Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy átlagos...

Haemorgen kérdése:

Szerintetek egy átlagos magyar család mennyivel tudja támogatni felsőoktatásban tanuló gyermekét egy átlagos hónapban?

Figyelt kérdés

2013. júl. 19. 13:57
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
látom nem sikerült újra elolvasni. nem baj! :)
2013. júl. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
látom nem sikerült megértened :) nem baj! :)
2013. júl. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

Kedves 22-es!


"mellesleg ha végre elvégzem rohadt jól fogok keresni, szóval természetesen később én fogom őket támogatni, de ez még nem az az időszak. "


Csak kíváncsiságból kérdezem, melyik ez a szak?

2013. júl. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

Szerintem a szüleim keresete egy kicsit a magyar átlag felett van, de nem vagyunk kifejezetten gazdagok. Viszont a szüleim nagyon jól, okosan gazdálkodnak a pénzzel. Nem költenek feleslegesen, addig nyújtózkodnak, amíg a takarójuk ér.

Ennek köszönhető, hogy mikor az idősebb testvérem elkezdte az egyetemet, sikerült egy kisebb lakást venni abban a városban, ahol tanult. Értelem szerűen odaköltöztem később én is. Így bérleti díjat nem kel fizetni, csak a rezsit.

Nekem mondatni, hogy mindent a szüleim fizetnek. Olyan szakra járok, ami elég drága (államira járok, de rengeteg drága könyvre van szükség), és egyáltalán nem lenne időm mellette dolgozni. Viszont cserébe jól tanulok. De az 5 feletti átlagért járó 18 ezer forintból értelem szerűen nem tudok megélni. Tehát a szüleim támogatására szorulok.

Megmondom őszintén: nem érzem magam szarul miatta. Mégpedig azért nem, mert engem úgy neveltek, hogy az a normális, ha a szülő addig támogatja a gyerekét, ameddig tudja (és persze ésszerű). A tesóm már dolgozik, ráadásul jól keres, így ő már nyilván a legtöbb dolgot magának fizeti.

Valószínűleg még egy ideig az ő segítségükre fogok szorulni. De nem érzem magam szarul miatta, mert majd egyszer meghálálom. Nyilván ha majd pénzt keresek, akkor én is segíteni fogom őket. Na meg ha idősek lesznek, akkor nem bedugom őket vmi otthonba, hanem segítek nekik.

Én ezt a példát láttam, ezt is követem.

2013. júl. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

Szerintem mi átlagos család vagyunk, ezért leírom mi mennyire jön ki nálunk havi szinten:


Bp-en albérlet: 30.000 Ft,

Utazás vonattal[minden hétvégén hazamegyek (150 km)]: 11.000 Ft,

BKV bérlet: 4000 Ft,

Költőpénz: 20.000 Ft.


Nagyjából 70.000 Ft-ot költenek rám a szüleim egy hónapban.

2013. júl. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)


Én jelenleg a felsőoktatásban tanulok, és kérdésemet azért írtam, mert nem tudom eldönteni, hogy én most jó, vagy rossz helyzetben vagyok-e. Jó helyzetben lehetek azért, mert jelenleg abban a városban tanulok ahol lakom, és mivel jó tanuló vagyok ezért jó ösztöndíjat kapok és a szociális juttatásokat is megkapom ez több tízezer Forint. Viszont a szüleim elszedik tőlem egy jó részét (csak az első tanévben több mint 200 ezer Ft-ot) szedtek el, pedig nem igazán van rá szükségük, kerti szerszámokat és más olyan dolgokat vesznek belőle amire semmi szükségük sincs, amikor meg elfogy a pénz, akkor "kölcsönbe" akarnak adni. Pedig tartalékba raknám azt a pénzt. Ezért kérdeztem, a fenti kérdést, lehet, hogy kicsit gyerekesen gondolkodok még (most leszek másodikos), de kíváncsi vagyok rá, hogy más emberek szerint ez a szülői mentalitás - itt most nem elsősorban pénzről van szó- átlagosnak mondható-e.


Erre idáig pro és kontra nagyon vegyes és néha nehezen értelmezhető válaszokat kaptam, ezért várom a további válaszokat :)

2013. júl. 20. 07:42
 27/36 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Amit a szüleid csinálnak nem mondható átlagosnak egy cseppet sem. Ha több mint 200.000 Ft-t adtál nekik egy év alatt az kb. havi 20.000 Ft. Veheted úgy hogy felnőtt vagy én fizetsz a kajáért és rezsiért. Nincs ezzel semmi baj szerintem. Nem lehet hogy azért veszik el hogy majd visszakapd egyösszegben ha végzel és az önálló életkezdéshez szükséged lesz rá? Csak nem bíznak még benned mert fiatal vagy, és azt hiszik elszórnád?

Persze ez csak egy tipp volt részemről, lehet hogy megélhetésed költségeire szánják.

2013. júl. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

Tisztelt Válaszoló!


Sajnos nem erről van szó, sokkal inkább az egyik tanárom szavaival élve: "Magyarországon a szegénység öröklődik." jelenségről. (Egy petákot nem fognak visszaadni belőle).

2013. júl. 20. 10:26
 29/36 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon tetszik, hogy milyen sok válaszoló, segítőkész ember van, mert ez amúgy egy fontos kérdés sok ember életében, érdemes megvitatni szerintem.
2013. júl. 20. 10:37
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

"Magyarországon a szegénység öröklődik." jelenségről. (Egy petákot nem fognak visszaadni belőle).

A tanárod nagyon találóan fogalmazott, és a kérdésedre kapott válaszok is ezt példázzák sok válaszadó gondolkodása ilyen. Nekem egy cseppet sem tetszik az hogy valaki szülő létére így gondolkozik.

Van pl. a válaszadóid között egy szülő akinek 3 gyereke van, és nem lenne hajlandó őket nappalin taníttatni mert levelezőn is lehet diplomázni stb...

Nos az ilyen szülők azok akik a gondolkozásukkal örökítik a szegénységet, és nem látnak tovább az orruknál. Az más kérdés ha nem tehetik meg, mert annyira nincs. De egy tizenévest "nyikahjozni" azért mert nem dolgozik eléggé proli mentalitás. Rettentően haragszom az ilyenért.

2013. júl. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!