Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik mérnöki/informatikai...

Melyik mérnöki/informatikai képzést választanátok? Melyik lehet a jövőben biztos befutó, egyfajta jolly joker?

Figyelt kérdés

Van már egy diplomám, amivel sajnos mellé fogtam, ezért megcsinálnék egy olyat is, amivel biztos a jó fizetés, emellett keresett is akár itthon, akár külföldön.

Kérlek vegyétek figyelembe a szak nehézségét is és minden velejáróját. (Egyfajta ár-érték arányt)


A saját tapasztalatokat szívesen fogadom.



2023. ápr. 21. 16:20
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
74%
Mernöki vonalon az info,villamos, mecha trió éri meg a legjobban, utánuk talan meg a gépész és ezen kívül a többi mérnök szakot nem eroltetnem.
2023. ápr. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Villamosmérnök az nagyon univerzális. Az erőművektől kezdve a mikrochipeken át a szoftverfejlesztésig mindennel foglalkozhatsz.
2023. ápr. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
74%

Villamos/jármű.

Biztos jövő.

Audi, Mercedes, BMW - ha ügyes vagy, még ki is taníttatnak.

2023. ápr. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
88%
Ha a fizetés kimaxolasa afő cel illetve erdekel a programozás, informatikai akkor mérnök info. Esetleg villamosmernokkel is lehet ezen a területen is dolgozni
2023. ápr. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Jó lenne belevágni, de félek, hogy nem tudom elvégezni. Bár sok embert ismerek akik olyan buták és mégis nehéznek mondott szakokat végeztek el. Talán csak akarat kérdése és bármit meg lehet tanulni.
2023. ápr. 23. 19:11
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok esetben szorgalom, türelem, hozzáállás kérdése. Minden esetre bármit is választasz, én azt tanácsolom, hogy már az elején támogasd meg a dolgot magán órákkal.

Ha az elején elveszted a fonalat és már csak a pót zárthelyikben lehet bízni az már nem szerencsés.

Lehet találni nagyon jó zh illetve vizsga felkészítő tanárokat / idősebb diákokat nagyon ajánlom.

2023. ápr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
21%

Én proginfo helyett a mérnökinfot előbb mondanám. A mérnökinfo több dolgot mutat be, így több irányba lehet elmenni vele. Azonkívül meg én is a villamosmérnököt mondanám még.


#7

"A gazdinfós lehet fejlesztő is, de elhelyezkedhet üzleti vonalon is."

Most nem ismerem minden gazdinfós képzést, de amiről hallottam, onnan azért nehezen mennek elfejlesztőnek.

Legegyszerűbb script-ek miatt is kerestek már meg, mert annyira vakon voltak benne.


Nyilván lehet, hogy nem minden képzés ilyen, de azért ezt illik megjegyezni.

2023. ápr. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
17-es ez elég bullshit általánosítás.
2023. ápr. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
21%

#18

Természetes, hogy általánosítok, mivel én általánosan ismerem a területet, ezért megtehetem, és azért mert te nem ismered, még nem az lesz a bullshit, amit én mondok.

2023. ápr. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én ismertem egy gazd infon végzett embert aki ha jol emlékszem akkor talán telefon alkalmazasokat vagy hasonlókat fejlesztett, ilyen fejlesztői irányban indult el végzés utan. Autan hogy most mivan vele nem tudom.
2023. ápr. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!