Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták! Ti hogyan...

Egyetemisták! Ti hogyan készültök lelkileg a sulira?

Figyelt kérdés
Én most leszek elsős, és megfogadtam, hogy minden héten tanulni fogok,amit azon a héten veszünk tárgyakból,azt mindig átveszem,így a vizsgán nem érhet meglepetés! Szerintetek ez jó taktika? Vagy van vmi ötlet? (Nem vagyok stréber,mielőtt ez bárkinek eszébe jutna,sőt,nem voltam jó tanuló,ezen szeretnék most változtatni.)
2009. aug. 27. 02:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
Hasonló cipőben járok, ilyesmi elképzeléseoim nekem is vannak, de sztem nagyon előre fölösleges egyetemen tanulni, főleg ha pl decemberben van csak vizsga, amit szeptemberben tanulsz, addigra úgyis elfelejted, én legalábbis így vagyok vele.
2009. aug. 27. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én most leszek negyedéves (vagyis elsős MA-s), és szerintem, ha tudod csinálni azt, hogy hétről hétre tanulsz, csináld! Amúgy is vannak tárgyak, legalábbis nekem mindig volt 1-2, amikre muszáj volt hétről hétre készülni. A többi maradt vizsgaidőszakra, és nem egyszer volt olyan hét, hogy napi átlag 2-3 órát aludtam, hogy meg tudjak tanulni mindent. Szóval mire végeztem, eléggé kikészültem, és megfogadtam, hogy következő félév szorgalmi időszakában többet tanulok, de sosem jött össze... De majd most :P
2009. aug. 27. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát én be fogok idén sz.rni. decemberben 3 szigorlat, közben még írnom is kell a diplomamunkát, tavasszal kötelezően le kell tanítanom 6X45 percet, májusban államvizsga, szakdogavédés, szóval unatkozás nem lesz. Évközben amúgy is kell majd tanulnod, mert lesznek évközi zh-k is minden bizonnyal, a beadandókról meg a prezentációkról nem is beszélve. Nem nagyon lesz még külön időd tanulni előre a félévi kollokviumokra, legalábbis nálunk még a legnagyobb strébereknek sincs erre külön ideje.
2009. aug. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
ez nyilván attól is függ, milyen szakon vagy. én is most kezdek, elte btk törin. eddig nem volt gondom a tanulással, jó tanuló voltam és gyorsan benyeltem a magolnivalót, bár nem tudom, itt milyen mennyiségre számíthatok... dolgoznom is kéne állandó jelleggel,igazából ettől tartok egy kicsit, h egyszerre menni fog-e a kettő, na de reméljük a legjobbat, Neked is :)
2009. aug. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ötödéves leszek.

Ez attól is függ, hova mész és milyen tantárgyaid lesznek.

Én a matekot-fizikát hétről hétre gyakoroltam, azt ha egyszer rájössz nem felejted el.

De pl. a jogot, közgáz magolós részét szerintem felesleges hétről hétre tanulni (persze ha van félévközi zh akkor arra tanulj), mert év végére úgyis sokat felejtesz, inkább vizsga előtt rászánsz egy hetet és megtanulod. Az olvasmányokat, viszont ha van időd olvasd el és jegyzeteld ki félév közben.

2009. aug. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is így akartam. Csak aztán minden héten bejött egy zh, és akkor arra tanultam, a többire nem annyira. És egyre csak halmozódott mindenből, mert mindig csak egyre volt időm. Remélem neked sikerül. :)
2009. aug. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia:) Én is most leszek elsős, és én is ugyanezen gondolkoztam, hogy minden hétvégén átnézem, mit vettünk! A barátom tanácsolta ezt nekem, (ő idén fog végezni) mondta, hogy sokan ott cseszik el, hogy nem tanulnak egészen a vizsgaidőszakig, ott meg nem tudnak annyit tanulni, és kihullanak!

Szóval igen, ez egy nagyon jó taktika:) Ráadásul itt többet is kell tanulni, mármint a mennyiség több, mint középsuliban, szóval gratula annak, aki megtudja, azt a rengeteg anyagot tanulni vizsgaidőszak előtt pár nappal:D

2009. aug. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
32%
Azért csak ne igyatok előre a medve bőrére, kiskomák! megtudjátok milyen is az, amikor majd 1 napotok lesz benyalni 500 oldalt, higgyétek el. az elején mindenki úgy tervezi, hogy majd folyamatosan tanul. hahaha:) éljen az elme csodálatos ereje, aminek segítségével nincs lehetetlen!
2009. aug. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

utolsónak: miért lenne fura? Tudom,sokan ezt tervezik,aztán mégsem lesz belőle semmi,de én tényleg elhatároztam!:) Ez nem kamu.

Köszi a sok választ,látom nem vagyok egyedül ezzel...:D

írhattok még!

2009. aug. 28. 13:07
 10/14 anonim válasza:
0%
elsősök. jobban jártok ha kiélvezitek az egyetemi életet: buliztok, diákszervezetben tevékenykedtek, egyetemi programokon vesztek részt, stb. jó esetben van 4-5 évetek erre. ráértek vizsgák előtt pár nappal tanulni.
2009. szept. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!