Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha fénysebességgel megy egy...

Ha fénysebességgel megy egy autó, és felkapcsolja a reflektorát, akkor mi van?

Figyelt kérdés

2014. júl. 10. 19:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/88 A kérdező kommentje:
Oké akkor most töröljem a kérdést? Mert úgy látom a válaszolók között háborút indítottam el :P
2014. okt. 8. 18:28
 82/88 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Sajnos az ilyen kérdésekhez sok olyan ember is hozzászól, akinek fogalma sincs a relativitáselméletről.


A helyes választ már leírták. Fénysebességgel nem tud menni egy autó, sem semmilyen más inerciarendszer. Ugyanis a relativitáselméletben fénysebességgel mozgó inerciarendszerek nem léteznek. Ezért a kérdés egy fizika szempontjából nemlétező esetre vonatkozik, így értelme sincsen.


Ha viszont az autó kicsivel fénysebesség alatti sebességgel mozog egy másik megfigyelőhöz képest, az egyenértékű azzal, mintha az autó állna, hiszen az autóból nézve csak annyi a különbség, hogy eme másik megfigyelő hozzá képest mozog-e vagy sem. Ez pedig nyilván nincs kihatássa arra, hogy a fény hogy mozog az autóhoz képest. Ergo mindkét esetben a fény az autó rendszerében c-vel terjed minden irányban. Ha mindezt az autóhoz képest mozgó megfigyelőhöz viszonyítva nézzük, a fény akkor is c-vel fog terjedni. Ugyanis épp ez a speciális relativitáselmélet sarokköve.


Aki mást mond, az nem érti Einstein elméletét. Ajánlom Hraskó Péter nagy zöld könyvét, abban elég részletesen le van írva minden.

2014. okt. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/88 anonim ***** válasza:
Miért törölnéd a kérdést ? Engem most már mindennél jobban az izgat hogy te kedves kérdező a 80 hsz után mit értettél meg a válaszokból . Kielégítő választ kaptál a kérdésedre vagy kezdjük el elölről mint a dedóban ? :D
2014. okt. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/88 A kérdező kommentje:
Most így (késve) elmondom: Nem tudom, ki adott helyes választ :D
2015. okt. 11. 17:24
 85/88 anonim válasza:
Ezek szerint egy teljes év sem volt elég arra, hogy ezzel foglalkozó könyvekben utánanézz a válasznak? Akkor valóban teljesen hiába írtad ki a kérdést.
2015. okt. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/88 anonim ***** válasza:
Nem baj legalább megtudtam hogy az sem érti mi történik ekkor aki nagy pofával kiáltozta hogy mekkora nagy fizikus professzor hallgató diplomás stb.
2015. okt. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/88 anonim válasza:

86-isnak


Aki fizikus, az pontosan érti, miről van szó, lévén, hogy a kérdés a speciális relativitáselmélet egyik posztulátumával kapcsolatos, vagyis alapkérdésnek számít.


Akik nem értik, azok legfeljebb az olyan nagypofájú laikusok, mint te, akik az ismereteik hiányát az arroganciájukkal igyekeznek pótlni.

2015. okt. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/88 anonim ***** válasza:
Előző ezt elég viccesen olvastam mivel én voltam az aki a kezdetektől jó választ adtam ti meg esetleg csak azt ismételgettétek hogy ilyen autó nem létezik ,az lehet csakhogy ez egy elméleti kérdés és az autót behelyettesíthetjük egy fotonnak szóval lehet válaszolni a kérdésre kielégítőleg is.
2015. okt. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!