Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Debrecenben a buszra felszállá...

Debrecenben a buszra felszállás után 3-5 másodperccel megbüntettek, pedig kezemben volt a netes alkalmazás, csak az ellenőr elállta a qr kódhoz vezető utat, mit tehetek?

Figyelt kérdés

A buszon kívülről is van qr kód, de azt nem érzékelte az alkalmazás, emiatt azt terveztem, hogy (a megnyitott qr kód olvasó felülettel a telefonomon, amelyet elég látványosan tartottam a kezemben, ha esetleg van kamera a buszon) a buszra való felszállást követően azonnal be olvasom a buszon belül. Felszálltam, busz tele, jobbról balról ellenőr, hiába mutattam nekik azonnal, hogy kezemben van a megnyitott felület gondolkodás nélkül megbüntettek.

Szerintem teljesen abszurd a helyzet. Tudok tenni valamit?


2023. szept. 20. 12:02
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt a pénz a legkevesebb.

A panaszlevelednek az lehet a foganatja, hogy elbeszélgetnek velük a helyes viselkedésről, ill. ha már a többedik panaszlevél érkezik miattuk, akkor adott esetben elküldik őket.

Érdemes lenne valami helyi újságot megkeresni a történettel, hátha fölkapják. Ha csak egy kicsit magyarázkodnia kell a főnököknek a bunkó beosztottaik miatt, már biztosan lesz következménye rájuk nézve.

2023. szept. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy elküldik őket, legalábbis az ügyfélszolgálatos nő és az ellenőr sem tűnt úgy, mintha egy másodpercig is belegondolnának, hogy ez konkrétan embertelen, igazságtalan és amúgy szerintem jogtalan is. Azt sem gondolnám, hogy a debreceni napilap vagy mi van itt érdekelt lehet ilyen történetek megírásában (azért ha ezt egy újságíró olvassa írjon nyugodtan, bármikor nagyon szívesen beszélek róla).

Igazából csak az rázott meg, hogy ha fogalmazhatok így, hogy teljesen egyértelmű volt, hogy érvényesíteni akarom a jegyemet. Utólag még az is eszembe jutott, hogy a telefonom tokjában volt egy papír alapú jegy is, de annyira lesokkolt ez helyben, hogy eszembe sem jutott, pedig lehet, hogy szimplán bunkó módon félre kellett volna lökni mindenkit és odafurakodni kilyukasztani a papír alapú jegyet. De ott annyira lehetetlennek éreztem a helyzetet, hogy ez eszembe se jutott.

Nagyon megalázó volt az egész.

Remélem, hogy elfogadják a méltányossági kérelmet, de amúgy meg olyan szinten elb.szta ez a kedvemet, hogy már nem is érdekel annyira csak rossz érzés.

Bocsi a sok nyavajgásért. Köszi az értelmes hozzászólásokat!

2023. szept. 20. 13:22
 13/24 anonim ***** válasza:
83%

#7: Tizensok éve pont így jartam Debrecenben. Felszálltam kezemben a jeggyel, mögöttem már csukódott az ajtó. Elém állt 2 ellenőr, nem engedtek a lyukasztóig elmenni, hiába mutattam kezemben a jegyet, azt mondták, hogy mire az ajtó becsukódott, a jegyemnek ki kellett volna lenni már lyukasztva. Meg akartak büntetni, természetesen nem adtam nekik semmit az üres jegyen kívül (azt eltették), leszálltam a következőn, amúgy is oda mentem volna. Elkezdtek utánam kiabálni, hogy álljak meg, különben rendőrt hívnak. Én fogtam, és elsétáltam. Természetesen nem jöttek utánam, és rendőrt sem hívtak.

Úgy látszik, azóta is ugyanolyan suttyó ellenőrök vannak Debrecenben.

2023. szept. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

14,

Ez nevetséges

2023. szept. 20. 19:34
 15/24 anonim ***** válasza:

Hm, jó tudni mindezeket, ha egyszer Debrecenbe utazom és nem autóval leszek.

Azt hiszem, inkább gyalogolni fogok vagy taxizni, minthogy ötvenévesen ilyen megalázó helyzetekbe keveredjek.

2023. szept. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne kipröbálnom, hogy jegyeket-bérlezeketre kicsit húzni a cukrukat. Keresgélés, jópofizás, majd idő múltával bűnbánó képpel mondani, hogy sem bérletem, sem jegyem... Majd amikor már képzelete a tintaceruza körül jár, odadani az igazolványt. Vagy nem is. Előbb diktálni az adatokat... és amikor oda érek, hogy 1957...
2023. szept. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
30%
Nagyon aranyos kis Házon Kívül-szintű történetet löktél ide.
2023. szept. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Nem Debrecen az a város, ahol ellenőrzéskor ajtó bezár, lyukasztó kikapcs és ott, ahol vannak végigvágják az összes bliccelőt?
2023. szept. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
60%

Debrecen a fidesz második fővárosa. Mit vártál? Nemhogy panaszt nem tudsz tenni, de még egy épkézláb médium sincs, ahol elő tudsz állni a történeteddel, mert mindegyik fideszes és ott rosszat sosem közölnek a pártról. Ez a fene nagy fidesz demokrácia. Írd meg a telexnek aztán hátha felkapják a sztoridat, de valszeg nem lesz akkora országos visszhangja, hogy emiatt a gyakorlatát felülvizsgálja a DKV.


Mondjuk eleve kérdés, hogy miért használja még bárki is a debreceni tömegközlekedést. Ellenőrnek meg egyébként is csak a legalja emberek mennek, a fizetésük még a morális szintjüknél is alacsonyabb, ráadásul jutalékot kapnak a büntetések után, tehát érdekeltek abban, hogy ne tudd érvényesíteni a jegyed. Innentől kezdve a szokásos kelet-magyarországi erősebb kutya b@szik törvények a mérvadóak, félre kellett volna őket lökni és érvényesíteni a papírjegyed, vagy elfutni azonosítás nélkül.

2023. szept. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Tegyél feljelentést, remélem tettél. A buszon pedig van kamera rendszer. Ott vissza lehet nézni.

Sajnos az ellenőrök akarnak valakik lenni, aztán letojnak mindenkit. Bezzeg ha 4-5 fekete arab lett volna jegy nélkül semmit sem csináltak volna.


Csak a kis polgárra mernek "utazni"


Tedd szóvá az mszp irodájában, majd ők tesznek valamit ha látnak benne fantáziát.


Szánalmas az egész busztársaság. Nyíregyházán van délelőttös jegy is. Persze 08:00- 13:00 ig, ami olcsóbb kb 30ft-tal.

Aztán ha reggel mész akkor oda a teljes áru kell, amit persze páran be is néznek. Biztos nem véletlenül lett ez a délelőtti jegy bevezetve áh neeem.

2023. szept. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!