Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez sokak szerint miért veszélyes?

Ez sokak szerint miért veszélyes?

Figyelt kérdés

Nem szoktam hangoztatni, vagy dicsekedni vele, viszont ha szóba kerül (mert amikor közlekedés a téma, akkor hirtelen mindenki nagyon tud vezetni) akkor nem is tagadom. Általában azok szólnak le, akik nem is ültek mellettem soha.


A lényeg, hogy én autópályán ha az út és a látási viszonyok, valamint a forgalmi helyzet lehetővé teszi én felveszek egy 160-as tempót és akik eddig ültek mellettem soha nem panaszkodtak, hogy életveszélyes lennék, sőt van, aki el is aludt.


Van egy kollégám, aki ugyanilyen körülmények között 120-szal halad, miközben mellette ülve többször elmondom magamban, hogy oké, most megdöglünk mindjárt (bizonytalan sávváltások, nem előrelátó vezetés rutintalanság). Tekintve, hogy ő ennyivel megy, ez teljesen rendben van, biztonságos.


Nekem nincs bajom azzal, ha valaki lassabban megy, mindössze ezt így felszínes hozzáállasnak érzem.


Mi a véleményetek?



ápr. 7. 15:12
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
85%

Még nem volt elsőkerék durrdefekted.

Nekem már volt 140-nel. Meg tudtam fogni a kocsit, de ha van mellettem valaki biztos, hogy elsodrom.

Mire megálltam a leálló sávon, fémtiszta volt a felni.

A gumicafatokat több száz méterre elhagytam.

ápr. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
90%
#8 Én úgy gondolom, hogy a "váratlan szituáció" kifejezés magáért beszél. Két szóból áll, mindkettő egyszerű és mindkettő tökéletesen logikus. Neked valahogy mégis sikerül teljesen félreértened, hogy mit is jelent. Halvány fogalmad sincsen róla. Egyszerűen egy álomvilágban élsz, mert még soha nem volt váratlan szituációban részed, ezért elképzelni sem tudod, hogy milyen az. És pont ezt írtam a #2-es válaszomban: Dunning-Kruger. Addig nem fogod megérteni, amíg nem szerzel tapasztalatot. Azt hiszed okos vagy, de csak azért hiszed azt, mert még azt sem tudod, hogy mit nem tudsz.
ápr. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
90%
Hiába látsz be akármekkora egyenes szakaszt, ha a másik sávban valaki hirtelen átcsúszik eléd - pl rosszul lesz, ki akar kerülni valakit, aki oldalról ráhúzódott, vagy amit valaki említett, kilyukad a gumija - EZ AZ, ami váratlan helyzet, és ilyenkor nincs idöd mérlegeni, a dupla fékút meg adott.
ápr. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
0%
Milyen másik sávból csúszik elém valaki? Ember! Nem a 2x1 sávos négyesről beszélünk. Autóút, autópálya! Ott nincs szembesáv. Szalagkorlát van. Ott nem csúszik senki csak úgy eléd váratlanul.
ápr. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
84%
Az autópálya NEM EGYSÁVOS! Melletted is mennek autók!
ápr. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
0%
És a mellettem levőt mégis hogyan veszélyeztetem? Vagy megint visszakanyardodhatunk az első mondatomra, hogy attól, hogy gyorsan megyek, nem vagyok vak???
ápr. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
85%
#16 Kisorol eléd. Egy példát mondtam a lehetséges millióból, elég kell hogy legyen, hogy megértsd. Bár tudom, hogy nem fogod.
ápr. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
84%
A mellletted lévönek kidurran a kereke, az autója kormányozhatatlan lesz és eléd csúszik, te meg teljes gázzal belemégy.
ápr. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
0%
Nem tud elém sorolni. Nem megy elég gyorsan hozzá. De ha tudna, akkor is indexelje előtte. De ha nem indexel, még akkor is látom, Tudod, nekem tükröm is azért van, hogy belenézzek. Ezek szerint te vakon mész a nagyvilágba. Így meg is értem az aggályokat. Veled ellentétben én nem a két szép szememért kaptam jogosítványt, és nem vagyok hülye.
ápr. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
84%
Most komolyan az a kérdésed, hogy miért veszélyes a gyorshajtás...? Az eddig megtörtént sokezer baleset, aminek fő oka a gyorshajtás volt nem elég példa...?
ápr. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!