Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem adja ki a tanár a...

Miért nem adja ki a tanár a "rosszul sikerült" dolgozatot?

Figyelt kérdés

Több alkalommal tapasztalom, hogy a kettes, hármas dolgozatot nem mutatja meg a tanár a gyereknek. Ígérgeti, hogy behozza, de mégsem teszi. Beírja a dig. ellenőrzőbe és ez alapján zárja le a jegyet...

Tavaly és azelőtt még a gyerekem jeles volt, most már hármas, és több négyese is lesz a bizonyítványban.

Ugyanúgy tanul, mint korábban, de szemlátomást "teszik tönkre" a jegyeit! Mi lehet az oka?

Az egyik tanár alkohol szagú, a matekost nyugdíjból könyörögték vissza - és nyírja a gyerekeket, alig-alig van már rendes, jóindulatú tanár... Ennyire siralmas a helyzet?



jan. 17. 09:12
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Teljesen egyetértek minden gondolatoddal!

Abban valóban túloztam, hogy nem számítanak a hozott jegyek, de az elkeseredett gyereket muszáj volt megnyugtatnom.

Nálam csak egy gyerek van, egyedül nevelem és rengeteget dolgozom, hogy megéljünk.

A gyerek orvos akar lenni, amit már az oszt. főnök is tud. Az ofő tanítja a törit is és most úgy őszintén kérném a véleményed – bár feltartani és terhelni semmiképpen sem akarlak!

Történelemből 4.56-nál feleltette a gyereket, ketten feleltek az első mindent elmondott, és a tanár kérte, hogy egészítse ki az előző felelőt. A lányomnak már nem maradt semmi érdembeli kifejtenivalója, ezért négyest adott a feleletére, így 4.50-nel lezárta a gyereket négyesre. A biológiatanár egy soha nem látott 3-as TZ-val és egy négyes füzetvezetéssel zárta a gyereket, szintén négyesre, aki tudja, hogy az orvosihoz biológiára lesz majd szükség. A matektanárnál nem látok rosszindulatot, de kjelentette, hogy csak 4,70-től hajlandó megadni a négyest bizibe. Szerintem, irreálisan szigorú, az utóbbi dolgozatra 3-ast adott, ahol 4 pontból 2,5 megvolt.

A történethez az is hozzátartozik, hogy a gyerek egyedüli külfödiként tanul az osztályban, ezért piszkálják is. Az osztályfőnöknél érzem a legnagyobb rosszindulatot…, politikai nézete miatt rühelli a határon túli magyarokat. „Betolakodónak” tart minden határon túlit. A gyereket soha nem védi meg. Tavaly is a törit csak 4.60-tól volt hajlandó megadni a gyereknek. Fiatalabb koromban már ismertem őt, de már akkor éreztem, hogy nem szíveli a külföldi a munkavállalókat és tanulókat. Nála 5 gyerek, állítólag nehezen is élnek. Volt már vele korábban nézeteltérésem is, amikor a gyereket megütötték és megrúgták, nem védte meg, sőt… véletlennek akarta elkönyvelni.

Kritizáltam a ped. módszerét és azt felelte, ha nem tetszik valami, el lehet menni… !!

Félek, befolyásolja a többi tanárt is, hirtelen 4 db. négyese és egy matek hármasa lett a gyerek bizijében. Van egy másik gimi is a város túloldalán, gondolkodom, hogy átviszem a gyereket.

A korábbi szóváltásnál azt is mondtam neki, hogy MIATTA biztosan nem hagyjuk el a gimit, amiért a gyerekkel korábban szorgalmasan megdolgoztam, mindenféle protekció nélkül.

A gyerekem jó magatartású és szorgalmas, megérdemelten ott a helye! De mi van, ha a város másik gimije sem lesz jobb? :) Ha tudnám, hogy ott jobb lenne, ha csak egy fokkal is, már holnap lépéseket tennék.

Én hízelegni ilyen tanárnak nem tudok. Azért, mert meggyötörte a történelem feleletnél a gyereket, a korábban ígért farsangi dekorációkat már el sem engedem vinni a gyereknek. Más szülők csúsznak-másznak, nyalnak. Én ezt nem tudom megtenni.

jan. 20. 06:59
 12/14 A kérdező kommentje:
Javítok: A matektanárnál nem látok rosszindulatot, de kjelentette, hogy csak 3,70-től hajlandó megadni a négyest bizibe.
jan. 20. 09:21
 13/14 anonim ***** válasza:

Hízelegni nem is érdemes, amiatt a tanár hozzáállása nem fog változni. Az iskolaváltás nálam is igyanezt a problémát veti fel, hogy valószínűleg a másik is ugyanilyen alakú, csak nem kék, hanem piros... :-(

A tanárokkal, ideológiai különbséggel kapcsolatban én azt mondom, nem idomulni kell a többihez, hanem ezekhez a dolgokhoz semmi köze nincs a tantárgyi jegynek. Szerintem a gyereknek meg kell tanulnia, hogy az otthoni fészken kívül ne foglaljon állást, ne is beszéljen ilyesmikről. Régi tanács: vallásról, politikáró, fociról idegennel nem beszélgetünk. Nyilván eltitkolni, hogy honnan jöttetek nem is szabad (és egyébként nem külföldiek vagytok, hanem országhatáron kívülre rekesztettek).

Félévkor lefelé szoktak kerekíteni, kivéve utolsó évben, év végén felfelé. Én annak idején a matematikai kerekítést használtam, és pont.

Az orvosi egyetemhez vaskos mentális képességek, és erős önértékelés kell. Ezt a jelenlegi iskolátok éppen ezzel a rossz környezettel segíti.

Igazán tanácsot adni nem tudok, én is kétségbe vagyok esve, nem látok értelmes kiutat :-(

jan. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nálad mi a fő probléma és miért vagy kétségbe esve? Hátha tudok egy-két hasznos gondolattal segíteni...
jan. 21. 05:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!