Tanulási tippek?

Figyelt kérdés
5.es vagyok, és egy csomó hülye szabályt kell magolnom! Annyira idegesítő, a szabályok nem is érdekesek, légyszi ajánljatok tanulási tippeket egy általásos iskolás diáklánynak! Köszi :)
2012. febr. 5. 18:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mond fel őket felvételre, és hallgasd őket vissza sokat.
2012. febr. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
próbáltam, nem segít :/
2012. febr. 5. 19:12
 3/17 anonim ***** válasza:
Milyen tantárgy?
2012. febr. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
szinte Minden.
2012. febr. 5. 22:00
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha magolásnak érzed, az azt jelenti, hogy nem érted. Tipp: figyelj oda órán.
2012. febr. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Tudod, a legjobb tanuló vagyok az osztályban (nem nagyképűségből, tényleg az vagyok, de nem kocka)

Tehát odafigyelek órán, de utálok 16781095371253230 millió szabályt tanulni, olyan unalmas, semmitmodó!!

2012. febr. 6. 14:13
 7/17 A kérdező kommentje:
*semmitmondó
2012. febr. 6. 14:13
 8/17 anonim válasza:
biztos nem kell szó szerint tanulnod, de próbáld megérteni az adott szabályt, és a lényegét visszamondani. ha igy sem megy, akkor próbáld meg színezni. igen, lil kék zöld rózsaszín v agy bármi jöhet, nem kell szégyellni, nekem kilencedikes létemre is tiszta kiemelő és szín a könyvem. vagy esetleg ird le sokszor. vagy menj oda a családodban bárkihez (anya, apa, tesó, ....) és monnd el nekik h nem kell szólniuk semmit, mert csak tanulsz de te nem tudod megjegyezni ezt a szabályt: és felolvasod, értelemsen. egy idö után nem fognak vled foglalkozni, csak azt mondják, h ahha. :D nekem ezek váltak be. ezeket keverve esetleg tök hasznosan lehet tanulni. :D
2012. febr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
utolsó: köszi
2012. febr. 6. 20:20
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne MAGOLJ! Magolni csak a verset szabad!

Minden szabálynak megvan a célja és értelme. Ezeket meg kell érteni. Például az is szabály, hogy ha átmész az úton körül kell nézned. Ezt nem kellett bemagold, mert tudod, hogy azért kell körülnézni, hogy nehogy jöjjön egy autó és elüssön. A szabályokat nem hobbiból hozzák létre.

Hidd el, hogy nem az a fontos, hogy te legyél az osztály elsője hanem, hogy amit megtanulsz azt tudd is rendesen. Ha logikusan megtanulod a lecke felét és kapsz egy 3-ast 4-est, még akkor is jobban jártál, mint mondjuk ha bemagolnád az egészet.

2012. febr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!