Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Használnátok CHAT GPT-t...

Használnátok CHAT GPT-t szakdolgozathoz?

Figyelt kérdés

NEM, nem vele szeretném megíratni.


Arra gondolok, hogy ha nem tudom 100 %-osan átfogalmazni az adott mondatot, abban az esetben az átírásban, ha "kérek tőle segítséget" az nem visszakereshető?


Vagy ha esetleg nem teljes mértékben értek egy szakirodalmat, és megkérem, hogy egészítse ki, fejtse ki bővebben... erre jó lehet?


Tudom, hogy 1000 %-osan nem lehet rá hagyatkozni,mert nem mindig ír jókat, nem is minden mondatnál gondoltam, csak néha- néha merült fel opciónak.


Tudom van aki az egész dolgozatot ezzel írja, én azt nem merném bevállalni, de ha tud segíteni, miért ne használnám ki...


febr. 27. 15:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
26%
Én a helyedben nem tenném, még részlegesen sem
febr. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
14%
A probléma ott azzal lesz, hogy az AI detection bejelez.
febr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem simán, ötletelésre jó, ha átfogalmaztatsz vele valamit nézd meg és fogalmazd át biztos ami biztos
febr. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

1:

Merthogy?


2:

Mire gondolsz?

Honnan tudja az "Al detection" hogy azt én fogalmaztam, vagy a chat gpt segítségével íródott?

Ami olyan kétes, hogy nem értem nyilván nem tenném bele, de egy kis átfogalmazásból mi baj lehet?

febr. 27. 15:57
 5/26 anonim ***** válasza:
67%

"Honnan tudja az "Al detection" hogy azt én fogalmaztam, vagy a chat gpt segítségével íródott?"

Nem tudja, az új "AI" alkalmazások nem "tudnak" és nem "értenek".

Beléjük táplált algoritmusok alapján, tokeneket használnak, főképpen masszív valószínűségszámítási hálók mentén.


Minden szövegnek vannak mérhető értékei.

Olyanok, mint:

- Olvashatóság (Ami az alapján számolódik, hogy a szavak és szótagok száma illetve azok aránya milyen egy mondatban.)

- SAT százalék (A szavak hány százaléka része az adott nyelv SAT szavainak.)

- Egyszerűség (A szavak hány százaléka szerepel az adott nyelv 100 leggyakoribb szava közt.)

- Ismertség (A szöveg és szavainak szinonímái mekkora hasonlóságot mutatnak az LLM adatbázisok tanító tartalmával.)

- Változatosság (Az írási mintázatok váltakozása, összefüggése.)

- Szavak átlagos mennyisége egy mondatban.


És ez csak pár alap tényező volt.

Kb. 38-40 számosítható, kiértékelhető tényező van.

Ezeket összevetve a jelenleg ismert LLM-ek és egyéb parafrizáló kiegészítők működésével, nagyon is jól be tudja lőni a detector, hogy mekkora valószínűséggel írta AI a szöveget.


A "valószínűség" azért egy lényeges tényező, mert ahogyan mondod, nem "tudja" a detector, hogy azt AI írta-e. Azt tudja megállapítani, hogy:

"Ha az AI írná meg ezt a mondatot, mekkora valószínűséggel lenne pontosan ez a verzió a végeredmény?".


Pontosan ezért, van hogy valóban manuálisan, ember által megalkotott mondatokat is AI-nak vesz (Olyan nincs, hogy valóban AI által írtat ne érzékeljen).


De abban az esetben, ha kiszűrik emiatt, rajtad lesz a bizonyítás terhe, hogy bebizonyítsd minden kétséget kizáróan, hogy AI vagy valamilyen parafrizáló szoftver írta volna.

A szakdolgozatban/védéskor, nincsen ártatlanság vélelme, mint a bíróságon. Itt ha gyanús valami, akkor ők előállítanak, és neked kell bizonyítanod az ártatlanságod, különben egyszerűen elkaszálják a munkád.

febr. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Nem tudom te milyen egyetemre jártál, de szerintem te túlgondolod ezt az egészet.


Leírtam, hogy nem az egész dolgozatot szeretném vele megíratni,csak van olyan, hogy ez ezer éves szakirodalom olyan komplikáltam van megfogalmazva, hogy nem tudom megérteni. Ilyenekben "hívnám" segítségül, hogy elmagyarázza, kiegészítse mire kell gondolni vagy egy szakirodalmat átfogalmazzon, de nem mindent mondatot. Teszem azt 40 oldalból 20 mondatot írok neki, hogy "ő" hogy írná át és abból merítek ötlete vagy éppen úgy írom, le ahogy átfogalmazza.


Erősen kétlem, hogy emiatt ártatlanságot kéne bizonyítani, meg bíróságot hívni.


Nem adtam még le szakdolgozatot, de valahogy nem tudom elképelni, hogy ez ennyire szigorú lenne, mint ahogy írod. Nem jogi egyetem de még csak nem is orvosi, de nem is"büfé szak".

febr. 27. 17:03
 7/26 anonim ***** válasza:
84%
Egy-egy mondat átfogalmazása szerintem teljesen rendben van, de a helyedben inkább azt is csak ötletelésre használnám és nem venném át az ajánlott megfogalmazást változtatás nélkül. Teljesen paragrafusokat pedig semmiképp se íratnék (vagy fogalmaztatnék át vele), mert tökre észrevehető a stílusa és jellemzően nem is annyira jó minőségű szövegeket ad ki (hacsak nem adsz neki nagyon komplikált parancsokat a stílusra).
febr. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
75%

"Nem tudom te milyen egyetemre jártál"

Teljesen mindegy is, ugyanis ez nem egyetemfüggő.

Akármilyen felület/összekötő rendszer van is előtte, minden szakdolgozat vagy nagyobb beadandó a TurnitIn-re fut be.


Ez nem egyetem kérdése. Az LMS-ek vannak szerződésben a TurnitIn-nel, mint a Moodle, Canvas, CooSpace, eduNXT, LAMS, aTutor, Docebo, Kahoot stb-stb., de még maga a Neptun is, a lista százas nagyságrendű.

Az ellenőrzés pedig az adott LMS rendszerbe történő feltöltéssel automatikusan megtörténik, az eredmény pedig visszacsatolásra kerül a professzor/egyetem felé.

Ők csak arról döntenek, hogy meg is nézik-e, vagy sem (és miért is ne tennék).


"nem az egész dolgozatot szeretném vele megíratni"

Ez lényegtelen ismét, ugyanis ha értelmezted volna a leírtakat, kivehető lett volna belőle, hogy ez az ellenőrzés mondatok, pontosabban mondatrészek szintjén történik.

febr. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Ad a ChatGPT nagyon hasznos tanácsokat de arra nem használnám, hogy idézzek tőle.


Viszont azt simán megkérdezném tőle, hogy milyen szempont alapján folytassam ha elakadok.

febr. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

7:

Kipróbáltam és teljesen jól fogalmazott át mondatot.

Törvényeket amiket én sem értek nem is írnék neki, hiszem hiába fogalmazza át, ha az eredetit sem értem, írhatna nekem bármit...


8:

Nem tudom ezeket honnan veszed, hogy oda futnak be és milyen nagyobb beadandóra gondolsz.

Kellett nekünk is nagyobb beadandókat írni, azóta sem olvasta el senki, viszont gyanítom, hogy a szakdolgozatot elfogják.


"Ők csak arról döntenek, hogy meg is nézik-e, vagy sem (és miért is ne tennék)."

Mármint ? kik?


"Ez lényegtelen ismét, ugyanis ha értelmezted volna a leírtakat, kivehető lett volna belőle, hogy ez az ellenőrzés mondatok, pontosabban mondatrészek szintjén történik."

Értelmezném, de olyan körítéseket használsz, hogy nem lehet belőle kivenni a lényeget.


"LMS-ek vannak szerződésben a TurnitIn-nel, mint a Moodle, Canvas, CooSpace, eduNXT, LAMS, aTutor, Docebo, Kahoot stb-stb., de még maga a Neptun is"

Ebből szerinted egy átlag egyetemista hallgató ért valamit?! Szerintem nem, nem is láttam/ hallottam még ezeket a szavakat a neptun-on kívül ergo ha talán magyarul értenéd meg is érteném mire gondolsz.

febr. 27. 17:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!