Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A máv első osztályon van...

A máv első osztályon van konnektor, vagy miben nyújt többet a sima 2. osztálytól?

Figyelt kérdés
Kerestem leírást a neten róla, de egyszerűen nem találok semmit sem. IC-t railjetet, mindent megtaláltam ezt nem, mivel soha nem utaztam az első osztályon nem tudom mit tartalmaz...
2011. szept. 1. 20:35
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Személyvonat így nézne ki? [link]

Na ne vicceljünk már :D Talán Győr fele jár ez... Székesfehérvár-Budapest vonal, korán reggel mindig a jó öreg fekete bőrüléses vonat fogad, húgy és fémszag mindenhol, a falak tele graffitivel, kosz mindenhol...

2011. szept. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Utolsó: Székesfehérvár-Budapest között legsűrűbben az általad is említett Bhv 20-07 szokott lenni és a Stadler Flirt motorvonat a személyvonatokra kiállítva. Utóbbival kapcsolatban nem hiszem, hogy bárkinek is panaszra lehetne oka, a MÁV egyik legjobb választása volt ez a motorvonat. A Bhv viszont tényleg balkáni állapotokat tükröz, bár a fehérváriak viszonylag friss fővizsgával rendelkeznek, ezért nincsenek olyan rossz állapotban a többi ilyen kocsihoz mérten. Nem tudom korán reggel alatt mit értesz, de a Flirt-ek szép számmal járnak reggel is ezen vonalon.


A képen egy Siemens Desiro motorvonat belseje látható, a Budapest-Nyugati - Esztergom vonalon csak ilyen jár. Egyébként Székesfehérvár-Budapest között is jár, de napközben egyáltalán nem jellemző, azt hiszem egy darab késő esti járaton találkozhatsz vele.

2011. szept. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
A képen személyvonat 1. osztálya van, nem 2. osztály. Egyébként Székesfehérvár fele is vannak új vonatok (elég sok), amik szépek, meg tiszták, de nagyon kényelmetlenek. A régi Bhv kocsik igaz, hogy koszosabbak, de legalább puha az ülés.
2011. szept. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

16.48 vagyok

Egy Desiro-t nem láttam eddig, mondom ezt úgy, hogy a szobám ablaka a vasútra néz, ráadásul elég gyakran utazom az esti órákban. Késő esti vonatok inkább gyorsvonati (Byee? vagy valami ilyesmi) kocsik szoktak lenni.

Kora reggel alatt 5-6 órát értek, elég sokan járnak ilyenkor munkába, suliba, és azért mégiscsak kényelmesebb lenne egy Flirt, mint a bogaras, szakadt üléses 'elsőosztály' :)

2011. szept. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Fehérváron laksz?
2011. szept. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Nem, csak ezen a vonalon. De a város nevét nem írnám ki :)
2011. szept. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
A Flirt minden csak nem kényelmes :D bogarak meg már nagyon régóta nincsenek a vonatokon. Egy időben bolháskocsinak hívták a párnás 1. osztályokat, de mára ez természetesen már megszűnt
2011. szept. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Akkor utazz a bűzben, koszban, nyáron légkondi, télen fűtés nélkül. De biztos igazad van, ha lehurrogod a véleményemet...
2011. szept. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Senkimégisvalaki válasza:

Már bocsánat, de nem gyorsvonatokon is van konnektor, amit igenis lehet használni. A Dunaújvárosba menő pirosokon nem mindenhol, az ajtók mellett van egy-egy, amiből a szék alatt át lehet vezetni a laptoptöltőt például.


IC másodosztályon egyáltalán nincs konnektor?

2014. máj. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!