Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Magyarországon miért ilyen a...

Magyarországon miért ilyen a közlekedési morál?

Figyelt kérdés
Annyi bunkó, faszparaszt ember közlekedik a magyar utakon, hogy komolyan mondom, félni kell tőlük! Mindenki rohan, félelmetes manővereket hajt végre és még sorolhatnám! Ezzel szemben például Ausztriában olyan nyugis mindenki, senki sem siet, nem nagyon előztek ki minket. De visszatérve a magyar autósokhoz! Múltkor az egyik egy főúton (ahol 90 km/h-s sebességkorlátozó tábla volt kitéve) kb. 100 km/h-val mentünk és így is mindenki kielőzött minket! Hova a francba rohan mindenki? Mikor tanulunk meg végre normálisan vezetni? Mert nincs olyan nap, hogy ne történne valami frontális karambol az országban!

2023. júl. 12. 22:20
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
26%

Ausztriában tépnek, mint állat, gyalogos véletlenül se a zebrán megy át, nekem kell satufékeznem, mert kinyitja az autó ajtaját és pont elvinném. Persze 6 után már betartják a sebességhatárokat, mert akkor mérhetnek. Szakadó esőben, amikor nem látni, simán elhúztak mellettem 100-zal, szóval azt még nem tapasztaltam, hogy az útviszonyoknak és a látási viszonyoknak megfelelően vezetnének. Simán kihajtanak eléd, amikor mész halál nyugodtan egyenesen, szóval én már gyanakszom minden potenciális kihajtóra.


Egyébként meg valóban a magyarok türelmetlenek, szeretik nyomni a dudát, mert csak szerintük te lassan mész.

2023. júl. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
66%
Tehát akkor annyi a bajod hogy 100as tempónál elmennek melletted főúton ezért rossz a közeledési morál? Mert ez nagyon sovány megállapítás... barmok mindenhol vannak viszont alapvetően nem rossz a magyar közlekedés. Itt a rutintalanság ami idegesítő...
2023. júl. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
88%
Felnőtt egy egoista, önző generáció + egyre nagyobb teljesítményűek az autók.
2023. júl. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim válasza:
79%

Én évekig éltem Ausztriában (Bécsben), de nem láttam sok különbséget a két ország közlekedési morálja között.

Ellenben Romániában... na ott láttam különbséget!

2023. júl. 14. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
88%
Engem is idegesit de jobb ha betartod a szabalyt es majd megeloz a mogotted levo mikor tud, ha nem tud akkor igy jart. Engem az zavar mikor 70-nel mennek 90 helyett.
2023. júl. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
11%

Magyarországon a tötymörgők, boyrecerek és az üres körforgalom előtt 0-ra fékezők.


Szlovákia, Lengyelország sokkal vadabb. Olaszországban sem jobb.

https://www.youtube.com/watch?v=5JiZYz6LO5k

2023. júl. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
88%
#16 A lengyelek Németországban is kb. olyanok, mint nálunk a román. :D
2023. júl. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
64%

Nem vitatva azt, hogy lenne hová fejlődni, javulni a közlekedésben is, de az nem igaz, hogy "bezzeg máshol sokkal jobb"

Vannak olyan országok, ahol valóban kulturáltabban közlekednek, de még az EU tag országok között is vannak olyanok, ahol a magyarnál rosszabb a közlekedés.

Ennek összetett az oka, és csak az egyik, de fontos része, hogy egyébként is elidegenedtek egymástól az emberek, nem csak a közlekedésben érzékelhető ez.

A másik ok, hogy az utakon a városokban olyan nagy a forgalom, a zsúfoltság, hogy az teszi stresszessé a közlekedőket.

Példa erre Párizs, állandó dugók, nincsenek parkolóhelyek, a közlekedők állandóan hadakoznak egymással, ott már szokássá vált, hogy a parkolókban neki hajtanak a másik autónak "helyet csinálnak", és ez annyira benne van az ottani, de úgy általában a nagyobb francia városok közlekedésében, hogy sík terepen a kéziféket sem illik behúzni.

Afrika, Ázsia közlekedési szokásait nem is érdemes hasonlítani a miénkhez.

Az USA-ban is érhetnek meglepetések.

Ott jellemzőek a széles, egyenes vezetésű, sok sávos utak, van hely bőven az európai szűk, kanyargós utakkal ellentétben.

Igaz ott a széles utakon nagyobb autókkal is közlekednek, és sokan nem használják az irányjelzőt.

Ebben is vannak különbségek az államok között, de pl Floridában népszokás az irányjelző nélküli közlekedés.

2023. júl. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim válasza:
19%
Tegyük hozzá, hogy pl Ausztriában,ha túl gyorsan hajtasz több száz sőt több ezer euró büntetést is lehet kapni és a jogsi is ugrik!
2023. júl. 20. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
51%
#19 Ahhoz azért nagyon extrémen kell gyorsan hajtani. Mivel nem ismerem a rendszert és nincs a fejemben az ottani védatérkép, Ausztriában szimplán beállítom a tempomatot a sebességkorlátra. Ne haragudj, minden osztrák, német, belga, holland hatalmas sebességkülönbséggel előz meg. Arról ne is beszéljünk, hogy háromsávos autópályán tök üres a külső sáv és még az osztrák rendőr is a középsőben megy. Magyarországon hol látsz ilyet? Rendőrautó, rendőrmotor mutatja a legszebben a példát jobbratartásban minden autópályánkon és autóutunkon. AZONNAL kisorolnak, minden kamion után, amíg utol nem érik a következő kamiont. Cserébe az M4-esen tipikusan az osztrák rendszámos köcsög az, aki azt hiszi, hogy bérlete van a belső sávba.
2023. júl. 20. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!