Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy átlagos...

Haemorgen kérdése:

Szerintetek egy átlagos magyar család mennyivel tudja támogatni felsőoktatásban tanuló gyermekét egy átlagos hónapban?

Figyelt kérdés

2013. júl. 19. 13:57
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
mi nem tudom minek számítunk, nem élünk nyomorban, de anyukám megmondta még tavaly, hogy ha idén elkezdem az egyetemet, nem fog tudni nekem segíteni, csak az elindulásban (költözés, kaució), utána egyáltalán nem, ezt is nagynehezen szedte össze. dolgozom is.
2013. júl. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
27%
a "gyerek" már nem gyerek,felnőtt ember,oldja meg. kolesz,albérlet,diákmunka esetleg diákhitel. ha nem,akkor menjen szépen dolgozni és tegyen félre,vagy járjon levelezőre a munka mellett
2013. júl. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
79%

engem támogatnak, mivel az óráim miatt nem tudnám megoldani, hogy normálisan dolgozzak + a szüleim azt akarják, hogy a tanulmányaimra koncentráljak és sajna nálunk rendszeres zh-k vannak nem csak év végén.

amit fizetnek: albérlet, utazás,

a főtt kaja nagy részét többnyire otthonról hozom, így erre nem kell túl sokat költenem. Szórakozást többnyire magamnak fizetem a szülinapi-névnapi pénzből meg a nyári munkából.

2013. júl. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
1. vagyok, azt azért még hozzátenném, hogy már egy éve havonta 80ezret beteszek a közösbe kajára, rezsire, és 1 főre jutó lakáshitel költségere. tehát én már kiléptem a gyerekszerepből, és levelezőn érettségiztem
2013. júl. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

bocs az OFF-ért

kedves 1. válaszoló

Nem hogy nem átlag hanem nagyon szegények lehetnek a szüleid. Azért a kérdésben Te nem lehetsz mérce. Az a szülő aki egy tanköteles korig sem tud "csak" diákéletet biztosítani a gyerekének az nem az átlag. Amit csinálsz dicséretes, de nem kívánnám egy fiatalnak sem. (egyébként csendesen megjegyzem hogy olyan nincs hogy lakáshitel rád mint jutó része, az én adósságomhoz a gyerekemnek semmi köze, jogilag meg pláne)

2013. júl. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
56%

de pont h az a normális és az átlag ha egy fiatal igyekszik önálló lenni és mi az h egy szülö le van sajnálva ha nem tud a gyereknek segiteni? nekem 3 gyerekem van de nem szeretném úgy élni az életemet h megszakadjak amiért ők nappalin tanulnak, nem dolgoznak stb. látok ilyet magam körül,csupa elkényeztetett kis senkiházik, a szülők meg megszakadnak még 50 évesen is. ezzel pont h nem tesznek jót a gyereknek.


amúgy levelezőn is lehet diplomázni. én szégyelltem volna magam ha anyámék nyakán vagyok még huszonévesen is. pedig megtehettem volna.

2013. júl. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
49%
3-as: szörnyű egy alak vagy. anyádék eltartanak,te meg amit magadnak keresel elcseszed bulizásra egyebekre? bakker anyádéknak kéne adnod köszönetképpen! ezért tartunk itt mert a mai fiatalok ilyen.. na nem is irok jelzőt mert kitiltanak
2013. júl. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
85%

Nem érzem magam szörnyű alaknak :)

Soha nem fogadna el tőlem pénzt, mert a gyermeke vagyok. :) Ő maga mondja, hogy menjek kikapcsolódni ne csak tanuljak :) (és a szórakozás alatt nem a bulizást kellett volna értened.)

mellesleg ha végre elvégzem rohadt jól fogok keresni, szóval természetesen később én fogom őket támogatni, de ez még nem az az időszak.

Azért mert téged nem támogatnak, nem kell azokon levezetni a frusztrációdat, akit tudnak. Ők tudnak és örömmel teszik, soha nem akarnák, hogy én emiatt rosszul érezzem magam, mert ez így természetes nekik ahogy van.

2013. júl. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

#5 jó, valóban nem átlag helyzet, meghalt faterom hirtelen, és a múltban azért kaptam támogatást, de ezt dobta a gép éppen. az ismerőseim háromnegyede így van ezzel. sokan éveket hagynak ki, hogy pénzt gyűjtsenek, hogy mehessenek egyetemre. más összevissza halaszt, hogy a következő félévre való lakhatása meglegyen, amíg tanul.


nagyon lecsökkent a támogatott diákok aránya, főleg ma, hogy a felsőoktatás nem zsebfüggő (nagyrészt), hanem tudásfüggő. olyan lányt is ismerek, aki 5 kistestvére mellől jött fel pestre tanulni, és nemhogy eltartotta magát, még haza is adott belőle. persze lehet, hogy csak az én ismerőseim ilyen csórók, de ezt látom.

2013. júl. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

Hozzáteszem, hogy mikor az én gyerekem lesz egyetemista nálam is ez lesz a természetes. Amíg nem muszáj ne dolgozzon, hanem tanuljon, hogy később vigye valamire.

2013. júl. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!