Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jól irtam? (fontos, német levél)

Jól irtam? (fontos, német levél)

Figyelt kérdés

Lieber Robert, Budapest,den 24.November


ich heiße Anna.Ich bin zwölf.Ich Wohne in Budpest.Budapest is eine schöne Stadt.Wo whonst du? Mein Schule ist sehr ält, aber ist schön.Was ist ihre Schule?Mein Lieblingsfach ist Sport.Ich fahre gern Fahrrad, weil es schnell.Wie kommst du zur Schule? Meine hobbys sind lesen,tanzen,musik hören und reiten.Was sind deine hobbys? Mein Familie ist klein.Ich habe keine Geschwister.Ich habe einen Hund und eine Schildkröte.Hast du ein Haustier?Mein lieblingsland ist Schwitzerland und mein lieblins-sprachen ist Deutshc.Ich habe viele Freunde,Hast du Freunds?Hast du Freunde?



Viele Grüße,

deine Anna


2011. ápr. 26. 21:22
 1/6 A kérdező kommentje:
azt a hast du freunds-ot véletlenül hagytam ott,az ott rossz
2011. ápr. 26. 21:23
 2/6 anonim ***** válasza:

- Mein Schule ist sehr ält, aber schön. -> nem kell az ist

- Ich fahre gern Fahrrad, weil es schnell IST.

- Musik hören, nagy betűvel írd a Musikot

2011. ápr. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hirtelen ezeket a hibákat láttam:


- a dátumot írd inkább egy sorral fentebb a jobb oldalra, mint a megszólítás sorába

- van egy pár elgépelési hiba, ezeket nem írom külön

- wohnen (kisbetűvel)

- Meine Schule ist sehr alt, aber schön.

- Wie ist deine Schule? (végig tegezd)

- weil es schnell ist.

- Hobbys

- Lesen, Tanzen, Musik, Reiten (itt mind főnév)

- Meine Familie

- Hast du Haustier?

- Lieblingsland

- Schweiz (angolul Schwitzerland)

- meine Lieblingssprachen

- ezen kívül figyelmes lettem rá, hogy ez ilyen bemutatkozó levél, de a végén mégis azt írod, hogy "deine Anna", ami azért elég bizalmas ahhoz képest. Szerintem csak írj simán Annát.


Amúgy látszik, hogy még kezdő vagy, de alapvetően jól írsz. Mióta tanulod a németet?

2011. ápr. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, egy hibát én is vétettem :)

- meine Lieblingssprachen => - meine Lieblingssprache (csak egyes szám kell)

2011. ápr. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amin még gondolkozom, az a "Wie kommst du zur Schule?", talán inkább jobban hangzana gehen/fahren-nel.
2011. ápr. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem az jobban tetszene, hogy Was für ein Haustier hast du?
2011. ápr. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!