Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » E-felvételiztem, és azt a...

E-felvételiztem, és azt a lehetőséget jelöltem be, hogy sárga csekken fizetek, ami a regisztrációs csomaggal fog érkezni. De meggondoltam magam. Nem fogom kifizetni. Ilyenkor mi történik?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 6. 20:44
 1/5 A kérdező kommentje:
Azért nem fogom kifizetni, mert külföldre megyek és mégsem akarok egyetemre menni.
2011. ápr. 6. 20:45
 2/5 anonim ***** válasza:
Ki kell fizetned! Az, hogy te közben meggondoltad magad, nem érdekli őket. Jelentkeztél, tehát be kell fizetned a jelentkezési díjat.
2011. ápr. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem fizeted be, akkor ennyivel tartozni fogsz nekik, ami idővel kamatozni kezd, és később majd kapsz fizetési felszólítást. Azt nem tudom, mennyire fogják tudni behajtani, de én annyira nem szórakoznék egy állami szervvel.
2011. ápr. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ó hogy te mennyire hülye vagy.

Ha meggondoltad magad, akkor szólsz nekik, e-mail, visszavonod a jelentkezésedet, és nem fizeted be.

Ha nem fizeted be, törlik a jelentkezésedet, max ennyi történhet.

felvi.hu

2011. ápr. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

És ez így áprilisban jutott eszedbe? Megpróbálhatod azt, amit az utolsó írt, hogy visszavonod a jelentkezésed (de inkább telefonon, mint e-mailben), ha lehet még ilyet.


Viszont az nem így működik, hogy meggondolod magad és nem fizeted be, majd szépen küldenek felszólítást, ha szerencséd lesz, akkor még késedelmi kamatot is számolnak. Elküldted a jelentkezésed, valaki foglalkozott vele, amiért fizetni kell. Ráadásul a regisztrációs csomagok késhetnek is, lehet hogy csak akkor kapod meg, amikor már rég feldolgozták az adataid, vagy netalántán a ponthatárok kihirdetése után (igen, volt ilyen is már!), szóval a be nem fizetés nem feltétlenül jelenti szimplán a jelentkezés törlését, sokkal valószínűbb, hogy inkább a jelentkezési díj későbbi behajtását.

2011. ápr. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!