Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gábor Dénes Egyetem szar iskola?

Gábor Dénes Egyetem szar iskola?

Figyelt kérdés
Miért ilyen alacsony a ponthatár, ha egyetem? Pl BME, ELTE, Óbudai nál sokkal több pont kell felvételihez.
2023. aug. 29. 14:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Először is intelligens ember ne írja már bele az "sz" szót a kérdésbe...


Másrészt, röviden: nem, nem rossz egyetem (nem iskola).

Hosszabban: a ponthatár azt mutatja, hogy hány ponttal vesznek fel embereket, amit nagyban befolyásol az egyetem PR-ja. Ettől még az, aki oda bekerül, kaphat minőségi képzést, és lehet, hogy kiesik esetleg.

Nem attól jó egy egyetem, mert kevesen végzik el, csak szeretnék ezt a képet fentartani.


(Egyébként furcsa, hogy éveken keresztül visszatérő kritika volt a GDF-fel szemben, hogy milyen kevesen végzik el azok közül, akik elkezdik a képzést. Van itt némi ellentmondás.)

2023. aug. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%
Ez egy vicc. Tapasztalt kiberbiztonsági mérnökként szakmai interjúkat bonyolítok le egy nemzetközi multinacionális vállalatnál, már a HR osztályos filterezi a Gábor Dénes Egyetemen végzetteket és úgy tekintjük hogy nincs végzettsége olyan alacsony színvonalú ott az oktatás. Ilyen gyenge helyen végzettekre köszönjük de nincs szükségünk.
2023. aug. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

#2: ha be sem hívja őket a HR-es, honnan tudják, hogy nem tudnak semmit?

Inkább ez a hozzáállás egy vicc... mondjuk ahol - ezek szerint - olcsó pályakezdőkre van kihelyezve a recruitment, ott nem csodálkozom semmin. :D

2023. aug. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
2, voltak te itt már minden... 😂
2023. aug. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
16%

"ha be sem hívja őket a HR-es, honnan tudják, hogy nem tudnak semmit?"


Onnan, hogy természetesen behívtak néhány jelöltet, viszont a szakmai interjúk révén hamar rájöttünk, hogy ég és föld a szakadék egy GDE-t és más, valódi egyetemet végzett tudásszintje között, illetve a legtöbb GDE-t végzett hallgató nagyjából egy enyhén súlyos értelmi fogyatékos szintjén mozog tapasztalatunk alapján, így jobbnak láttuk nem pazarolni az időnket és filterezni már a jelentkezéskor ezeket az illetőket.


"mondjuk ahol - ezek szerint - olcsó pályakezdőkre van kihelyezve a recruitment, ott nem csodálkozom semmin."


Épp az olyan helyen van esélye mindenféle jött-mentnek ahol az olcsó munkaerő számít a feladat jellegéből fakadóan (monoton, unalmas sablonmunka amely mozdulatsort egy betanított szellemi munkás is képes elvégezni), mi viszont a minőséget preferáljuk és meg is fizetjük a megfelelő tudásszinttel rendelkező embereket. Ettől a szinttől viszont nagyon távol állt az összes GDE-s jelentkező.

2023. aug. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
18%

Nos, Bp-en vannak az ún. primer és az ún. secunder intézmények. Ezek alapján a primer kategóriába tartozik a BCE, a BME vagy épp a SOTE, míg secunder az OE, a METU és persze így a GDE is.

A primer és a secunder egyetemen, ha jársz, tapasztalni fogod a differenciát.

2023. aug. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Jól vagy már kettes, voltál már minden,csak bohócnak nem vallottad még magad pedig igazából az vagy 🤡
2023. aug. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
Ugyan azokban a doktori iskolákba jártak az előadók, ha van doktorija. Szóval lehet azokat szidni, mért pocsék a doktori képzés.
2023. aug. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%
Én infós pozira interjúztattam GDF-es embert, egyáltalán nem volt rossz. Mondjuk alapból engem hidegen hagy a papír, az érdekel mit tud, milyen tapasztalatai vannak, tud-e angolul. A diploma csak egy papír, sok területen nem képvisel tudást/szakértelmet.
2023. aug. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29%

A GDF-en végzettek tényleg nagyon alacson színvonalat képviselnek.

Rendkívül alacsony a ponthatár, jószerével csak olyanok mennek oda, akik

a képességeikből adódóan máshová nem nyertek felvételt.

Én is intejúztattam ilyeneket, érezhető volt a különbség egy ELTE, vagy egy BME-hez képest.

Inkább végezzen el egy tanfolyamot.

2023. okt. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!