Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha megbüntettek a buszon,...

Ha megbüntettek a buszon, akkor milyen következményei lehetnek? Megúszhatom valahogy?

Figyelt kérdés

Kb 6000ft-re büntettek meg kb 2 éve, a csekket kidobtam, de mivel optimista vagyok, remélem, h leég az az épület, ahol a papírokat tartják :D


Mennyi időn belül évül el a büntetés? És mikor szólnak, h fizetnem kéne?


2009. szept. 29. 12:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
épp ugy hallottam, hogy nem szabad válaszolni, reagálni sem mert akkor annál később évül el az ügy, szóval ha te most reagálsz akkor mostantól újra számolódik az elévülési idő
2009. szept. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
tőlem elkérte az igazolványokat, és magának felírta a dolgokat, aztán persze visszaadta, nekem csak alá kellett írnom, és ott helyben adott 1 csekket, amit otthon kidobtam. Nemtom, h így lassan 2 év után még számíthatok-e vmire.....
2009. szept. 30. 16:27
 13/17 anonim ***** válasza:

Egy fillért se fizess, ezt bebukta a TréKV:

[link]

2009. okt. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Aki előttem küldött linket abból másoltam ki 1 mondatot.

"Az elévülési időt a felszólító levél megszakíthatja, a törvény szerint pedig nem kötelező tértivevénnyel feladni a felszólító leveleket"

Vagyis lehet,hogy 1 év az elévülési idő,de ha valamilyen módon jelentkezik a BKV a követelésével,akkor onnantól számít újra az 1 év,ezért akár évekig is tudnak vele szórakozni...

2009. okt. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
De az illető már 2 éve nem kapott semmit, tehát már elévült az ügy.
2009. okt. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

lehet,hogy a kérdező semmit nem kapott 2 évig,de nem tudja igazolni,és sajnos saját tapasztalatból tudom,hogy amikor jön egy levél,és arra hivatkozom,hogy eltelt 2 év,mit akarnak még hisz elévült az ügy.Gyorsan jön a válasz,hogy ők mindig küldtek levelet,és tudják bizonyítani,sajnálják,hogy nem vettem át,és nem reagáltam rá..Nem kötelesek hivatalosan küldeni levelet,elég ha csak simán adják fel..(ahogy az ügyvéd is jelezte a linkben)Tudom,hogy ez egy nagyon jó kis taktikai fogás,de mivel nem tudom semmivel sem bizonyítani az ellenkezőjét,eléggé meg tudtak szorongatni..

Kedves kérdező.Ha úgy érzed,hogy a BKV nem jogosan jár el veled szemben(bár oda adtad a személyidet?) akkor hagyd az egészet,és ne vegyél róla tudomást..Teljesen mindegy,hogy ki mit ír,legfeljebb a tapasztalatokat tudjuk leírni,de te tudod,hogy fizetsz nekik,mert szerinted nem éri meg végig csinálni,vagy nagy ívben sz@rsz az egészre(elnézést a kifejezésért)..Ezt neked kell eldönteni..

2009. okt. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Hát... Nem tudom. Nekem kb 350-400 csekkem van. Illetve csak volt, mert meguntam a gyűjtését és kidobtam őket. Volt már ilyen-olyan fenyegetőzés, de végeredmény semmi. Soha nem fizettem és soha nem reagáltam! Ez a csekk mennyiség amúgy kis iskolás korom óta gyűlt össze, most 30 felett vagyok :)
2009. okt. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!