Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Ti hogy készültö...

Egyetemisták! Ti hogy készültök a vizsgákra?

Figyelt kérdés

Nekem eddig 4 vizsgám volt, és még 8 hátra van, de nem tudok tanulni. Kedden lesz egy nagy vizsgám, még rengeteget kellene olvasnom, de nem tudom rászánni magam, h nekiüljek. Magyaros vagyok, minden tárgyból sokat kell olvasnom :S


Nagyon rossz, mert gimiben semmi gondom nem volt, de most nincs elég akaraterőm, kitartásom, h nekiüljek rendesen. :(


Ti hogy tanultok? Nincs vmi titkos módszer? :P


2010. jan. 9. 23:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincsenek tuti praktikák, mindenki szenved...
2010. jan. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is szenvedek, nekem már csak szerencsére 4 van hátra, abból kettőt feláldozok, mert ha tanulnék rá akkor is megbuknék:D Akaraterő... ami nekem nem sok van, de most már tényleg muszáj.
2010. jan. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem már nincs. :)

Márcsak 3 tárgyból az eredményt várom. Remélem sikerülnek, és akkor elmondhatom hogy elsőre átmentem az összesből.

Amúgy azt hiszem 5-6ból keltett bemennem vizsgázni, a többiből meg vagy a zh-k jegyei alapján kaptam, vagy még vizsgaidőszak előtt megírtuk,hogy kevesebb legyen.


És nekem is iszonyú nehéz leülni tanulni. még ha tudom, hogy van 1 hetem csak is arra, akkor is inkább mással foglalatoskodom, és kb óránként elszakadok a témától. Aztán utolsó 2-3 napban jön kapkodás,beparálás, na meg a puskagyártás. :D

Sajnos ez ilyen. Amúgy se vagyok egy nagyon tanulós, seggelős. :/


Én ált. reggel állok neki tanulni, délután már semmi kedvem, meg itthon szülök,tesók és inkább velük vagyok.

Szóval reggel kávéval indítok, hogy felébredjek és hogy felpörögjek. Napközben amikor már 3-4 órája ott gubbasztok,akkor energiaüditő, vagy kerülsz egyet a lakásban, egy kis tv, és újra könyv.


De hajrá,sok sikert.

2010. jan. 18. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nekem még 1 van hátra, hát őszintén remélem h holnap sikerrel járok, mert ez a legnehezebb (ráadásul nekem ez már uv). Én egyébként azt ajánlom, hogy ne tanulj egyszerre sokat, hanem minden nap olvasd el egyszer v kétszer a jegyzeteidet, de amint úgy érzed, hogy nem birsz már rá figyelni, tedd félre, aztán ha pihentél visszatérsz rá. Ja és én soha se tanulok éjfélnél tovább, vizsga előtti este meg szinte már egyáltalán nem, mert annak semmi szüksége, hogy kialvatlanul menjek, és emiatt ne sikerüljön, mert nem birok koncentrálni. Ugyanúgy kajázz is előtte, hogy fogjon az agyad, hiába vagy olyan ideges, hogy 1 falat se menne le...(velem sokszor van így). Jah, és középszektorban helyezkedj mivel a hátsókat küldik előre, mert ők a gyanusak, amiért hátra mennek. Ne ülj a szélén se. Én mindig fél órával hamarabb beszoktam menni a terembe, hogy szimpatikus helyet találjak. Nem vagyok az a nagy puskázós, de megnyugtat a tudat, hogy tudnék:D még, ha szem előtt vagyok, akkor meg olyan, mintha a tanár csak engem nézne, hogy mikor buktatna le (még akkor is, ha nincs nálam puska).

Na 1 kalappal:D A magyar szak amúgy biztos nagyon jó, én is majdnem arra mentem, sőt, még mindig bennem él a remény, hogy egyszer elvégzem azt is...

2010. jan. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még 2 vizsgám van hátra. Műszaki pályán vagyok, mert az anyatejjel szívtam magamba a mechanikát. Számolós tárgyakkal nincs is gond, csak erre a két vizsgára meg kéne tanulni 300-400 oldalt. Szenvedek mit ne mondjak.
2010. jan. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!