Tanulási tippek?

Figyelt kérdés
5.es vagyok, és egy csomó hülye szabályt kell magolnom! Annyira idegesítő, a szabályok nem is érdekesek, légyszi ajánljatok tanulási tippeket egy általásos iskolás diáklánynak! Köszi :)
2012. febr. 5. 18:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szabályokat hülyeség bemagolni, két hét múlva úgyis elfelejted. A magolást semmiképp sem alkalmazd.

Inkább olvasd el az adott leckét, aztán alakítsd át a te szavaidra. Ha a te szavaiddal mondod el, és érted meg, ez sokkal tartósabb tudást eredményez.

2012. febr. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 mucus98 válasza:
A kedvenc zenéd ritmusára próbáld megtanulni, ez nagyon jó lesz!! :DD
2012. febr. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2012. febr. 11. 22:34
 14/17 vurugya béla ***** válasza:

Volt alkalmam belelátni, az általánosban sokkal több dolgot magoltatnak be, mint amennyire szükség lenne.

Mondok egy példát: egy téglalap kerületére vonatkozó képlet: k=2*a+2*b.

Középiskolai felvételi dolgozatban kellett volna egy téglalap kerületét kiszámolni, egy csomóan megpróbáltak a képletre emlékezni, de rosszul idézték fel, s emiatt hatalmas hülyeségeket írtak. Egy pár centis téglalapnak több méternyire jött ki a kerülete, mert olyan képletre emlékeztek, hogy össze kell szorozni a négy oldalt...

Voltak páran, akik nem képleteztek, mégis jó válasz adtak, mert összeadták a négy oldalt. Ha körbekerüljük egy téglalapot, ennyit kell menni - elég a józan ész és kész!

Tehát ha a tanárod ragaszkodik hozzá, akkor valóban meg kell tanulni a képletet, de olyat sose magolj be, aminek a lényegét nem érted...

2012. febr. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Piggie-Fan válasza:

Oszd be. Igen, nem mindig sikerül, én is próbáltam már, tök jó dolognak tűnt, de mikor elkezdődött a végzetes magolás, már nem találtam jónak, így uccsó napra maradt. O.O Ezért csintam puskát... Ezt a témát hagyjuk. xD Nem vagyok rá büszke. De sztem ne zenére tanulj, mert az elveszi a figyelmed. (Lásd én, 1 felesleges óra, de kinek mi) itt van egy kockulási menet: :D

- Értsd meg

- Alakítsd át saját szavaiddá

- Kösd valamihez

- Énekelgesd (XD)

- És kapj 5-öst!!! ;)

2012. febr. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Piggie-Fan válasza:
De míg írtam a puskát megtanultam az egészet, szóval ez is egy dolog... XD
2012. febr. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ne magold, inkább próbáld meg olvasni sokszor és értelmezd így megérted a lényegét
2012. febr. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!