Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem engedik át a sofőrök...

Miért nem engedik át a sofőrök a bevásárlóközpontból kilépő vagy belépő vásárlókat az üzlet előteréből hogy tovább menjenek?Csak 4 vagy 5 másodperc lenne.

Figyelt kérdés
Egy csomószor azt látom,hogy várnak a gyalogos vásárlók mint a birka ha menni szeretnének,de miért kell hogy minden a kö.sofőröknek kedvezzen?
márc. 16. 05:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
58%
Miért kell, hogy minden a kö. gyalogosoknak kedvezzen?
márc. 16. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%
Meg is válaszoltad, mert állnak, mint a birka. Aki megy, azt átengedik.
márc. 16. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
63%

#2 Na igen, régen kezdőként én is elkövettem azt a hibát sokszor, hogy zebránál megálltam akkor is, mikor nem kellett volna, mert a kretén nem akar átmenni, csak ott tartotta kedve megpihenni. De már megtanultam a leckét, nem érdekel.


Én nem azt mondom, hogy induljon el és bízzon abban, hogy majd megáll a forgalom. De legyen egyértelmű, hogy át akar menni és akkor megállok, nincs nekem semmi problémám a gyalogosok elengedésével, csak lássam a szándékot. Viszont pont a bevásárlóközpont parkolók olyanok, ahol csak ténferegnek az emberek. Aztán ha megállsz neki, rájössz, hogy nem is akar átmenni, mert még beszélget, meg pakolászik, meg mittudomén. Persze amikor meg elmész előtte, akkor hőbörög, hát nagyon sajnálom, hogy nem állok meg annak, aki a járdaszegélytől 2 méterre áll és a telefonját bámulja. Sok nyomorék... aztán van pofájuk az autósokat szidni, mint a kérdező is. :DDDD

márc. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
29%
#3 Az utolsó félmondatért kár. Egyébként igazad lenne.
márc. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
81%

Az szeretne átmenni, aki két órán keresztül sétálva vásárolgat, majd a pénztárnál megtáltosodik, és sürget mindenkit...fizet, majd leül kávézni...aztán ha végzett, akkor nem áll meg a rohadt autós...

...megpakolja a kocsiját, és mint az őrült vágtat kifelé a parkolóból...


jóbuli mi?

márc. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
72%
#5: de amúgy megáll az a rohadt autós, mindegyik fél a megrakott bevasárlókocsitól, meg a zsugor víztől. csak jelét kell mutatni, hogy te átmész
márc. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
32%
Mert nem tudják a KRESZ-t az autósok,még alkalmazni meg pláne!
márc. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
40%

Nekem az a furcsa, hogy a többieket említed meg, hogy ők állnak és ők várnak, te csak látod az eseményeket. Ezek szerint téged ez nem érint. Ahogy engem se és az ismerőseim sem.

Van egy olyan trükk, hogy ha tényleg látszik rajtad, hogy menni akarsz akkor megállnak. Figyelnek azért az autósok ilyen helyen. De sokan tényleg csak ténferegnek, vagy el is akarják engedni az autóst. A gyalogosnak 2-3 lassabb lépés, vagy 0.5mp megállás, míg kocsi előtt átsétálni hosszabb idő. Ha nincs nagy forgalom én is elengedem a zebránál az autót, de csak akkor ha tényleg olyan a szituáció, hogy biztosra tovább fog hajtani. Ha nem akkor inkább megyek. Ez ugye pl akkor jó, mikor látom, hogy jön az autó, de sehol nincs egy másik. Fél másodpercre zebrától jóval arrébb megállok, vagy tényleg 2 lassabb lépés és a kocsi a kényelemes 45km/h tempóval el is haladt.

Autósként meg hasonlóan nem nyűg megállni, sűrű forgalomban egyéb autósokat is ki szoktam engedni ha úgy van, nem hogy gyalogosnak megállni.

márc. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Kérlek szépen azért mert én is a gyalogos vásàrlók közé tartoztam és én nem vártam meg amíg hajlandóak elhaladni,csiga lassúak voltak,így inkább átmentem.Míg a többi üzletből kilépő ember állt mint a birka.Hàt csak álljanak.
márc. 16. 10:47
 10/24 anonim ***** válasza:
#4 Az utolsó félmondatban hangzik a legnagyobb igazság röviden, tömören, egyszerűen. A többi csak annak az utolsó félmondatnak a részletesebb verziója. Ha a többivel egyetértesz, akkor az utolsó félmondattal is. Ha az utolsó félmondattal nem, akkor a többivel sem. Mert a többi és az utolsó félmondat pontosan ugyanaz.
márc. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!