Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség az OKJ-s...

Mi a különbség az OKJ-s képzés és a főiskola között?

Figyelt kérdés
Miben más?
2010. szept. 4. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:
ez milyen hülye kérdés már megint? 100 ilyen volt már, keress rá!
2010. szept. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát, mivel mielőtt felteszem a kérdés, kiad pár hasonlót, de ott csak olyan volt, hogy mi a különbség a főiskola és az egyetem között.

De megnézem...

2010. szept. 4. 13:22
 3/7 A kérdező kommentje:
Oké, megnézem, hát pont ilyet nem találtam, de nagyjából megvan.
2010. szept. 4. 13:25
 4/7 anonim ***** válasza:
29%

mi a különbség az ebihal és az rénszarvas között?

hülye kérdés, hülye válasz...

2010. szept. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jól van, elég lesz :D
2010. szept. 4. 14:04
 6/7 anonim ***** válasza:
84%

első vagyok.

mivel nem anyáztál és értelmesen írtál kommentet, elmagyarázom neked, ha ez segít:D

okj: érettségi utáni képzés, 1-2 éves a szaktól/szakmától függ, olyan rendszerben tanulsz, mint a középiskola. van egy osztályod, osztályfőnök, hétfőtől péntekig suli, írtok dolgozatot, majd záróvizsgát.

egyetem/főiskola: szintén érettségi utáni képzés, de magasabb fokú végzettséget ad, mint az okj (diplomát).

nem ugyan azzal a 20-30 emberrel vagy minden órán, hanem mindig más emberekkel, mert saját magadnak állítod össze az órarended. nem kell minden órára bejárni (tanártól függ) vannak előadások és gyakorlati órák. az előadásokon általában az egész évfolyam jelen van 2-300 ember, a gyakorlatokon kisebb csoportok vannak, ezek olyanok (hasonlóak) mint egy középiskolai óra. félévente vannak zh-k, vizsgák minden tárgyból. ha egy tárgyad nem sikerül, akkor csak azt az egyet kell újra felvenned és újra bejárnod rá, nem kell az egész évet megismételned. a képzés végén (ált. 7 félév) írsz egy szakdolgozatot, ezt megvéded (szóbeli) és államvizsgázol. ha ez mind megvan, akkor megkapod a diplomát. ja, csak akkor, ha van nyelvvizsgád (suli és szakfüggő, hogy milyen nyelvből és milyen szintűt kérnek)

2010. szept. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2010. szept. 4. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!