Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez sokak szerint miért veszélyes?

Ez sokak szerint miért veszélyes?

Figyelt kérdés

Nem szoktam hangoztatni, vagy dicsekedni vele, viszont ha szóba kerül (mert amikor közlekedés a téma, akkor hirtelen mindenki nagyon tud vezetni) akkor nem is tagadom. Általában azok szólnak le, akik nem is ültek mellettem soha.


A lényeg, hogy én autópályán ha az út és a látási viszonyok, valamint a forgalmi helyzet lehetővé teszi én felveszek egy 160-as tempót és akik eddig ültek mellettem soha nem panaszkodtak, hogy életveszélyes lennék, sőt van, aki el is aludt.


Van egy kollégám, aki ugyanilyen körülmények között 120-szal halad, miközben mellette ülve többször elmondom magamban, hogy oké, most megdöglünk mindjárt (bizonytalan sávváltások, nem előrelátó vezetés rutintalanság). Tekintve, hogy ő ennyivel megy, ez teljesen rendben van, biztonságos.


Nekem nincs bajom azzal, ha valaki lassabban megy, mindössze ezt így felszínes hozzáállasnak érzem.


Mi a véleményetek?



ápr. 7. 15:12
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
68%

"Nem tud elém sorolni. Nem megy elég gyorsan hozzá"


Ez egy teljesen értelmezhetetlen mondat. Te amúgy magadnál vagy? Szívtál valamit, vagy józanul vagy ilyen ostoba? Mi az hogy nem elég gyors hozzá? Képes vagy értelmezni a saját mondataidat? Mégis mi a f*szt jelent ez?


"akkor is indexelje előtte"


Ebből látszik, hogy fogalmad sincsen róla, hogy mi az a váratlan szituáció. Te abból indulsz ki, hogy majd indexelni fog előtte. De nem fog. Azt hiszed minden rendben, gondolod simán elmész mellette, aztán egyszer csak az utolsó pillanatban kivágódik eléd. Ettől váratlan a szituáció.


"ha nem indexel, még akkor is látom"


Hát persze, hogy látod. Testközelből fogod látni, ahogy belerongyolsz hátulról, mert te 160-nal mész, ő 120-szal és 10 méter van közöttetek amikor eléd vág, szóval k*rvára nem lesz időd lelassítani és hátulról bele fogsz durranni.


"nekem tükröm is azért van, hogy belenézzek"


És ennek mi köze van ahhoz, hogy valaki eléd vág? Hogy segít ebben a szituációban a tükör? 😂


"nem vagyok hülye"


Valóban én is egy teljesen más szót használnék.

ápr. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
72%
A román kamionos bealszik, átsodródik a belső sávba pont akkor, amikor előzöd. Fel sem fogod mi történt és szétkenődtél 160-nal a 90-nel haladó kamion pótkocsiján. Game over.
ápr. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
0%
#21 Ja, hogy az vág elém, aki korábban előttem volt? Kezdjük ott, alapból ahogy a közelébe érek, már nem ész nélkül 160-nal vágtázok mellette. Mondom, nem érted ezt a 160-nal menést. Aki ennyire nem érti, az ne is próbálkozzon vele. Hót üres úton, ott lehet ezt csinálni. Amint valaki van a közeledben, észnél vagy. És amúgy nem tudom, biztos meg fog lepni, de én amúgy minden index nélkül elém vágóról tudom, hogy elém fog vágni, és minimum fékkészenlétben vagyok. Még a korlátozatlan német pályán is. Látod a gyökér mozgásából, hogy eléd fog vágni. Ha nem látod, akkor még ne próbálj 160-nal menni. Egyelőre figyelj, tanulj, legyen közlekedési érzéked. :)
ápr. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
78%

#23


1) Egy autópálya szó szerint soha sem üres. Soha!


2) Hihetetlen, hogy ennyire nagy problémát okoz a kicsi buksidnak értelmezni a "váratlan" szót. Eleve kezdjük ott, hogy ez csak egyetlen példa volt a millióból. A másik meg az, hogy igen, van amikor előre tudni lehet. De a váratlan attól váratlan, hogy NEM TUDOD ELŐRE. Ez olyan mint maga az index is 1000-ből 999 használja, emiatt azt hiszed meg lehet benne bízni, aztán jön az ezredik és nem indexel. 1000-ből 999 megjósolható, hogy ki fog előzni, de az ezredik nem. Zseniális hogy képtelen vagy belátni az emberi megjósolhatatlanságot. Annyira naiv vagy, amilyet talán még soha nem láttam.


3) Én nem megyek 160-nal, mert nem vagyok fogyatékos. Egyszer elgurult nálam a gyógyszer, ész nélkül ültem autóba, 200-nál tértem észhez. Elgondolkodtam rajta, hogy mégis mi a f*szt csinálok, nincs nekem halálvágyam, nem egy szájbatekert autópályán akarok megdögleni. Beláttam a problémát, nem csinálok már ilyet. Ha neked a szalagkorlát az álmod, akkor hajrá, csináld, de ne tegyél úgy, mintha te ettől lennél jó sofőr. Azt hiszed attól vagy jó sofőr, hogy magabiztos vagy, pedig pont ez tesz rosszá. A lehetséges problémák felismerésének hiánya tesz rosszá és ez az egyik, ha nem a legnagyobb kockázati forrás. Az ilyen sofőrök a legveszélyesebbek.

ápr. 8. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
57%

Van nekem is ilyen ismerősöm aki mindíg tud valami sztorit hogy ő vele mik történnek és neki mi mindent sikerült már kivédeni.

Mindíg szidja a sok balfácánt hogy ha bezzeg ő nem figyelne, meg nem lenne állandóan fékkészenlétben akkor bizony sokan neki mennének.

De hát milyen jó hogy ő figyel .

Persze azt tudni kell hogy a városból se megy ki, csak a munkahely meg a tesco a cél.

Még kérdezte is tőlem hogy veled nem történik soha semmi, mondom velem nem nagyon.

Több mint 25 éve kamionozok , lehet ezért.

ápr. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
39%
Na, hát akkor azért, mert kamionozol. Mert te csak mész egyenesen és közben el is alszol. Álmomban velem sem történik sok minden. Majd a többiek kivédik.
ápr. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
77%
Ezt bírom, ő látja előre ki fog elémenni. Hát nem , nem lehet látni, egyszercsak gondol egyet kivágódik és ottvan,se index se semmi, mert ugyanúgy leszarja a forgalmat nem ismeri a tükröt meg a gyorshajtó sebességét nem tudja felmérni ,mint a gyorshajtó a kreszt szarja le. Aztán nem lesz fékút elég mert 120 al elég lett volna de 160-al már kevés. aztán lehet sopánkodni az árokban ha egyáltalán valaki túléli.
ápr. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
#27 Olyan nincs, hogy "egyszer csak gondol egyet és kivágódik." Csak olyan van, hogy te nem láttad előre, hogy amúgy ki fog eléd vágódni. Mondom, tanuljál még, építsél magadnak közlekedési érzéket. Azért kell a kresz szerint indexelni, hogy te is lásd. De aki tud közlekedni, az amúgy is látja.
ápr. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Hát elég régóta járok ide, de ki merem jelenteni, hogy ez a gyerek a legszánalmasabb figura, akit valaha láttam. Tipikusan olyan, mint amikor az 5 éves gyerekek versenyeznek, hogy kinek az apukája az erősebb és a végén már ott tartanak, hogy Pistike apukája egy kézzel képes felemelni a 4 emeletes panelházat, amiben laknak, erre Tomika rávágja, hogy az ő apukája a 20 emeletes panelházat is simán felemeli egy kézzel. A különbség csak annyi, hogy ő saját magáról állít ilyeneket, ráadásul nem 5 éves. Bár gyereknek tuti, hogy gyerek.
ápr. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Az én apukám nem ilyen erős. Sőt, néha a féldisznóhoz is segítséget kér. De vezetni tud, meg vezetni én is tudok. Bár igaz, hogy vezetés közben rám szól, hogy "nem igaz, hogy nem láttad, hogy ez a hülye román eléd fog vágni."
ápr. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!