Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mire kell odafigyelnem?

Mire kell odafigyelnem?

Figyelt kérdés
Kezdő autóvezető vagyok, 4 hónapja van jogsim. Budapestre szeretnék menni egyetemre. Jelenleg vidéken lakom és itt nagyon egyszerűnek mondtható a közlekedés, kb. bekötött szemmel is el lehet jutni biztonságosan A-ból B-be. Budapesten mire kell nagyon odafigyelnem? Tudnátok segíteni?
2017. jan. 20. 01:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindenre.

Tömeg van, gyalogosokkal kerékpárosokkal, kerékpársáv, buszsáv, villamos pálya. Párhuzamos közlekedésre alkalmas utak, jelzőlámpák, tábla erdők és a tömeg siet, rohan, sok türelmetlenkedő.

Az autó kezelését tudod gyakorolni, ha az jól megy, akkor jobban tudsz kifelé figyelni.

A KRESZ szabályokkal nem árt, ha gondolkodás nélkül tisztában vagy, ne menet közben gondolkozz, hogy az adott helyen milyen szabályokat kell alkalmazni.

2017. jan. 20. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 longlife ***** válasza:
Előny, ha ismered az ulticélodat,és az oda vezető utat.Aztán majd a várost is megismered.Ami kimaradt az előzőből: külső sáv,jobb kéz.jobbra tartás.És majd amikor már bele jössz,akkor a belső sáv lendülete visz.És még 1001 lehetőség,amit meg kell tapasztalj,hogy rutinosnak mondhasd magad. jA? És a DUGÓ...
2017. jan. 20. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Mire kell odafigyelnem?"


1. A sok hülyére, akik hírből se ismerik a KRESZT, a vezetés-tudás annyiból áll nekik, hogy padlóig tapossák a gázt, leszorítanak, tolakszanak, irányjelző a mesébe sincs, nem adják meg az elsőbbséget és utána még ők vannak felháborodva, mert a szájuk azért nagy!


2. Az útvonalra, mert oké, hogy eltervezed az utat, hogy itt erre, ott meg arra kell fordulni, de a valóságban rohadtul nem olyan egyszerű. Itt lezárás, ott építkezés, jaj ez egyirányú,...stb.


Igazi kiképzőtábor Pesten vezetni!


Sok sikert!

2017. jan. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vegyél pár órát oktatótól. Én már 7 éve vezettem, mikor Pestre költöztem, de így éreztem biztonságosnak. Ha jól emlékszem, 3 alkalmat, 6 órát vezettem összesen, nem nagy pénz, de nagyon hasznos.


Amúgy egy pesti egyetemistának nincs feltétlen szüksége autóra, most már a bevásárlással sincs gond, a Tesco futár felviszi neked tizedikre is a 10 zsugor ásványvizet, más érv pedig soha nem is szólt mellette.

2017. jan. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a kresz betartására.

Budapesten a kresz pont olyan, mint vidéken.

Több az autó, de senki nem akar megölni, nekedmenni, mert neki is kár és neked is. Ezért figyelnek rád, gyere bátran.

a piros lámpánál állj meg, a zöldnél indulj. a zebrán engedd át a gyalogost ha nem lámpa irányít, indexelj sávváltáskor és nézz a tükörbe. Jobbkezes utcáknál lassits le, nézz be jobbra, de néha balra is biztos ami tuti :)

A busz feliratu sávban ne haladj, a záróvonalat ne lépd át.


Nos, kb ennyi, és már jöhetsz is :)

2017. jan. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!