Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan reágáltok, ha egy...

Hogyan reágáltok, ha egy koccanás áldozatai vagytok?

Figyelt kérdés

Ma elegánsan nekihajtottam az előttem állónak a pirosnál. Ne kérdezzétek hogy csináltam, nem tudom...ebsztam. A kár nem tűnik túl komolynak, a rendszámtartó törött el, meg kicsit behorpadt a műanyag lökhárító.

Kicsit bepánikoltam, hogy most tuti leordítják majd a fejem, és az egész város hallani fogja. Persze azonnal kiszálltam, elismetem, hogy az én hibám, bocsánatot kértem, és biztosíottam afelől, hogy kártalanítom. A fickó a várokozásommal ellentétben teljesen jófej volt, mondta, hogy nem haragszik, majd a biztosító megcsinálja, és hogy megtörténik az ilyen. Végig nyugodt és kedves volt.



2023. aug. 29. 18:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kb ez lenne a normális viselkedési forma. Én sem húztam fel magamat mikor tk ra törték a kocsimat. Biztosító fizetett, vettem másikat. Bár még így is jó nagy cumi volt ...
2023. aug. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%

Belém hirtelen fékezés miatt jött egy nő aki egyből kiabálni kezdett, hogy mi a szarért álltam meg. Ő nem láthatta, de az előttem lévő motorosnak leesett az elég nagy doboza(kikerülni nem tudtam mert jöttek szembe átmenni nem akartam rajta, ha már meg is tudok állni).

Szóval ő egyből támadott így én is üvöltözni kezdtem, hogy tartotta volna be a követési távolságot meg az utat nézi ő is megáll. Így jól össze veszve rendőrt kellett hívni aki tisztázta a nővel, hogy ő volt a hibás.

2023. aug. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%

Bézbózütő, MOST POFÁZZÁ JÓSKAGYEREK!


Amúgy nem tudom, sosem voltam sem károkozó, sem "áldozat". Alapvetően messziről kerülöm a konfliktust, nehéz kihozni a sodromból. Viszont amikor párszor mégis sikerült valakinek, akkor az a te szavaiddal élve olyan "egész város hallani fogja" típusú. Ha ez lenne a helyzet, ahogy te leírtad, hogy a vétkes fél korrekt és partner, akkor egészen biztosan nem csinálnék belőle ügyet, lebeszéljük és kész. Kivéve ha részeg, azt a legkevésbé sem tolerálom, akkor lehet beleverem a fejét a kormányba és ráfogom, hogy nem volt becsatolva sem (bár kicsit lehet gyanús lenne, hogy huszonháromszor fejelte le egymás után, dehát a részegek már csak ilyen kiszámíthatatlanok).

2023. aug. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A részeggel semmi értelme veszekedni... Ugy se izgatja. A testi sértésért pedig te rosszabbul járhatsz, ha mint ő
2023. aug. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sem ordítanám le a károkozó fejét, higgadtan le rendezném.
2023. aug. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hogy aki elsőnek megszólal, hogyan teszi.

Ha te voltál a hunyó de azt mondod -röviden és nyugodt hangon: elnézést elbambultam. Kíván rendőrt hívni, vagy meg tudjuk beszélni?

Ebben az esetben bizonyára könnyen rendezhető az eset.

Az ordítós hőbörgős emberrel nincs mit kezdeni, olyankor rendőrt kell hívni.

Ha a hatóság azt mondja fölösleges volt kihívni, mert minimális a kár, és/vagy nem igényel intézkedést, akkor ne feledd el megjegyzni: az eset másik szereplője nem képes emberi módon kommunikálni, nem partner a megoldásban. Ennyi.

2023. aug. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Attól függ van akivel nyugodtan meglehet beszélni egy komoly problémát is és van akivel egy kisebbet sem. Mindeki hibázhat, ezt elkell fogadni. Ha te voltál a vétkes simán, lehet olyan, hogy másik hőbörög vagy neked megy. Ezért nem árt egy minimális boxtudás és egy paprika spray. Amint látjátok egyre több az idegbeteg és sokan járnak késsel.
2023. aug. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Egy koccanásnál nem érdemes vacakolni. Érdemes akkor is mosolyogni, ha a partner "érdekes". Volt, hogy a partner közölte, hogy "te vagy a hibás, mert nekem régebbi a jogosítványom". Végig mosolyogva rendőrt hívtam. A partner a rendőrre kiabált kígyót békát. Végül szép büntetést kapott.

Volt, hogy ügyes volt a partner (valamiért kellett neki baleset, esetleg egy korábbi kisebb koccanást akart eltüntetni?). Ügyes volt, el kellett ismernem a a baleset okozását. Akkor se láttam értelmét az üvöltözésnek.

2023. aug. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
Nekem 2 héttel ezelőttig nem volt ilyen tapasztalatom. Először üvöltöttem a baleset okozójának, hogy álljon meg, persze esze ágában sem volt. Utána a mögöttem érkezővel, aki ugye közvetlenül felelős a balesetért, teljesen normális hangnemben beszéltük meg a továbbiakat, viszont mivel érthető módon nem ismerte el a felelősségét, és el is hajtott az elsődleges okozó, várnunk kellett a rendőrökre Hát, a többi közlekedő azért be-beszólogatott, nagyon elő kellett vennem a diplomatikus énemet.
2023. aug. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%
Mi történt pontosan 9es?
2023. aug. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!