Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt bioszosok/kémiások!...

Emelt bioszosok/kémiások! Hogy ment a szóbeli? Milyen tételt húztatok? Nagyon nehéz volt?

Figyelt kérdés

2016. jún. 2. 11:51
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Na én is túlestem a biológián hátha valakineksegít aki idetéved.:

A tételem az volt hogy kaptam 3 sejtet ( hámsejt idegsejt hímivarsejt) és megkellett mondanimelyik hány krómoszómás, hogyan keletkezett (mitózis meiózis) utána altételben volt hogy mi az a klónozás, ezek a sejtek közül melyiket lehetne klónozni melyiket nem és miért?

klónozásról általában ..

B biológiai oxidáció tüdő kopoltyú sorolnpom kellett kopoltyús állatokat, összehasonlitani egyegér/ mókus/ kutya biológiai oxidációjának gyorsaságát a megadott értékek alapján ( egyszer aránypáros számolás) összehasonlitani egyemlős-madár biológiai oxidációját. :)

Szerintem jó kis tétel volt ! :D

2016. jún. 7. 21:55
 12/12 nincccs válasza:
100%

Én az álomtetelt húztam ki.

A) SO2 és CO2 összehasonlítása( fel volt sorolva mire kell kitérni, amire emlékszem : molekulaszerkezet, polaritas, fizikai kémiai tul., ökológiai és élettani hatása)

B) alcohol, éter, és hexan(?)(asszem hexan volt de már nem emlékszem) azonosítása, elvégzendő

C) van két gyár egyikben PVC padlót gyártanak, másikban meg PE palackokat. Leégett mindkét gyár, és másnap mindkettő környékén esett az eső. Melyik gyár környékén történt nagyobb kár?

2016. jún. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!