért nincs náluk forgalom?

Figyelt kérdés
Mostanában többször jártam az Orlen-kút felé, és soha nem tolongtak. Most du. 3 után voltam tankolni, a forgalmas 3-as út mellett. Érkezésemkor 1 autó volt, utánam meg nem is jött senki, pedig elég sokáig tartott a fizetés, a másik autós miatt. Oké, hogy nem olcsók, mint a Lukoil volt, meg az ablakmosós edények is ki vannak száradva, de csak lehet valami oka a forgalom hiányának.
2023. febr. 9. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:
sztem csak nem ismerik
2023. febr. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem ismeri itthon. Ha F1-ben nem láttam volna a márkát, mikor Kubica/az Alfa Romeo szponzora volt, akkor mai napig nem tudnám, hogy egyáltalán létezik ilyen, hogy "Orlen".


Mellesleg a MOL közvetlen vetélytársa a közép-európai térségben, szóval nem csoda, hogy itthon elnyomják még a hírét is. Feltételezem a Lukoil megvásárlásával próbálnak teret nyerni, így betörve Magyarországra is, de kétlem, hogy hosszú távon működőképesek tudnak lenni a közvetlen vetélytárs anyaországában. Hagyták őket bejönni, hogy az a sok benzinkút, amit átvettek, ne menjen csődbe, de idővel majd ha normalizálódik az üzemanyag-helyzet, akkor bizonyára elkezdik kiszorítani őket.

2023. febr. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A benzinkutak ugyanott vannak, mint eddig. Nem gondolom, hogy eddig is a név miatt jártak a Lukoilhoz. Akit érdekel a név meg a márka, az nagyrészt eddig is tudta, hogy a Lukoil a MOL tulajdona volt, előtte meg sok évig magyar vállalkozói csoportoké. (Maga a Lukoil 2014-ben kivonult az országból.)
2023. febr. 9. 17:15
 4/10 anonim ***** válasza:
Lukoilra sem jártam attól a pillanattól kezdve hogy megszűnt náluk a 98-as benzin, és az nem most volt.
2023. febr. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ismeretlen név és még csak nem is olcsóbb. Elég rossz kezdés, nincsenek a helyzet magaslatán a marketingesek.
2023. febr. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Miért tankolna bárki egy "noname" kúton, amikor ugyanannyiért megkapja a Shellnél, OMV-nél, MOL-nál?
2023. febr. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ez igaz, de szerintem a többség nem valami pozitívum miatt megy egy kútra, mert a közelség fontosabb tényező, hanem inkább valami negatívum miatt kerüli el. Úgy értem, ha útba esik egy Shell vagy OMV (MOL nem), akkor oda megy, de ha nem esik útba, akkor nem kerül miatta egy kilométert, hanem megtankol a legközelebbi kúton. Kivéve, ha valami konkrét negatívumot tud (vagy hisz) az adott kútról.

4

Én 100-ast mindig a Lukoilnál vettem, mert csak ilyen 20 Ft-tal volt drágább a 95-östől. Nem 60-nal, mint máshol. Plusz 95-ösnél is a Lukoil volt a legolcsóbb kút a városban a kb. 10 közül. Meg a legközelebbi is. :)

2023. febr. 10. 05:01
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Mikor volt százasa a lukoilnak? :D
2023. febr. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A megszűnéséig folyamatosan volt. Legalábbis nálunk. (Lehet, hogy te nem voltál szimpatikus nekik, és neked nem adtak. :)

Ahogy több más cégeknél is, náluk is az volt a szokás, hogy egyik kúton 98-as benzint tartottak, másik kúton 100-ast. (A Holtankoljak.hu-n meg lehet nézni, hogy most is vannak ilyen cégek.)

Ezekben a cikkekben írnak is a TOP Extra 100-as benzinről:

[link]

[link]

2023. febr. 10. 14:53
 10/10 anonim ***** válasza:

Sose láttam. 98-as volt náluk egy darabig, aztán megszűnt.

Aztán mondták hogy de lesz valami prémiumbenzijük, de a csávó akkor se tudta megmondani az oktánszámát, amikor már megkapták, szóval onnantól kezdve átszoktam az OMV-re. így jártak. :D

2023. febr. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!