Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Magyarországon miért ilyen a...

Magyarországon miért ilyen a közlekedési morál?

Figyelt kérdés
Annyi bunkó, faszparaszt ember közlekedik a magyar utakon, hogy komolyan mondom, félni kell tőlük! Mindenki rohan, félelmetes manővereket hajt végre és még sorolhatnám! Ezzel szemben például Ausztriában olyan nyugis mindenki, senki sem siet, nem nagyon előztek ki minket. De visszatérve a magyar autósokhoz! Múltkor az egyik egy főúton (ahol 90 km/h-s sebességkorlátozó tábla volt kitéve) kb. 100 km/h-val mentünk és így is mindenki kielőzött minket! Hova a francba rohan mindenki? Mikor tanulunk meg végre normálisan vezetni? Mert nincs olyan nap, hogy ne történne valami frontális karambol az országban!

2023. júl. 12. 22:20
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%
Még mindig Magyarországon a legjobb közlekedni (és amúgy élni is), mert ha ide születtél, egyből kaptál három ajándékot az élettől: nem vagy román, nem vagy szlovák és nem vagy osztrák. És ennél nagyobb útravalót nem is kaphattunk volna már a születésünkkor.
2023. júl. 20. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ezt vettem eszre en is de csak akkor tunt fel mikor mar evek ota kikoltoztem USA-ba.

USA-ban akkor eloznek csak meg ha lassan mesz, ha tartod a sebesseghatart akkor ritkan, foleg a nagy forgalom miatt is van ez. Autopalyan pl soha nem villognak le mert a belso savban megy valaki.


Jo kerdes hogy ez miert van igy. Ilyen a mentalitasa az embereknek. Szeretnek szaguldozni, nem erdekli oket a buntetes ami amugy sem veszes.

Raadasul minden autos azt gondolja magarol hogy neki kulonleges vezetesi kepessegei vannak es 120-al is bevesz barmilyen kanyart. Meg nem tudom mondani hogy hanyszor hallottam hogy valaki dicsergeti magat hogy o milyen sofor es hogy hany km-t vezet evente.

2023. aug. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
69%

#22 Autópályán speciel belső sávban Magyarországon sem villognak le. Aki engem levillogna, azt dafke figyelmen kívül hagyom. (Mondjuk ha már a belsőben vagyok, nem a kilométerórát nézem, hanem letudom az előzést minél hamarabb, mert nem vagyok hülye köcsög közlekedési érzék nélkül.)

Amúgy amiket leírsz, az Európában nagyon sok helyen inkább jellemző, mint Magyarországon.

2023. aug. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Az USA államok szövetsége, és még az államok között is lehet eltérő a közlekedés, pl vannak államok, ahol tömegesen nem használják az irányjelzőt.

Ez nem azt jelenti, hogy az USA-ban rosszabb lenne a közlekedési morál, de az infrastruktúra is teljesen már, mint Európában.

Széles, egyenes többsávos utak vannak, és annak ellenére, hogy szinte mindenki autóval közlekedik, sokkal tágasabb a tér.

Dugókban ott is kevesebb a türelem.

2023. aug. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem leginkább Ausztriáról és Németországról van még tapasztalatom. Ott is hajtanak sokan gyorsabban a megengedettnél csak máshogy. Ha te szabálykövető vagy azt sokkal inkább tiszteletben tartják, és nem kezdenek el őrült módjára letolni az útról. Nekem az a benyomásom hogy előzékenyebbek és megfontoltabbak, és akkor lépnek oda mikor szabad az út és nem veszélyeztetnek senkit beleértve magukat is. Nem tudom ez miből fakad, lehet hogy csak empátia kérdése. Belegondolva sosem tudhatod, hogy aki lassan halad előtted az miért teszi. Lehet hogy kimerült, lehet hogy nem lát jól, lehet hogy idős vagy éppen kezdő, vagy egy címet keres, esetleg műszaki gondja van. Az sem kizárt, hogy szimplán egy frusztrált hülye aki szórakozik veled. Lényegében teljesen mindegy, egyik esetben sem éri meg, hogy belekeveredj vele egy balesetbe.
2023. szept. 5. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Aki itt nyafog, hogy jajj de rossz itt a morál azzal vajon pl indiában vagy egyiptomban mi lenne? Szerintem fél km után kiszállna a kocsiból és megvárná a következő taxit. :D
2023. szept. 5. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 NTBS ***** válasza:
Az emberi tényező miatt!
2023. szept. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
#26 Aki itt nyafog, az nem fog neked erre válaszolni, azóta is az átverős taxit várja Kairóban. :)
2023. szept. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!