Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány éves korig érdemes...

Hány éves korig érdemes továbbtanulni pszichiáternek, pszichológusnak ha később érettségiztem és előtte más felsőoktatási intézménybe is jártam?

Figyelt kérdés
Később érettségiztemet úgy értettem,hogy valaki általános iskola után dolgozott rögtön vagy nem érettségit adó középiskolába járt.

2017. jan. 21. 23:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben nincs korhatár, max a pénztárcád és a szellemi frissességed szabhat korlátokat. Azt ugye tudod, hogy pszichiáter 6 év orvosi egyetem+5 év szakorvosképzés után leszel (optimális esetben)?
2017. jan. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs korhatár, hogy meddig érdemes. Azt fontos számításba venni, hogy a pszichiáter szakosodott orvos, tehát egy hatéves orvosi egyetemet kell elvégezni előtte, ahova két elég kötött emelt érettségi kell a bekerüléshez, és nem érdemes úgy nekikezdeni, hogy csak egy terület érdekel. Mindkettő szakosodással addig, hogy önállóan dolgozhass, nagyjából tíz év. Ha ezt (plusz a felvételit) bele tudod venni az idődbe, akkor mindegy, mennyi idős vagy. (az még szerintem fontos szempont, hogy orvosin nincs levelező, pszichológiát meg csak simán nem egyszerű elvégezni, szóval két-három évre biztosan kiesel a munkából, de ha ez megoldható, szerintem nyugodtan vágj bele)
2017. jan. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

32 vagyok, és most kezdtem a pszichót levelezőn :)

Bőven átlag életkorú vagyok az évfolyamon. Azt hittem ki fogok lógni a sorból, de a 30 alattiak vannak kisebbségben.

2017. jan. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3-as: levelezőre elsősorban pont ez a korosztály jár, szóval nem meglepő. Nappalin azért a huszonévesek vannak túlsúlyban, elvétve akad 30-40-es.


Kérdező: ha már jártál korábban máshova, van valamilyen végzettséged, az előnyödre is válhat abból a szempontból, hogy meg tudod teremteni az anyagi tőkét, ami a képzésekhez kell. A pszichiáterről nem tudok nyilatkozni, de a pszichológus képzésnek komoly anyagi vonzata van (a mester után mindenképp, de ha már jártál máshova, akkor gondolom előbb is).

Érdemes átgondolni, pontosan mit szeretnél kezdeni a képzésekkel. Ha a pszichiátriai érdekel, akkor gondolom pszichológián belül is inkább klinikaira mennél, igaz? Mi a cél ebben az esetben? A klinikai szakpszichológus, vagy a pszichoterapeuta képzés?

2017. jan. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen,a Pszichiátriai és Mentálhigiéné érdekel így a klinikai rész. Szociális munkás alapvégzettségem van és az egészségügyi terület érdekel. Jobban szeretném csinálni. Ismerősöm 8 általános után amit 15 évesen végzett 23-27 Gimnáziumban járt aztán egyetemre nem szakterület (TTK5 év) és 9 évre rá pszichoterapeuta,pszichológus,pszichiáter lett és most 50 lesz.Munkám nem igen volt mert sehova se vesznek fel.
2017. jan. 22. 11:19
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Pszichiáter nem lehetett 9 év alatt, ne mosd össze a pszichológussal, teljesen más a kettő.
2017. jan. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
9 év alatt nem lesz semelyik pszichológusból pszichoterapeuta, mert a pszichológia képzés így néz ki: 5 év egyetem (BA+MA), 4 év klinikai szakképzés, 2 év pszichoterapeuta képzés.
2017. jan. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!