Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért ennyire pipa némely...

Miért ennyire pipa némely autós rám?

Figyelt kérdés

Nem vezetek veszélyesen, se nem gyorshajtok, nem csapom le a kanyart, nem vezetek felelőtlenül, nem bömböltetem a zenét, nem nyomatom a másikra rá a fényszórót, és mégis kb minden 2. héten van 1-2 autós aki rámnyomja a dudát.

Tegnap, kikanyarodtam egy kereszteződésbve, ahol tükör van, mert nem látni be rendesen, láttam, hogy jön az autó, de mindennap ott járok, és még messze volt, ha 50-60nal jött volna, akkor semmi nincs, erre kifordulok, 2.mp múlva mögöttem van(meg is lepett, mert ha normális sebességgel jött volna50-60nal, akkor kifordulok, és eltelik 3-4mp mire meglátom a belső tükőrbe!)

Erre izomból rámnyomja a dudát, jön mögöttem 2-3 méterrel, és nyomja a dudát 5-6mpig és nem hogy kikerűlt volna, és megelőz, miközben k-anyázik, nem, jön mögöttem 3 méterrel, amíg fel nem tudtam gyorsítani 60 körűlre.

Megnyomtam az elakadás jelzőt, amolyan "bocs, ne haragudj" okból, és utána is nyomja még rám a dudát vagy 3mp-ig.

Most komolyan rám lett ennyire pipa? Nem is hallottam még csak fékcsikorgást se lehúzott ablakkal mentem...

Most lehet hogy ideges volt, és én voltam ott, és rám dudálhatott, telibe, vagy komolyan ennyire idegesítő ez, hogy gyorsan hajt, és be kell menni a másik háta mögő, és nyomni 5-6mpig a dudát, és nem megelőzni?


Most csak túlreagálom, és egy barommal volt dolgom, vagy tényleg hülye vagyok?



2013. febr. 1. 11:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen gyakran rádudálnak, akkor ott veled is valami gubanc van. Mert egy-két gyökér mindig akad, de ennyi nem. (maximum Pesten, az a közlekedés egy külön fejezet).
2013. febr. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
Haver erre azt mondja, hadd nyomja csak ha szereti, attól még te nem fogsz gyorsabban menni. Ha nem tetszik a tempó, akkor kerüljön ki.
2013. febr. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%

Nézd, mindketten hunyók vagytok. Ha nem kellett neki a mozgási irányát és sebességét hirtelen megváltoztatni (leírásod szerint nem kellett), a továbbhaladásában nem akadályoztad (tulajdonképpen ezt sem tetted), akkor az elsőbbséget elvben megadtad neki. Illetve én úgy szoktam fogalmazni, hogy „nem voltatok elsőbbségi helyzetben”. Tudom ez nagyon szakszerűtlen megfogalmazás.

Mivel nem alakult ki olyan vészhelyzet, amelyre a figyelmet kürtjellel is fel kellett hívnia, ő mindenképpen szabálytalan volt.

A kürt nem büntetőeszköz. Ha ráfeküdt, ahogyan írod, akkor ő mentálisan alkalmatlan járművezetésre.

A te részedről meg az volt a hiba, hogy nem szabad megszokásból vezetni. Ha a sebessége nem volt megtévesztő, akkor is elsőbbséget kell neki adni, ha gyorsabban megy, mint szabadna. A tükörből is láttad. Ha nem egy kocsisort „vezet fel”, bölcsebb lett volna akkor is elengedni, ha látszólag feleslegesen vársz.


Ha sokat dudálnak rád, akkor vagy idegbetegek között autózol, vagy nem tudod felvenni a forgalom ritmusát. Vagy a kettő együtt.


Sajnos nálunk az a baj, hogy egy sakktáblán játszunk, de nem ugyanazt a játékot. A németek többsége nagyon szabálykövető. Kevesebb az aki nem. Olaszok, törökök meg lekakilnak minden paragrafust, kevés az aki szabályos.


Nálunk meg kábé azonos arányban van jelen a kresz betűjéhez görcsösen (és néha tévesen) ragaszkodó, a szabályokat ésszel használó és a mindenkin átgázoló vadbarom.


Tömören az utolsó mondatoddal válaszolnék ezt az egy esetet illetően: túlreagálod, barommal volt dolgod és tényleg hülye lehetsz. :-)

2013. febr. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy néha ráddudál egy barom az nem jelent semmit.


Viszont ha heti rendszerességgel kapod az osztást akkor több, mint valószínű, hogy csak te hiszed, hogy mindent jól csinálsz de közben bénázol rendesen a valóságban...

2013. febr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%
Nem mint értelmetlen kötekedés írom, de látom sokan lehúzták a válaszomat (Nézd, mindketten hunyók vagytok kezdetű, jelenleg 4.). Hasznos lenne nekem is, a kérdezőnek is, ha megfogalmaznátok, mit tudok helytelenül. Miért nem hasznos a válasz.
2013. febr. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Két fajta autóst nem szeretnek:

- az eszementet, aki szambázik sávok között, többi autót szlalomozásra használva

- a bizonytalant


Lehet te az utóbbiba tartozol. Kimentél elé egy beláthatatlan kanyarban és nem gyorsítottál fel elég hamar. Ő szemszögéből egyszer csak ott volt egy lassú jármű amibe majdnem beleszaladt. Ilyenkor ideges lehet.


Az más kérdés, hogy kinek van igaza ilyen helyzetben. Valószínűleg neked.

2013. febr. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ok, de nem jött belém, mégis 6mpig nyomta rám a dudát 3 méterről mögöttem. Szerintem 1mpnyi dudát is meghallok...És mikor elnézést kértem, még mindig nyomta a dudát rám.
2013. febr. 1. 14:30
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert gondolom még 40-el mentél mikor villogtál neki, ez meg tovább bőszíti, hogy "ne villogj hanem nyomjad neki B+"
2013. febr. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy kivágtál elé, csak nem láttad...
2013. febr. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Jártam már így.. Ha indokolt volt hogy rámdudált,elismerem a hibám,de ha szerintem nem,akkor majd fogunk még találkozni,és meg is fogom szivatni.. Ha azért dudál Rám,mert szerinte tükör van ott,de én nem látom mert mondjuk jeges a tükör,akkor hiába dudál meg pofázik,tudom hogy nekem van igazam,így nem különösebben fog érdekelni..
2013. febr. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!