Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Bevezették már azt a "törvényt...

Bevezették már azt a "törvényt", hogy a 65 éven felüliek csúcsforgalomban nem utazhatnak ingyen? /Személyi igazolvány felmutatásával/

Figyelt kérdés

2015. febr. 23. 10:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
88%

# 10: forrást nem mutatnál fel? Mert így, Urban legend szaga van az egésznek.

A másik meg: a kedvezményes utazás, nem összekeverendő az ingyenességgel. Remélem tudod, hogy ha kedvezményesen veszel valamit, az nem egyenlő azzal, hogy ingyen megkapod.


MÁS:

valaki válaszolna is a feltett kérdéseimre?

2015. febr. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
7%
Harmadikban már kaptál választ. Nincs napirenden a kérdés. Meg sem lenne oldható.
2015. febr. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Lapozz egyet vissza, mert a kérdéseim, a 9. kommentben voltak.
2015. febr. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
85%

"Statisztikai tény: 100 emberből 70 kedvezményesen utazik"


Maximum álmaid statisztikájában.

Nagyjából 40-45% a teljesárú utas, de pl. egy elővárosi buszon/vonaton ennél magasabb.

A maradék 55-60% kedvezményes, de nem mind ingyenes!


És itt az ingyenességen van a hangsúly! Ami ingyen van annak nincs értéke. Jó példa erre a tescos ingyen zacskó. Amíg ingyen volt vitték ha kell ha nem. Amióta 20 ft-ba kerül, nem kell senkinek, megoldja máshogy, vagy ha rászorul, kifizeti érte.


A tömegközlekedésnek sem szabadna ingyenesnek lennie senki számára, mert akkor nincs értéke. És jönnek a "átutazom a szomszéd városba, mert 3 ft-tal olcsóbb a tej" meg a "felszállok a vonatra, mert fűtenek, társaságom van és elmegy vele a nap"...

2015. febr. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
81%

1. Régen hol volt az ingyenesség? A rendszerváltás elött, volt ilyen?


Sehol, modern kori találmány.


2. Mit kapnak még ingyen? Nyugodtan írjátok meg, mert én semmiről sem tudok. Piacon mindenért fizetni kell, a kifőzdék sem díjmentesek.


Semmit.


3. A külföldi nyugdíjasok ingyen utaztatása - MINEK??? Őket is mi tartsuk el?


Ez kicsit más tészta. Az EU/EGT tagállamaiból érkező emberekre ugyanaz a szabály vonatkozik, ami a saját állampolgáraidra.

Cserébe Te is diákjeggyel utazhatsz Berlinben, ha az ottani szabályoknak megfelelsz. Vagy én pl. Prága minden komolyabb látványosságát bejártam diákigazolvánnyal, széles mosollyal adtak félárú-harmadárú jegyeket a magyar diákra. Londonban ugyanez.

2015. febr. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

#15:

köszönöm a válaszaidat, de az utóbbi bejegyzéshez kapcsán, a más országokban levő, 65 éven felüliek ingyen utazása a mérvadó.

5 éves cikk, a vastagbőr blogon: [link] -nem tudom, hogy azóta változott-e a helyzet (igen, az íreknél van még ingyenutazás, de csak a saját állampolgáraik számára).

2015. febr. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Azoknak akik szerint "bajom van a nyugdijasokkal".Én is nyugdijas vagyok,és azért kérdeztem,hogy nehogy valamelyik ellenőr a csúcsidőben való utazásért elvigye az egész nyugdijamat.Mellesleg nem 120 ezer a nyugdijam,csak a negyede.
2015. febr. 25. 06:42
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem lett bevezetve.

Ha meg tették volna, akkor annak híre lenne.

2015. febr. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!