Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Veled álmodtam, vagy Rólad...

Veled álmodtam, vagy Rólad álmodtam? Hogy helyes?

Figyelt kérdés
Mindig ebbe a dilemmába esem ha el akarom mondani valakinek az álmom. Most hogy van helyesen? Rólad álmodtam vagy veled álmodtam. Mert ha azt mondom hogy veled álmodtam nekem olyan érzésem van belőle mint mikor egy szerelmes pár együtt alszik, reggel felkelnek és mondja az egyik a másiknak idézőjelbe hogy ma este veled / veled együtt álmodtam. Na nem tudom :) vélemények? szerintem a Rólad álmodtam a helyes...
2011. júl. 13. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:

"veled álmodtam", utalhat arra, hogy te is és ő is benne volt az álomba, ameddig a "rólad álmodtam"-nál lehet, hogy csak róla szólt és te nem voltál benne.

de amúgy mindkettő helyes megfogalmazás.

2011. júl. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
kössz a választ :) de mondjuk eddig nem álmodtam olyat h én ne legyek benne. De amúgy nagyon érdekes lehet :) kipróbálnám
2011. júl. 13. 13:41
 3/3 anonim válasza:

Én pár napja pont beleestem ebbe a fura helyzetbe. Egy kollégámnak mondtam, hogy vele álmodtam és nagyon örült, kacsintott, hogy vele?? És boldog volt! :)) Azóta szinte mindennap megkérdezi, hogy ma is álmodtam vele?


Nekem a "vele álmodtam", mindketten ott voltunk és történt, ami történt.

Ha "róla álmodtam", akkor nekem olyan felhangja van, mintha én lennék boldog, hogy róla álmodtam, róla álmodoztam. Akár nappal is, ültem az asztalnál és ő járt az eszembe.

2016. aug. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!