Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem felfüggesztése depress...

Egyetem felfüggesztése depresszió miatt. Szerintetek jó, hogy hallgattam az orvosomra?

Figyelt kérdés
Már egy jó ideje gondjaim vannak, és az utóbbi időben állandóan otthon voltam, motivációhiányom volt, állandóan aludni akartam, mindenféle testi bajom lett. Pszichiáterhez mentem, azt mondta, függesszem fel az egyetemet, menjek haza (nem otthon járok). Viszont így nem biztos, hogy vissza tudok ugyanoda menni... szerintetek jól döntök, ha hallgatok rá?
2013. febr. 27. 11:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Azt sem tudjuk,merre vagy


Nagyon messze(?)! Európa(?)

2013. márc. 1. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Skóciába jöttem ki. De már maga a döntés is olyan volt, hogy nagyon-nagyon féltem, még nyáron is bizonytalankodtam...
2013. márc. 1. 12:45
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy Skóciában nagyon egyedül vagy és az egész problémát ez okozza nálad? Az ember társas lény. amit leírsz azok alapján nem találod a hangot az ottani emberekkel, és ettől egyre befelé fordulóbb lettél. Helyedben és nem szüneteltetnék semmit sem, hanem keresnék egy itthoni egyetemet ahol folytathatom a tanulást. Gondolom a családod közelsége sokat segítene az lelkiállapotodon. Az ha "pihensz" minden cél nélkül nem segít sőt még kudarcként is fogod megélni. Vagy keress emberi kapcsolatokat, barát barátnő az sokkal többet segíthet.(nem tudom hogy fiú vagy lány vagy)
2013. márc. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Fiú vagyok. A szüneteltetést a doki javasolta, mert azt mondta, jelenleg nem vagyok terhelhető, túl nagy a teljesítménykényszerem. Állandóan szorongok, és itthon vagyok, évek óta.


Amúgy már jelöltem be itthoni szakokat.

2013. márc. 3. 23:04
 15/17 anonim ***** válasza:
Nos akkor viszont egy pszichoterápiára kellene elmenned, ahol leásnak a gyökeréig annak mitől is van túlzott teljesítmény kényszered. Ha jól értelmezem akkor majd csak fogsz tanulni, ha sikeres a felvételid. Addig jó lenne ebből kigyógyulnod. Azt tudnod kell hogy aki komolyan veszi a felsőoktatást az azért tart tőle, ez természetes. Csak ez a tartok tőle érzés ne fokozódjon kóros mértékig. Sok sikert a felvételihez...
2013. márc. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Megértelek. Szerintem jól döntöttél, hogy hallgattál a pszichiáterre, de tedd fel magadnak a következő kérdéseket: Igazán érdekel-e amit tanulsz? Teljesen a Te döntésed volt-e ez a külföldi egyetemre járás vagy a szüleid szerették volna inkább? Kinek akarsz megfelelni? Mihez érzel tehetséget, mit tennél szívesen, vagyis mi érdekel? Van-e valami olyan álmod/célod, amit esetleg már régen félretettél magadban vagy lebeszélték róla?

Talán nem megfelelő a cél, amit követsz és akkor értelmetlen a kitartás, ezt pedig a családodnak is meg kell értenie. Abból, amit leírtál ez a benyomásom, de lehet, hogy tévedek. Légy őszinte magadhoz, megéri!

2013. dec. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is hasonlóan vagyok most,mint te voltál...Az egyetemmel vaccilálok,egyenlőre passzív szeretnék menni,illetve járok kezelésre.Neked azóta jobb lett?

2021. ápr. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!