Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A máv első osztályon van...

A máv első osztályon van konnektor, vagy miben nyújt többet a sima 2. osztálytól?

Figyelt kérdés
Kerestem leírást a neten róla, de egyszerűen nem találok semmit sem. IC-t railjetet, mindent megtaláltam ezt nem, mivel soha nem utaztam az első osztályon nem tudom mit tartalmaz...
2011. szept. 1. 20:35
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Nagyobb hely, szélesebb ülés, kényelmesebb. Kevesebben vanak. És sok ic-n van konektor is.
2011. szept. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Nagyobbak az ülőhelyek: azon a területen, ahol a 2. osztályon 8 ülést zsúfolnak össze, az 1. osztályon csak 6-ot. Az ülések kárpitozása is jobb: az izzasztó, kényelmetlen műbőr helyett általában plüsst használnak. Van szép, fehér fejtámlahuzat is, illetve az ülések formázása is más: némelyik kihúzható, hogy tudj rendesen aludni. Az, hogy konnektor van-e, a kocsitípustól függ. A "mezei" személykocsikban ilyenekkel nem foglalkoznak, az IC-kocsik közül pedig az új, Apee és Bpee jelű, harmadik generációs vagonok azok, ahol biztosan van konnektor. Mondjuk nem mindig működik, de van. A régebbi Bp-ken, Bpmz-ken és társaikon hol van, hol nincs. A Railjetet sajnos nem ismerem ebből a szempontból - bár szerintem a konnektor pont nem kocsiosztálytól függ ott sem.
2011. szept. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
...De csak 50% az esély, hogy működik is! Tapasztalat.
2011. szept. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

Első, magyar vonatokon hol láttál te konnektort?

(ami használható pl. notebookhoz, nem csak a takarításhoz a MÁVos dolgozóknak)


Kérdező, kényelmes ülések, több hely, ilyesmi.

2011. szept. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

"Első, magyar vonatokon hol láttál te konnektort?"


Nyíregyháza - Keleti pu. IC 2. osztály

2011. szept. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Flirt-en is van konnektor.

Egyébként a különbség az első és a másodosztály között a kocsi típusától függ. A régi fülkés gyorsvonati kocsikan pl. csak annyi a különbség, hogy 2-vel kevesebb ülés van egy fülkében, a fejtámlán pedig fehér színű huzat. De ugyanolyan retkes az egész fülke.

2011. szept. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Legtöbb esetben van konnektor de ne számíts arra hogy működni fog :) én így jártam egyszer leutaztam vidékre rokonokhoz vonattal mentem vittem a laptopomat így 3 órányi utazáson csak másfél órát tudtam elfoglalni magam ez van :)
2011. szept. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

21:00 olyan, amit lehet simán használni? Amikor néztem, azt írták, hogy még magyar vonatokon csak a takarítók használhatják a konnektorokat.


Nemhogy félreértsd, nem kötözködöm, tényleg érdekel, mert jó lenne!! :)))

2011. szept. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
A takarítóknak mégis miért lenne minden egyes asztalnál 4 darab konnektor? :D
2011. szept. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
38%

A máv 1 osztály az egy rossz helyközi 3osztályú busszal vetekszik. A 2 osztály. azt ne firtassuk...

Én inkább buszos vagyok. felszálltam a vonatra és bementem egy rossz vagonba. Jött a kaller és közölte ez az első osztály és a jegyem a másodosztályra szól..

Hmm körbenéztem és kinevettem. Mondom szórakozzon mással nem platóra vettem jegyet. Erre megbiccentette a szemöldökét és szó nélkül elment. Én nem járok vonattal bolond nem vagyok ugyanannyi mint a busz de az még azért igényesebb tisztább.

2011. szept. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!