Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Öt egyesem van matekból,...

Öt egyesem van matekból, félévkor négyes voltam. Bukásra állok, és a tanárt nem érdekli az előző félév. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Gimnazista nulladikos vagyok. Sosem ment jól a matek, hetedik félévkor kettes voltam, nyolcadik évvégén másik tanárnál viszont már négyes.

Most félévkor megkaptam a négyest, bőven. Viszont januártól elkezdtem lerontani a jegyeket. Eleinte azért, mert már csak azért sem akartam megtanulni az anyagot, aztán pedig folyton elfelejtettem a dogák és a táblára írás közben. Most már értem, ismerem a szabályokat, barátnőm korrepetált, és ott jól megtudtam csinálni őket.

Ma írtunk egy dogát, nagyon reméltem, hogy jó lesz. De kiderült, ötből csak egy jó, kettőt meg rosszul másoltam le a tábláról.

Kérdem én, mit tegyek? Olyanokon bukom el a dogákat, hogy rosszul vonok ki, kihagyok ezt-azt, vagy 4négyzetre nyolcat írok.

Szüleim egyébként nem tudják, csak azt, hogy jelenleg inkább vagyok kettes, mint hármas. Bukásról fogalmuk sincs. A baj még az, hogy nemsokára értesítőt küldenek, addig meg ki kéne javítanom, mert itthon megölnek.

Kérlek, segítsetek. Mit csináljak ebben a helyzetben? Már remeg mindenem, ha csak rá gondolok, naponta kapok sírógörcsöt miatta.

Köszönöm,

egy elkeseredett 15 éves lány.


2011. márc. 31. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Tanulj sokat, és legyél nagyon aktív az órákon! Jelentkezz, menj ki a táblához, amikor csak lehet. A tanárok pozitívan értékelik, ha látják, hogy foglalkozol a dologgal, nem tojsz bele az egészbe.
2011. márc. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Amikor kérdezi, hogy mi nem megy, akárki válaszolhat rá - azt mondja rá, hogy azon mit nem lehet érteni... viszont segíteni is akart, de megaláz órán.

A legjobban attól félek, mit reagálnak rá majd a szüleim. Rettegek tőle... :'(

2011. márc. 31. 22:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha tényleg érted és csak annyi a baj, hogy rosszul vonsz ki meg ilyenek akkor figyelj jobban ilyeneknél. Ha kell számold ki az egyszerűbb dolgokat is számológéppel (anno én is így csináltam).

A másik meg az, hogy szerintem rosszul tetted, hogy nem szóltál a szüleidnek (saját tapasztalatból mondom)... Így nem csak azon izgulsz, hogy jól sikerül a doga hanem azon is, hogy mi van ha megtudják a szüleid, így ez is elvonja a figyelmed.

2011. ápr. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A januári anyagrésztől kezdve vedd végig az egészet. Nagyon rosszul csináltad, hogy nem tanultál. A matekot a legnehezebb pótolni, mivel a mostani anyagrész arra is épül, ami januárban volt. Ne izgulj, hanem készülj a pótvizsgára!
2011. ápr. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A szüleidnek meg mondd meg, hogy sajnos az utóbbi időben nagyon rosszul teljesítettél, de most már igyekszel, de idegeskedsz, hogy meg fognak büntetni a rossz teljesítményedért, amit nagyon sajnálsz, és kérde, hogy ne haragudjanak, és bocsássanak meg neked.
2011. ápr. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A dolgozatom hármas lett, és amit most vettünk újat, értem. A tanár is észrevette, hogy csak görcsölök és azért rontok, szóval megdícsért. =)
2011. ápr. 1. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!