Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » 2013-ban megbüntettek most...

2013-ban megbüntettek most kaptam levelet az Otp-től hogy sorba állítás alatt van a számlám. Mi tegyek? Többi lent.

Figyelt kérdés
Egy hete jött egy levél a bkk-tól hogy 2013-as büntetés miatt 338ezer ft tartozásom van. Ma meg az OTP-től hogy sorba állìtás alatt van a számlám. Most akkor ha megjön a fizum az egészet leveszik vagy mi lesz? A fizetésem nélkül nem tudunk meg élni van egy 2 éves fiunk teljesen kétségbe vagyok esve nyilvám az én hibàm.Azóta már rég bérlettel jàrok.

2016. júl. 26. 19:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Tetszett volna nem bliccelni, a pótdíjat befizetni. Esetleg a többszöri felszólításra reagálni valamit. Most fizetni fogsz, mint a kisangyal.
2016. júl. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Látod hogy mennyivel olcsóbb lett volna megvenni azta 320 forintos jegyet?
2016. júl. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Oké ezzel tisztában vagyok eddig is tudtam egyébkénnt nem volt többszöri felszólítás egy darab 1 héttel ezelötti volt nyílván ez nem mentesít. Tanácsot szerettem volna kérn. Gondolom már más is hibázott az életben...
2016. júl. 26. 19:51
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Hibázott más is. Tessék viselni a következményeket.
2016. júl. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én azt sem mondtam hogy nem viselem a következményeket. Csak egy kérdést tettem fel hogy hogy fog zajlani...
2016. júl. 26. 20:00
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérj részletfizetési kérelmet, de a fizetésed egy részét akkor is le fogják vonni, mert valószínűleg átkerült a behajtókhoz a tartozás. Pár hónapig szűkösen fogtok élni, legközelebb jobban figyelj oda. Sajnos nem tudsz mást csinálni, mint minél előbb befizeted.
2016. júl. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Menjünk sorban, kicsit sántít a sztori.

Tehát, megbüntettek anno, erről nyilván tudsz, és a kapott csekket nem fizetted be. Eddig biztos.


Aztán jöttek a felszólítások, amikről (szerintem) nem vettél tudomást.


De most, hogy már az OTP is írt, hogy következmények lesznek (érdekes, ezt megkaptad, akárcsak az utolsó BKK-s papírt is), segítségért kiáltasz?


Egyet tehetsz. Felveszed a kapcsolatot a BKK-val, és kérsz részletfizetési lehetőséget.

A fizetésed egészét nem tilthatják egyébként, azonban ha van a számládon ekkora összeg, akkor levonhatják. Ha ez minden más törvényi keretnek megfelel.

2016. júl. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát akár hiszed akár nem eddig nem jött felszólítás. Bár az tény hogy nem fizettem be a bírságot és jogosan követelik rajtam ezt tudomásul is veszem és nyilván beletörődöm a következményekbe. Én csak a lehetőségeimre voltam kiváncsi nem mentegettem magam egyszer sem. Ezért nem értem a támadásokat
2016. júl. 26. 20:21
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem támadtalak, csak nem hiszem el így ebben a formában!

Ezeket a felszólításokat mindig ajánlva adják fel, ennek utána tudsz járni a BKK-nál, hogy ezeket megmutassák.

Ha ez nem történt meg a részükről, akkor kicsit jobb helyzetbe kerülsz.

2016. júl. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mindenképpen utána járok a dolognak mert valóban nem volt eddig felszólítás. Ha elöbb jött volna valamilyen formában biztos megpróbáltam volna fizetni. Nem vártam volna meg hogy a számlámhoz nyúljanak.
2016. júl. 26. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!