Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem engedik át a sofőrök...

Miért nem engedik át a sofőrök a bevásárlóközpontból kilépő vagy belépő vásárlókat az üzlet előteréből hogy tovább menjenek?Csak 4 vagy 5 másodperc lenne.

Figyelt kérdés
Egy csomószor azt látom,hogy várnak a gyalogos vásárlók mint a birka ha menni szeretnének,de miért kell hogy minden a kö.sofőröknek kedvezzen?
márc. 16. 05:54
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

#9 "csiga lassúak voltak"


Tehát akkor már meg az a baj, hogy csiga lassúak? 80-nal kéne végigzúznunk a teszkóparkolóban, vagy mi?


Egyre komikusabb ez a téma... valahogy a gyalogosok mindig találnak rá okot, hogy mást hibáztassanak valamiért. Isten ments, hogy egyszer magukban keressék a hibát.

márc. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

"Meg is válaszoltad, mert állnak, mint a birka"


Azért ez is tipikus autós válasz, hogy ha megállsz azért nem engednek át, ha meg szeretnél átkelni akkor azonnal elkezdik óbégatni, hogy amíg a gyalogos nem lép le és nem néz körül addig nincsen elsőbbsége... :D

márc. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

"Na igen, régen kezdőként én is elkövettem azt a hibát sokszor, hogy zebránál megálltam akkor is, mikor nem kellett volna, mert a kretén nem akar átmenni"


Ettől még meg kell bizonyosodnod róla, hogy a gyalogos aki ott áll, az át akar-e kelni és az egyik fél szabálytalansága nem jogosítja fel a másik felet mások veszélyeztetésére.

márc. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
#3 & 10 Csak a stílus az, mai néha bánt. © A.J.
márc. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

#12 Nem érted a lényeget egyáltalán. Abból, hogy szimplán ácsorogsz, abból nem egyértelmű, hogy át akarsz kelni. A testbeszéd sokkal fontosabb az ott ácsorgásnál, mert millió példa van rá naponta, hogy emberek ott ácsorognak, mégsem akarnak átkelni. Tehát ez önmagában nyilvánvalóan nem egy megbízható mérce számunkra, sofőröknek. A testbeszéd a megbízható. Aki bele van merülve a telefonjába és fel sem néz, annál magasról leszarom, hogy hol ácsorog, mert nyilvánvalóan nem figyel, nem fogok neki megállni. Tegye el a k*rva telefont és a testbeszédével tegye nyilvánvalóvá, hogy át akar kelni. Gyerekkorunkban nem megtanultuk, hogy átkelés előtt szét kell nézni? Meg a szimpla parasztlogika is nem azt mondja, hogy nézelődjünk átkelés előtt? Ez az, ami számunkra egyértelmű jel. Ha nem jelzed normálisan, akkor mégis mi alapján várod el tőlünk, hogy megálljunk?


De amúgy igen, abban sajnos igazad van, hogy sok autós él ebben az egoista tévképzetben, hogy csak akkor van a gyalogosnak elsőbbsége, amikor már a zebrára lép. Nem is értem hogy fordulhat meg ilyen a fejükben, de jobb is nem belelátni a kétbites emberek agyába.


"Ettől még meg kell bizonyosodnod róla, hogy a gyalogos aki ott áll, az át akar-e kelni és az egyik fél szabálytalansága nem jogosítja fel a másik felet mások veszélyeztetésére"


Kicsit tegyük tisztába az autós felelősségeit. Az autósnak egyáltalán NEM kötelessége mindenféle kétes szituációban megállni. Lassítani és odafigyelni kell, ha netán a barom gyalogos kiugrik, de megállnunk nem kell, csak akkor, ha NYILVÁNVALÓAN át akar kelni valaki. Nekünk megtanították, hogy a gyalogos csalogatása tilos és veszélyes. A csalogatás az pont az, amiről te beszélsz: megállni és a gyalogosra várni, hogy átkeljen, miközben nem is akart, vagy még messzebb van a zebrától és emiatt siettetve érzi magát, stb. Ez nekünk konkrétan tilos. Nekünk akkor kell megállni, amikor minden kétséget kizárólag a gyalogos át akar kelni.


Hogy ezt miből lehet tudni, azt már leírtam fentebb: testbeszéd. Tudod, a KRESZ a gyalogosra is vonatkozik és van benne egy olyan rész, hogy a gyalogos felelőssége meggyőződni arról, hogy biztonságos lelépni a járdáról a zebrára. Ez szemkontaktussal történik. Testbeszéd. Ezzel kommunikálunk egymás között. A gyalogos azt, hogy át szeretne kelni, az autós pedig azt, hogy igen, észrevettelek, lassítok. Nyilván az autósok között is nagyon sokan leszarják ezt. De a gyalogosok között is. Ha nem nézel szét, leszarlak. Ha a telefont nyomkodod, leszarlak. Ha nem szállsz le a bicikliről (amit szintén előír a KRESZ), akkor leszarlak. Viselkedjen a gyalogos úgy, ahogy tőle elvárható és akkor én is úgy viselkedek, ahogy tőlem elvárható. Veszélyeztetni nem fogok senkit, tehát például kétes szituációban mindig lassítani fogok, de nem a gyalogos miatt, hanem magam miatt, a saját védelmem érdekében. A gyalogos érdekét leszarom mindaddig, amíg ő nem tesz eleget a saját kötelezettségeinek.

márc. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
#14 Hát akkor ehhez illően fogok most fogalmazni: szarok rá. :) A stílus nem befolyásolja a tényeket. Megértem, ha a stílus nem tetszik, de ilyen nem létezik, hogy előtte egyetértesz vele, de a stílus miatt mégsem. Ha a stílus dönti el nálad, hogy miben hiszel, az hatalmas nagy baj, mert akkor totál hülyeséget is el lehet veled hitetni, ha szépen mondják. Ez márpedig egy külön műfaj egyébként, amit úgy hívnak: propaganda.
márc. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Engem nem érdekel innentől már csak azért is nem fogok körbe nézni járdára lelépés előtt.Kit érdekel?Pusztuljon el az összes autós!
márc. 17. 09:42
 18/24 anonim ***** válasza:
#17 Egyetértek. Kérlek ne nézz szét soha többé. Aztán lássuk, hogy ki fog hamarabb "elpusztulni". :DDDDD
márc. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 bazaltkaroly ***** válasza:
Csak egy fontos részlet maradt ki. Volt zebra, vagy nem? Esetleg kanyar volt, vagy bármi tábla/felfestés? Ha nem volt, akkor azért, mert ezt írja a KRESZ.
márc. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Szia nem tudom most tulajdonképpen miről kezdtünk el beszélni.Most kétségbeestem de nagyon.
márc. 21. 21:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!