Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Debrecenben a buszra felszállá...

Debrecenben a buszra felszállás után 3-5 másodperccel megbüntettek, pedig kezemben volt a netes alkalmazás, csak az ellenőr elállta a qr kódhoz vezető utat, mit tehetek?

Figyelt kérdés

A buszon kívülről is van qr kód, de azt nem érzékelte az alkalmazás, emiatt azt terveztem, hogy (a megnyitott qr kód olvasó felülettel a telefonomon, amelyet elég látványosan tartottam a kezemben, ha esetleg van kamera a buszon) a buszra való felszállást követően azonnal be olvasom a buszon belül. Felszálltam, busz tele, jobbról balról ellenőr, hiába mutattam nekik azonnal, hogy kezemben van a megnyitott felület gondolkodás nélkül megbüntettek.

Szerintem teljesen abszurd a helyzet. Tudok tenni valamit?


2023. szept. 20. 12:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
75%
Jó gyors ellenőrök ezek.
2023. szept. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
A dominám nem büntet ilyen gyorsan, pedig neki fizetek is érte.
2023. szept. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
70%
Ha sikerült érvenyesíteni a jegyet még azelőtt, hogy az ellenőr beküldte a rendszerbe a pótdíjat, az alkalmazásban a részleteknél található azonosítót és a pótdíj csekket küldd el az ügyfélszolgálatnak. Ha nem érvényesítetted a jegyet akkor nincs mit tenni, mert végülis érvényes jegy nélkül utaztál.
2023. szept. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Légyszíves komolyan válaszoljatok. Eléggé lesokkolt az eset, igazából el is sírtam magam, teljesen egyértelmű volt, hogy érvényesíteni akarom a jegyem.
2023. szept. 20. 12:07
 5/24 A kérdező kommentje:
3-as, az ellenőr nem engedett oda lépni a buszon belüli qr kódhoz, annak ellenére, hogy többször kértem erre
2023. szept. 20. 12:08
 6/24 anonim ***** válasza:
92%

Egy olyan országban, ahol bíróság elítél egy 150 centis, 40 kilós nőt, hogy tettleg bántalmazott hat testes ellenőrt és rendőrt, nem csodálkozom semmin. Sok éve volt, a Blaha Lujza téren.

Teljesen jogszerűtlen volt az eljárásuk. Tegyél hivatalos panaszt, esetleg lebegtesd meg egy tévés műsort is, hogy ott elmeséled a történetet.

A kamerafelvételnek még meg kell lennie.

És nem mellesleg az ellenőrnek nem az a feladata, hogy pótdíjazzon, hanem hogy a viteldíj megfizetésére rávegye az embert. Biztos vagyok benne, hogy az utazási feltételekben is szabályozva van minden feltétel.

Egyébként sajátos a helyzetük, de nem hatósági személyek. Közfeladatot látnak el, speciális jogi védelem van arra az esetre, ha támadás érné őket.

Ám nem alkalmazhatnak erőszakot, nem állhatják el az utadat. Ilyen tekintetben nem több a jogosítványuk, mint egy sakkegylet elnökének.

2023. szept. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Én csak elgondolkodom: ha jeggyel a kezemben felszállok, amit lyukasztani akarnék, de a suttyó ellenőr nem enged oda a lyukasztóhoz, akkor engem is megbüntetne?

Vagy parkolásnál, ha otthagyom az autót, hogy az automatánál (vagy okostelefonnal) jegyet vegyek és addig megbírságolnak?


Kell erre valami jogi szabályozásnak lennie, mert az nonszensz, hogy az ellenőr belátására legyen bízva, hogy mi életszerű és mi nem. Pláne, hogy ők anyagilag érdekeltek abban, hogy minél több embert bírságoljanak meg (ami önmagában nem lenne baj, hisz hatékonyabb munkavégzésre ösztönöz, de adott esetben túlkapásra is).

2023. szept. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Panaszt kell tenni.
2023. szept. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
9%
cool story bro
2023. szept. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Felhívtam az ügyfélszolgálatot, ahol az ügyintéző virágnyelven elmondta, hogy lesz.rják az esetet, ez van.

Azért írtam egy hosszú panasz levelet, amelyben méltányosságot kértem.

Szurkoljatok, hogy elengedjék!

2023. szept. 20. 13:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!