Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sarokba állítottak gyerekkorod...

U. Xorter kérdése:

Sarokba állítottak gyerekkorodban? Vagy alkalmaztak más büntetéseket rajtad az iskolában?

Figyelt kérdés
Ennek edukációs/pszichológiai szempontból volt bármi értelme? Tippre ez a fajta szigorúság másféle lelki fejlődéshez vezet, de ma jobb? Mi lesz a mai fiatalokból?

2023. aug. 26. 22:20
A kérdező szavazást indított:
Igen, engem fizikailag büntettek az iskolában.
Engem nem, de az osztálytársaiamt büntették fizikailag.
Sem engem, sem más osztálytársamat nem büntették fizikailag.
30 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Az iskolában nem. Otthon állítottak sarokba. Semmi értelme nem volt. Csak a szülői tehetetlenség. Még meg is alázzák a gyereket, visszaélnek az erőfölényükkel.
2023. aug. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Igen. Az iskolaigazgató volt a töritanár. Mindenki rettegett tőle. Pechemre pont az orra előtt ültem és a padtársam kissé szellemileg zavarodott volt így állandóan nevettetett, én meg el is nevettem magam. Természetesen rám üvöltött ami aztán pont, hogy nem segített a helyzeten. A szám elé tettem a tenyerem és végig úgy ültem, már le voltam izzadva de az óra utolsó harmadában elcsattant az ostor és egy nagyobb hullámot nem sikerült teljesen visszaszorítani így hangot adtam ki.


Ekkor felállt, üvöltözött, hogy takarodjak kifelé, megrángatta a fülem majd amikor kimentünk úgy pofon vágott, hogy szó szerint beleszédültem. Még a fülem is csengett utána sokáig. Végül elzavart az ebédlőbe és ott kellett tanulnom egyedül.

2023. aug. 27. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ó engem áltolános alsó tagozatban szinte minden órán megbüntettek :D Úgy voltak a fokozatok, hogy 5 perc asztal mellett állás, 10 perc ablak előtt állás, 15 perc sarokban állás. Többször is előfordult hogy az osztály 3/4e állt valahol. Mulatságos volt. De engem sokszor kiküldtek a folyosóra, meg volt amikor beállítottak büntetésből valamelyik felső tagozatos osztályba. Volt olyan tanár is aki úgy büntetett hogy 100szor leíratott velem valamit. Vagy még többször, már nem is tudom. De arra emlékszem hogy több napon keresztül körmölnöm kellett
2023. aug. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem akkor állítottak sarokba, amikor szóltam a pedagógusnak, hogy bánt a többi gyerek, árulkodásért. Ennek messze ható következményei lettek.
2023. aug. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk általánosban, kb 1.-2. osztályban az akkori ofőm, ha valaki beszélgetett, mindig krétát, papucsot, kulcscsomót dobált. Egyszer a mellettem levő beszélgetett, és őt akarta eltalálni kulcscsomóval, de engem ért el és telibe az arcomba csapódott. Akkor sírtam, meg bevérzett a szemem is kicsit, mivel azt is eltalálta.

Nem tudom miért volt ez neki jó, de szerintem nem normális dolog. Ha szavakkal nem tud fegyelmezni, csak a büdös papucsával meg kulcsokkal, akkor nem való neki osztály.

2023. aug. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Az én időmben még volt sarokba állítás.
2023. aug. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

Az említettek mellett:

a körmösöket, tenyereseket a fiúk kapták szegények műanyag vonalzóval vagy vasszélű favonalzóval. A pajeszhúzás csak egy tanár specialitása volt. Kokinak hívták az ülő gyerek kobakjára adott, csaknem ökölbe szorított kéz 3.ujj 1.ízületével mért koppintást. Pecsétgyűrűvel rosszabb volt állítólag,bár az egész inkább megalázó volt.

Gyakori volt a kipellengérezés, középre kiállítva a gunyoros megjegyzések a tanár részéről az osztály előtt, várva a többiek helyeslő, hízelgő vihogását - lányként inkább ebből kaptam.

70-es évek vége, 80-as évek eleje.

Nem hiszem, hogy ezektől jobb emberek lettünk volna, bár nem is az lehetett a cél.

Azért mindig volt intelligens, elhivatott, empatikus tanárunk is.

2023. aug. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hova jártál te iskolába, 7-es? Azért ebben az időszakban már normális helyen ennek nyoma se volt, még hamarabb se! Jó, 1 kulcsdobálós bunkónk nekünk is volt, de senki más.
2023. aug. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Alföldi kisváros jónevű ált. iskolájába.

A férjem 3 évvel idősebb, Pécsett járt nemzetiségibe, hasonló élményekkel.

2023. aug. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!