Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy átlagos...

Haemorgen kérdése:

Szerintetek egy átlagos magyar család mennyivel tudja támogatni felsőoktatásban tanuló gyermekét egy átlagos hónapban?

Figyelt kérdés

2013. júl. 19. 13:57
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
#8 attól még, hogy az én anyum kér tőlem pénzt, egy fokkal nem rosszabb mint a tiéd. fogalmad sincs, hogy milyen helyzetek állhatnak elő a mai világban, szóval nem kell ennyire megmosolyogva leírni, hogy a te édesaynád sosem kérne tőled pénzt. hidd el, ha anyának nem kellene, nem kérne.
2013. júl. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
48%
#10, én meg azt tenném hozzá, hogy neked fogalmad sincs a világról, mert egy rózsaszínű buborékban élsz.
2013. júl. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

tudom, hogy megbántani szeretnél, de nem különösebben érdekel :)

támogatnak, aminek én nagyon örülök, mert emellett a szak mellett esélyem sem lenne dolgozni úgy hogy közben jól teljesítsek és én is ezt fogom majd tenni a saját gyerekemnél.

Nem kevés munka volt abban, hogy ők ezt elérjék vagy hogy én ott legyek, ahol vagyok, hiheted, hogy rózsaszín burok, ha ez téged megnyugtat.

2013. júl. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
49%

#13: miért gondolod, hogy megbántani szeretnélek? nekem abból semmi jó nem származna.


hidd el, az én szüleim is rengeteget dolgoztak az életükben, sosem éltek segélyen, és nem várták a sült galambot. azt áruld már el nekem, hogy szerinted van olyan anyuka a világon, aki ne akarná azt, amit a 10. válaszodban írtál? hogy ez majd természetes lesz? és mindezt persze büszkeségtől dagadó mellel írod. minden szülő vágyik arra, hogy a gyereke kiemelkedő legyen, tanuljon, bebiztosítsa magát, elérje az álmait. csakhogy ez nem mindig kivitelezhető, önhibán kívül. ezért írtam, hogy burokban élsz. mert nem minden lesz úgy, ahogy az ember szeretné. ettől az én szüleim még ugyanúgy akarták, hogy sokra vigyem. én nem lehúzni szeretnélek, természetesen, én ezek után pl. nagyon átgondolt fejjel fogok családot alapítani, és azon leszek, hogy a lehető legjobb legyen. nyakamat viszont nem tudom tenni rá.


én is olyan szakon fogok továbbtanulni, ami teljes embert igényel, így diákhitelből fogok élni. örülj annak, amid van, nagyon becsüld meg, és használd ki, de sose nézz rossz szemmel olyan szülőre, aki nem tud havi 100.000 forintot adni a csemetéjének születése után 19 évvel, mert ez nem természetes, ez nem alap dolog. sok víz lefolyt a dunán a 19 év alatt.


tudod, annak ellenére, hogy szegények vagyunk(?), nagyon sokat profitáltam ebből a helyzetből, amit csak most láttam meg, a válaszaidat olvasva, úgyhogy örülök nekik.

2013. júl. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
89%

7-es válaszadó (én nem a 3-as vagyok csak hozzászólok)

Egy rendes szorgalmas egyetemista mitől lenne szörnyű alak? Szülőnek nem csak világra hozni kell azt a gyereket, hanem felnevelni ebben a taníttatás is benne van, és olyan taníttatás ami a gyerek képességeihez megfelelő szintű,és színvonalú. (a taníttatás nem az hogy középiskolába jár valaki..azaz alap a minimum a kötelező!!) Miért kellene a szüleinek adnia amit saját keresetéből szórakozásra és egyéb extrára tud fordítani? Nem vagy észnél..a gyerekem majd a saját gyerekének tartozik azzal hogy felneveli taníttatja stb..sosem visszafelé működik a dolog. Mindenkinek eljön az életében amikor valakivel szemben vannak kötelezettségei, ez most még a szülő egy egyetemista esetében. Természetesen a szülő anyagi lehetősége erejéig igaz a dolog, mert a "nincsből" nem lehet adni. Ezért ha nincs akkor jönnek azok a megoldások hogy a gyerek egyetem mellett a megélhetésért dolgozik, vagy eleve levelezőre megy mert nem tudják neki biztosítani..De normál keresetű családban nehogy már ne szórakozhasson..úgyis csak fiatalon teheti..(egy 44 éves válaszát olvastad)

2013. júl. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

süt a válaszaidból a bántás, de akkor sem érdekel :)

hogy miből gondolom? 1, szörnyű alaknak gondolsz, mert a megdolgozott pénzemet nem kérik el a szüleim, hanem szeretnék, hogy magamra költsem

2, folyton azt akarod belém beszélni, hogy másik szüleit meg lenézem, vagy nem tartom annyira jónak, amire egy szóval sem céloztam.

3, zavar téged, hogy én örülök annak amim van

4, ki beszélt itt 100.000ról?

5, nem tudom hogy irigy vagy-e vagy frusztrált. Én egy csoporttársamról sem beszélek ilyen hangnemben mint te rólam, attól függetlenül, hogy ők Amerikába nyaralnak, esetleg Olaszországba, vagy cabrióval jár, de engem nem zavar sőt örülök mások boldogságának.

Nem kell engem szörnyű embernek beállítani, mert a szüleim támogatnak és azt sem kell bele beszélni a mondandómba, hogy én szerinted! mások szüleiről mit gondolok, akik ezt nem tudják megtenni.

Nem zavar még mindig, hogy szerinted burokban élek, nagyon sokat tanultam, hogy később ezért annyit kapjak amennyit fogok.

2013. júl. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
25%

#16, ez az első csípősebb válaszom (ha megengeded). Sajnálom, ha annyira érzékeny vagy, hogy még ezeket is személyes sértésnek vetted, holott külön figyeltem a fogalmazásomra, hogy ebből ne legyen baj, és tűnjön úgy, hogy zavar, hogy téged támogatnak. nem azzal volt baj, amit írtál, hanem azzal, ahogyan.


a többit nem kommentálom, úgy tűnik, hogy a max családi háttér a szövegértelmezést még nem garantálja.

2013. júl. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

ügyeltél? hát nem jött össze, sütött belőle a bántás. De szerencsére már nem veszem magamra.

Nem tudom miért ilyen divat gyakorin, hogy ha valakinek jobban megy akkor azt utálni kell, meg rózsaszín burok, meg én biztos lenéző vagyok vagy nem tudok szöveget értelmezni. Szerencsére tudok, mint ahogy a fogalmazásod ellenére is pontosan érzem mit akartál mondani.

Utálhatsz, lenézhetsz, gondolhatsz butának ha akarsz vagy álomvilágban élőnek, ha ez téged nyugtat vagy boldogít, amíg én tudom milyen vagyok addig nem zavar egy idegen mit gondol rólam.

Tudom, hogy bármit írnék azt úgyis kiforgatnád vagy belebeszélnéd a saját magad által kitalált dolgokat (hogy én mit gondolok szerinted! más szüleiről), szóval ilyen meddő vitába nem megyek bele, ne haragudj :)

2013. júl. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
25%
hát, őszintén sajnálom, ha így ment át. azért a halmozott téveszméidet lehet el kéne tenni, és újra elolvasni a hozzászólásokat, de ez a te dolgod. legközelebb majd teleteszem neked szmájlival :D :) <3
2013. júl. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

én meg őszintén sajnálom, hogy téged zavar az, hogy nálunk hogy mennek a dolgok vagy esetleg mire van pénz vagy mire nincs, meg persze azt is sajnálom, ha téged egy egyszerű mosolygós szmájli is irritál :)

a kérdező feltett egy kérdést, amire én normálisan válaszoltam, hogy ezt neked miért volt ennyire frusztráló az már őszintén nem érdekel, azt képzelhetsz oda amit csak szeretnél :) gondolhatsz szörnyű alaknak is, ha ettől te jobban érzed magad. Mert persze mindenki szörnyű és szöveget értelmezni képtelen hülye, akinek van pénzük támogatni a gyereket :D úhh... ez de magyar gondolkodás :D

2013. júl. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!