Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik mérnöki/informatikai...

Melyik mérnöki/informatikai képzést választanátok? Melyik lehet a jövőben biztos befutó, egyfajta jolly joker?

Figyelt kérdés

Van már egy diplomám, amivel sajnos mellé fogtam, ezért megcsinálnék egy olyat is, amivel biztos a jó fizetés, emellett keresett is akár itthon, akár külföldön.

Kérlek vegyétek figyelembe a szak nehézségét is és minden velejáróját. (Egyfajta ár-érték arányt)


A saját tapasztalatokat szívesen fogadom.



2023. ápr. 21. 16:20
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm eddig mindenkinek, aki hozzászólt. Sajnos az alábbi négyesből nem tudok választani.


- Villamosmérnök

- Mérnökinfo

- Energetikai mérnök

- Proginfo


A két infóstól jobban félek, mert nem tartom magam annyira nagy "kockának" a szó jó értelmében. Ti hogy döntenétek el, hogy mit legyen a befutó?

2023. máj. 7. 22:26
 22/28 anonim ***** válasza:
73%
Villamosmérnök. Abból stabilan és jól megélsz.
2023. máj. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
48%

Egyértelműen Villamosmérnök. Miért?

- Mérnökinfó : amit itt tanulsz, azt villanyon is megkapod, csak max picit utána kell tanulni. A mérnökinfó a villanyból vált ki.

- Proginfó : ezzel csak progozni fogsz, semmi más. Érdemesebb a villany, azzal is lehetsz szoftveres.

- Energetikai mérnök: megnéztem a tantervet. Szerintem nem éri meg, ha a villamosmérnök is játszik.


Az infóhoz nem kell kockának lenni. Más dolog a "csak Arch Linuxot használok a 10 éves ThinkPaden" kocka, és más dolog a tanult informatikus.


Gyere villanyra, jó lesz. Majd szakirány választáskor eldöntöd mi érdekel.

2023. máj. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Meggyőztetek! :) Még annyit segítsetek kérlek, hogy hogyan/miből tudnék magamnak előre tanulni.

Ha jövőre kezdek bele szeretném már kicsit ismerni az alapvető tárgyakat. Legyen az vízválasztó, vagy nélkülözhetetlenen.


Szerezzek anyagot egyetemistáktól, már végzettektől, vagy szerezzek valamilyen könyvet ami ezzel kapcsolatos ismereteket ír le?

2023. máj. 9. 15:12
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Melyiket fogod választani?


Két alapvető ötletem van. Az egyik, hogy kezdj el matekozni. Például kalkulus 1-2-3 egy jó kezdet, például Krista King videóiból a Udemy-n, vagy van még a Udemy-n más nagyon jó matekos kurzus is.


A másik jó ötletem, hogy kezdj el programozni tanulni valami erre alkalmas nyelven. Érdeklődj utána, hogy milyen nyelv van a szakon (tipp: C++ vagy Java vagy C#) és vesd bele magad. Tele van az internet célzott kurzusokkal, például a youtube freecodecamp csatornáján vagy a Udemy-n. Nekem sokat segített például C++-ból, hogy már eleve voltak alapjaim.

2023. máj. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Villamosmérnökit fogom nagy valószínűséggel. A matekhoz és fizikához kapcsolódó tananyagokra gondoltam elsősorban, de a programozás is mindenképp jól jön.
2023. máj. 10. 10:03
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán szükséges előre tanulni.

De ha nagyon szeretnél, akkor:

- 2-es és 16-os számrendszert érdemes begyakorolni, hogy készségszinten menjen. Átváltások 2-10-16 között minden irányban, összeadás-kivonás.

- Logikai műveletek (NOT, AND, OR, NOR, NAND, XOR, XNOR) mindenféle permutációjának számítása 2-3-4 változóra.

- Valami alapvető programozási paradigmával és nyelvvel megismerkedhetsz. A Pythont tudom ajánlani, mert az kellően emészthető nulla előtudással is. Millió + 1 tutorial van a neten. Ha érted az alap nyelvi struktúrákat (elágazás, ciklus, függvények) akkor az hatalmas előnyt jelent majd egyetemen.

- Ha a hardver is érdekel, akkor az Arduino nagyon jó kis panel. Végtelen tutorial van hozzá a neten. De szigorúan csak hobbi szinten :D

- Ha a villamosságtannal is foglalkoznál, akkor Demeter Károlyné, Dén Gábor : Villamosságtan I. Az Óbudai Egyetem jegyzetboltjában megveheted, nem egy nagy tétel. Nagyon szájbarágós, könnyen érthető. Jó alap, függetlenül attól melyik egyetem villamosmérnöki karára mész majd.


Talán a logika-számrendszerek és a villanytan amire érdemes ráfeküdni. Ezekből szoktak nagy hasalások lenni. A programozás az tipikusan vagy fekszik és könnyű, vagy nem és vért izzadós.

2023. máj. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes tanácsaidat.
2023. máj. 10. 23:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!