Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha hiányzik néhány kredit...

Ha hiányzik néhány kredit csupán az államvizsgához való jutás miatt, van meg bármi lehetőség hogy mégis hozza engedjenek?

Figyelt kérdés

Nem én vagyok az illető


Néhány kredit hiányzik most jött értesítés, hogy minden leadott vizsga után megírt szakdolgozat védéséhez nem engedik hozza az illetőt. Most született gyermeke, nehéz volt odafigyelnie, de nem hiszem hogy elszámolta volna anno magát.


Nem hiszem hogy elszámolta volna a krediteket, de menthető meg ez? Lehet bármit tenni menteni hogy ne csússzon?



2022. máj. 25. 09:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem menthető. Ha nincs meg a kötelező kredit, nem is abszolválhat és anélkül meg nincs államvizsga. A leckekönyvben világosan nyomon követhető, hogy hány kreditje van és melyik tárgyak hiányoznak. Attól, hogy gyereket szült, még megnézhette volna a tanulmányaira vonatkozó feltételeket. Esetleg ha most nem tud majd tárgyakat teljesíteni, akkor passziváltathat is,de csúszás nélkül már nem fog végezni.
2022. máj. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem. Ha valaki nem biztos a dolgában, akkor az utolsó félév tárgyfelvételi időszakában szokták megkérni a Tanulmányi Osztályt, hogy ellenőrizzék, nem hiányzik-e valami. Az ismerősöd pont 3 hónapot késett:(
2022. máj. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A tanulmányi osztály egy vicc

Nem jött értesítés a vizsgairol sem

Kereszt féléves azt hiszem

Bement megkérdezni hogy amúgy mizu a vizsgakkal?—ja hat az 3 nap múlva lesz…

És meg sorolhatnám

De kiderült hogy ott van káosz egyetemen

Tanulmányi passzol nem tud semmit

Egy kötelező tantárgyat nem tudott felvenni mert későbbi féléves tárgy és ő szakmai gyakorlatát előrehozva diplomazik

Vagy nem teljesen világos de a lényeg hogy a tanára se tudta, hogy ezt a tárgyat fel kellett volna vennie amit nem enged a rendszer de közbe utólag kap üzenetet hogy “b@szhatja”

Bement reklamálni mert amúgy bődületes a hozzáállás bent és az illetőt szét szivatjak és addig hogy kiderült a tanárok tájékozatlanok és kérelemmel el lehet intézni, remélhetőleg.

Katasztrófa…

2022. máj. 26. 12:13
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

1. értesítés nem jön a vizsgákról, azt a Neptunban hirdetik meg.

2. Egy tanárnak nem kell tudnia, hogy adott hallgató mikor és hogy vesz fel tárgyakat, nem feladata és nem is érdekli.

3. Kérelemmel sem lehet tárgyat elismerni, fel kell venni a tárgyat, diplomát addig nem fog kapni.

4. Minek jár egyetemre, ha ennyire ostoba?

2022. máj. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Utolsó

Nem ostoba

Ő jobban el tudna magyarázni

Én nem ebbe az országba tanultam nem is ismerem ezt a kredit neptun rendszert

De egyiket se tudod jól és akkor most dobáljam én is az ostoba vagy öntelt jelzőket érdemi válasz helyett???

Minek jársz erre az oldalra ha válaszolni se tudsz?

A tanára aki valami diplomajaba segít vagy mentora nem tudom a lényeg h pont neki kene tudnia és mondta is utólag hogy hat ő nem tudta ezeket

A neptunba nem volt akkor megírva , lehet én értettem öt rosszul mert mint írtam nekem ez a rendszer kínai de a lényeg s többi diplomás ismerőse és egyetemi társai is hüledeztek hogy miaf@szt csinál az egyetem

2022. jún. 1. 21:03
 6/6 anonim ***** válasza:
5. Az ő hibája, az egyetemnek ebben nincs mulasztása. 6 év egyetemmel a hátam mögött, engedd meg, hogy tudjam, mi az ábra. Sajnálom, de nem vagy képben , úgyhogy ne okoskodj.
2022. jún. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!