Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha megbüntettek a buszon,...

Ha megbüntettek a buszon, akkor milyen következményei lehetnek? Megúszhatom valahogy?

Figyelt kérdés

Kb 6000ft-re büntettek meg kb 2 éve, a csekket kidobtam, de mivel optimista vagyok, remélem, h leég az az épület, ahol a papírokat tartják :D


Mennyi időn belül évül el a büntetés? És mikor szólnak, h fizetnem kéne?


2009. szept. 29. 12:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A személyidet elkérték gondolom, csekkeket nem küldtek?

Ugyanis ilyenkor nem fizetés esetén pótdíjat kell fizetni, nem is keveset. 2 év után ez pedig csillagászati összeg is lehet. Egyszer majd eszükbe jut és akkor kapsz egy ajándékcsomagot...

2009. szept. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
24%
Ha eddig nem küldtek semmit, szerintem már nem fognak. 1 év után elévül, ha nem szólítottak fel fizetésre.
2009. szept. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
azt olvastam sok helyen, h 1 év az elévülési idő, és ha ezután kiküldik a csekket, nem kell befizetnem
2009. szept. 29. 13:15
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha elévült, nem. De reagálás nélkül ne hagyd akkor sem. Csak írjál kifogást. Éppen ma volt egy mobiltartozásos kérdésnél küldött valaki mintát. Keresd meg.
2009. szept. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

én legalább 2 millióval tartozom a bkv-nak, plusz a kamatok.

tőlem az életben nem kapják meg, legközelebb diktáld be az én nevem, mindegy az a 6ezer ide, vagy oda. :)

2009. szept. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:

Csak akkor követelhetik rajtad ha rendőrrel volt az ellenőr aki elkérte a személyes irataidat is,és ennek nyoma van.

Másnak nem vagy köteles átadni a papírjaidat,vagyis az ellenőrnek nem.Az elévülési idő 5 év.Ha jogosan követelőznek rajtad,akkor végrehajtásra is adhatják az ügyedet.

2009. szept. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
13.37-nek.Én dolgoztam ellenőrként(elmezavar hatása alatt álltam:) ),és elmondom neked,hogy rendőr hivatalosan nem dolgozhat a BKV-nak ,mert a Rendőr Főkapitányság nem adott engedélyt rá,hogy másodállásban is dolgozzanak..Ha néha rendőrrel jöttek,akkor az vagy feketén melózott(ilyenkor az utas nyugodtan kérheti a rendőrtől at igazolványa bemutatását,és nyugodtan felírhatja egy papírra a számát,hogy szeretné leellenőrizni,hogy tényleg jogosan kéri az iratokat.De van olyan eset amikor az ellenőrök kihívnak rendőrt(vagyis nincs még ott,hanem utólag hívják ki),na akkor a rendőr hivatalból jár el,és akkor már meg kell mutatnod az iratodat.DE! A rendőr nem adhatja át az ellenőrnek,hanem hivatalos úton a BKV-nak kell kérnie a rendőrségtől az adatok kiadását! ha egyből átadja akkor is szabálysértést követ el..Legalábbis 3-4 éve még így volt,és ezt el is mondták a képzésnél...Nem hiszem,hogy a jog változott azóta.Kérdezőnek..Az elévülési idő az érdekes fogalom,mert sokan írják,hogy 1 év után elévül,de csak akkor ha 1 évig semmilyen módon nem reagálnak rá.Ha az utolsó nap kapsz levelet,e-mailt,vagy telefont,akkor onnantól számít újra az 1 év.Így akár a végtelenségig lehet húzni,és a BKV azon van,hogy minél nagyobb tartozást behajtsanak.Elmennek a bíróságig is.Bár itt sem kell megijedni,mert nem neked kell bizonyítani,hogy X.napon X.órában te azon a közlekedési eszközön utaztál,hanem a BKV-nak...Te ilyen esetben akár írhatsz egy felebezést,hogy te neked tuti alibid van arra az időre...De ha a bíróságon veszítesz,akkor sokat kell fizetned..A sógorom veszített,és pengetett,mert a végrehajtó lihegett már a nyakában...Van aki szerencsés,van aki nem ebben az esetben is..
2009. szept. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
lassan már 2 éve nem kaptam semmi értesítést, asszem áprilisban lesz pontosan. Akkor már ha ezután próbálkoznak, nem kell fizetnem?
2009. szept. 29. 15:40
 9/17 A kérdező kommentje:
egyébként szerintem annyian vannak, akiket megbírságoltak, és nem fizették be, hogy nem tudják rendesen nyomon követni, csak arra hagyatkoznak, hogy az ellenőr jól ráijesztett az emberre, és ő eztután befizetni a bírságot. :D
2009. szept. 29. 15:43
 10/17 anonim ***** válasza:

Ezek érdekelnek:

Adtál át személyit?

Ha nem, hamis adatot mondtál be?

Ha átadtad a személyit, az adataidat felírta az ellenőr?

Ha az adataidat helyesen adtad meg vagy pedig az ellenőr feljegyezte azokat személyi alapján, akkor vagy nem adta le a műszak végén(ami kizárt, hiszen ezért kapják a pénzt), vagy elkeverték az irodában a dolgot és rossz címre küldtek csekket, vagy pedig kéősbb küldenek majd.

2009. szept. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!