Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem felfüggesztése depress...

Egyetem felfüggesztése depresszió miatt. Szerintetek jó, hogy hallgattam az orvosomra?

Figyelt kérdés
Már egy jó ideje gondjaim vannak, és az utóbbi időben állandóan otthon voltam, motivációhiányom volt, állandóan aludni akartam, mindenféle testi bajom lett. Pszichiáterhez mentem, azt mondta, függesszem fel az egyetemet, menjek haza (nem otthon járok). Viszont így nem biztos, hogy vissza tudok ugyanoda menni... szerintetek jól döntök, ha hallgatok rá?
2013. febr. 27. 11:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ha nem az egyetemmel vannak a gondjaid, akkor én nem látom értelmét otthagyni. Később megbánod és azért kerülsz majd még mélyebbre. Van kiút a depresszióból anélkül is hogy kizárnád a külvilágot és az összes stressz faktort.

Utazz el valami nyugis helyre, hegyekbe ilyesmi. A természetben eltöltött idő feltölt lelkileg! Plusz lesz időd nyugodtan gondolkodni.

2013. febr. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nem. Iszonyatosan nehéz visszaülni az iskolapadba. Ráadásul, ha hazamész, mi fog motiválni arra, hogy egyátalán felkelj az ágyból, felöltözz, kilépj a 4 fal közül? Megmondom, hogy semmi. Depressziósnak gyötrődés az egyetem, de milliószor rosszabb a nyugtatónak ható semmittevésből újra aktívvá válni.
2013. febr. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Előrebocsátom, hogy nem értek hozzá.

De csak annyit mondott, hogy függeszd fel a sulit? És helyette továbbra is otthon ülnél?

Mert szerintem nem az a kérdés, hogy mit ne csinálj, hanem hogy mi az, ami örömet okoz, és csináld azt. Szerintem például napi szintű sportolással ki lehet kényszeríteni a változást, mondjuk úgy, hogy figyeled az eredményeidet, ahogy hétről hétre egyre jobbak lesznek.

2013. febr. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Az egyetemmel is vannak gondok, pontosabban nem azzal, hanem a külföldi léttel, merthogy külföldön vagyok. Ez az állapot évek óta tart, az jellemzi, hogy nem nagyon tudok örülni semminek. Azt mondta az orvos, hogy ha nem jövök haza és nem foglalkozom most az önfejlesztéssel, akkor ennél csak rosszabb lesz.
2013. febr. 27. 12:05
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Az önfejlesztésnek nem része, hogy feladom a céljaimat.
2013. febr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Önfejlesztés alatt mit értett a doki?
2013. febr. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Azt mondta, le kell állnom egy kicsit, pihennem kell, olyan elfoglaltságokat kell találnom, amik örömet okoznak, mert különben a teljesítménykényszerem, maximalizmusom és a kudarcok utáni önvádolás teljesen agyon fog nyomni. Örömforrásom valóban nincs. Már tavaly óta az megy, hogy tanulok, amennyit kell (hajszálra beosztva, a legutolsó pillanatra hagyva mindent) az idő maradék részét meg egyedül töltöm, időkitöltő tevékenységekkel (gépezés, egyebek).
2013. febr. 27. 13:10
 8/17 anonim ***** válasza:

Mit tanulsz(?)

És hol

2013. márc. 1. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

De miért nem itthon jársz valahova egyetemre(?)!


Esetl. nem tudod itt befejezni

2013. márc. 1. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Egyáltalán minek kellett kimenni

külföldre

2013. márc. 1. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!