Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ilyen esetben nekem hatodik...

Ilyen esetben nekem hatodik emberként ki kell szállnom segítenem vagy jól tettem, hogy tovább mentem?

Figyelt kérdés

Előttem egy autóval egy robogós alól kicsúszott a motor és bár nem nagy sebességgel de oldalra vágódott.

A robogós egyből felpattant, a járdán sétálók közül azonnal 4en rohantak oda és az előttem haladó autós aki előtt közvetlenül történt a baleset, ő is kiszállt hozzá és már le is mentek se perc alatt a járdára.

Én megálltam mögöttük és figyeltem egy fél percig, hogy kellhetek e oda de én úgy ítéltem meg, hogy nincs nagy baj és elég 5 ember is így lassan kikerültem az előttem megálló autóst és továbbhajtottam. Mögöttem mindenki így tett.


Mit gondoltok? Jól tettem vagy mivel láttam mi történt így oda kellett volna menjek?



2023. aug. 17. 11:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer előttem is történt baleset, 3 autó összement, pár másodperc alatt egy egész csapat gyalogos sereglett oda segíteni, több autós is megállt. Hacsak nem vagy orvos, szabadnapos rendőr, tűzoltó, ápoló vagy egyéb hozzáértő akinek esetleg szükség lehet a tudására, hajts tovább, tömegnek teljesen felesleges a jelenléted.
2023. aug. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ezt is megtanították kresz-en
2023. aug. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1 Értek az elsősegélyhez szerintem jobban mint az átlag de mivel tényleg azonnal felpattant a motoros és ha kerdezték azonnal reagált így úgy gondoltam sokat nem tudok hozzátenni. Meg tényleg éppenhogycsak oldalra esett, nem volt egy nagy esés, fejet sem ért de volt rajta bukósisak is.


Egyébként egy orvosi rendelő mellett történt pont az eset, oda meg csak be tudja bárki kísérni vagy kihívni az orvost.

2023. aug. 17. 11:49
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
#3 Ha a robogós azonnal felpattant, akkor akár ő is hívhatta volna azonnal a 112-t. De ennyi segítő közül valakinek csak eszébe jutott.
2023. aug. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 bazaltkaroly ***** válasza:
100%

Ahogy az első mondta, ha nem vagy orvos, vagy bármilyen szakember, akkor fölösleges. Ha már sokan vannak ott, akkor még ronthat is ha odaszaladsz huszonkilencediknek, ugyanis, ha pánikba esik, akkor a nagy tömeg csak rosszabbá teszi a szituációt. Ráadásul, ha megjelenik egy orvos, aki segíteni tudna neki, akkor az sem fog odaférni.

Persze, ez az esetnem volt olyan extrém.

2023. aug. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
#5 Meg nem is elég egy orvos, ide rendőr kell.
2023. aug. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


#6 Szerintem nem kell rendőr, mert nem más hibájából esett el és ő maga sem tett kárt semmiben a robogóján kívül. Szimplán kicsúszott alóla.

2023. aug. 17. 18:42
 8/12 anonim ***** válasza:
#7 Abban az egy esetben nem kell, de ha egy lehulló alkatrész a mögötte levőnek gondot okoz, már akkor is. Az a legbiztosabb. Senkinek nem hiányzik, hogy utólag besétáljon a rendőrsége, aztán feljelentgessen, mert később jött rá, mekkora a kára, meg komolyabbak a sérülései, és utólag nehéz bármit bizonyítani vagy nem bizonyítani. Én motorosként azt mondom, ha pici bajom is van, rendőr, mentő, azért vannak, és akkor utólag nincs gond. Rengeteg az olyan eset, amikor koccanás után a gyalogos mondja, hogy jól van, hazamegy lábon, következő héten meg feljelent, hogy elütötted.
2023. aug. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Na jó, nem rengeteg, és nagyon nem mindennapos (ahogy a gyalogossal történő baleset sem) (meg azon sem fogunk vitatkozni, hogy ha egy járműnek akár egy négyzetcentije is gyalogossal érintkezik, az nagyon nagy probléma), de többször történik ilyen, mint gondolnád.

Persze a kérdésedre ettől ugyanaz a válasz, semmi értelme nem lett volna ott maradnod.

2023. aug. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Manapság a standard eljárás ilyenkor az hogy függőlegesen tartott mobiltelefonnal mindenkinek videóznia kell.. :/
2023. aug. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!