Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez sokak szerint miért veszélyes?

Ez sokak szerint miért veszélyes?

Figyelt kérdés

Nem szoktam hangoztatni, vagy dicsekedni vele, viszont ha szóba kerül (mert amikor közlekedés a téma, akkor hirtelen mindenki nagyon tud vezetni) akkor nem is tagadom. Általában azok szólnak le, akik nem is ültek mellettem soha.


A lényeg, hogy én autópályán ha az út és a látási viszonyok, valamint a forgalmi helyzet lehetővé teszi én felveszek egy 160-as tempót és akik eddig ültek mellettem soha nem panaszkodtak, hogy életveszélyes lennék, sőt van, aki el is aludt.


Van egy kollégám, aki ugyanilyen körülmények között 120-szal halad, miközben mellette ülve többször elmondom magamban, hogy oké, most megdöglünk mindjárt (bizonytalan sávváltások, nem előrelátó vezetés rutintalanság). Tekintve, hogy ő ennyivel megy, ez teljesen rendben van, biztonságos.


Nekem nincs bajom azzal, ha valaki lassabban megy, mindössze ezt így felszínes hozzáállasnak érzem.


Mi a véleményetek?



ápr. 7. 15:12
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
0%
De figyelj, rendszeresen megyek 130 helyett 160-nal, és még sosem volt balesetem. Sosem rohantam bele hátulról hülye fszba, mert ne vettem volna észre időben, hogy sávváltásra készül. Az a te egyéni szociális problémád, hogy te ezt nem látod. Én is azért legalább két másodpercig járatom az indexet manőver előtt. De azt a fékutakkal lefektettek, hogy ez a két másodperc fizikailag nem elég. Tehát te ne menj 160-nal, de 120-szal se, ha nem látod előre, ki fog eléd kivágni, nem elég éles a szemed ahhoz, hogy előre tudd, mikor kell még csak nem is fékezned, csak elengedned a gázt egy baleset elkerüléséhez. Nem baj, ha béna vagy. Csak büszke ne legyél már arra, hogy nincs rendben a szemed.
ápr. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
67%
Nem baj, ha gyerek vagy, aki nagyon menő akar lenni az interneten mások előtt. Csak büszke ne legyél már arra, hogy nincsenek barátaid, ezért ez az egyetlen szórakozásod.
ápr. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
Valaki a sebességtúllépéssel tudatosan megnöveli a baleset kockázatát, miközben azzal érvel, hogy "a másik alapól béna", közben meg nem érti mi ezzel a baj... NA ez a baj.
ápr. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
32%
Mindegy hagyjuk , ez a tipikus "véremben van a vezetés" típus, aki a szerencséjét elkönyveli rutinnak. Mert a baj csak mással történik azokkal akik bénák.Az ilyennel csak a hatalmas pofon segít ,ha majd viszontlátjuk a hiradóban, csak az a baj hogy visznek magukkal egy vétlent is általában. Az ilyenek sírnak rínak a bírónak, hogy jaj de nem akartam sajnálom megölni azt a családot, de azt se őszintén teszik,csak hogy ne legyen letöltendő. Utánna meg kussolnak egy életen át róla . Ezek miatt kellene bevezetni az autóelkobzást
ápr. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!