Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Használnátok CHAT GPT-t...

Használnátok CHAT GPT-t szakdolgozathoz?

Figyelt kérdés

NEM, nem vele szeretném megíratni.


Arra gondolok, hogy ha nem tudom 100 %-osan átfogalmazni az adott mondatot, abban az esetben az átírásban, ha "kérek tőle segítséget" az nem visszakereshető?


Vagy ha esetleg nem teljes mértékben értek egy szakirodalmat, és megkérem, hogy egészítse ki, fejtse ki bővebben... erre jó lehet?


Tudom, hogy 1000 %-osan nem lehet rá hagyatkozni,mert nem mindig ír jókat, nem is minden mondatnál gondoltam, csak néha- néha merült fel opciónak.


Tudom van aki az egész dolgozatot ezzel írja, én azt nem merném bevállalni, de ha tud segíteni, miért ne használnám ki...


febr. 27. 15:37
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

9:

Nem is szó szerint idézni gondoltam, csak egy átlag mondatot, ha már tényleg nem tudok hogy átfogalmazni lehet, hogy neki lenne rá egy jó "ötlete"

febr. 27. 17:31
 12/26 A kérdező kommentje:
10: írnád*
febr. 27. 17:33
 13/26 A kérdező kommentje:

Teljesen átlagos mondatokat ír, amik nekem is esze,be juthattak volna, de nem jutott...

Szerintem senki nem veszi észre, hogy hopp ezt a chat írta, én is leírhatta, volna pont úgy ahogy ő csak épp nem az a sorrend jutott eszembe ....

febr. 27. 17:53
 14/26 anonim ***** válasza:

"Nem tudom ezeket honnan veszed, hogy oda futnak be"

Mert akinek ez a munkája egy része, hogy ennek a hátterével foglalkozzon, az tudja. Illetve a legtöbb egyetemista is tudja.


"Mármint ? kik?"

A professzorok, bírálók, konzulensek, opponensek, az adott intézményhez oktatói státuszban kötődő személyek.


"Ebből szerinted egy átlag egyetemista hallgató ért valamit?"

Igen, a legtöbben. Többezer hallgatóval történő kommunikáció során a témáról, eddig összesen talán tíz volt aki nem hallott LMS-ekről.

febr. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

"Szerintem nem, nem is láttam/ hallottam még ezeket a szavakat a neptun-on kívül"

Álljunk meg egy kicsit...melyik egyetemre jársz?


(bár mint említettem, a Neptun maga is be van kötve a TurnitIn-re)

febr. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

14: Na akkor én abba a 10-be tartozom

15:

Nem hiszem, hogy releváns infó de a DE-re járok

És a 7 félév alatt sosem hallottam még ezekről, amiket írtál

a Neptun-on kívül

febr. 27. 18:36
 17/26 anonim ***** válasza:

"a DE-re járok / És a 7 félév alatt sosem hallottam még ezekről, amiket írtál / a Neptun-on kívül"


Hát az baj.

Ugyanis a DE is Moodle-t használ (az elearning.unideb.hu linkkel elérhető): [link]


Az útmutató ( [link] ) 6.2 pontja szerint (most épp az MK-ét vettem elő, de mindegy) pedig:

"A Debreceni Egyetemen is végeznek plágiumszűrést/hasonlósági vizsgálatot a Turnitin és az iThenticate szűrők segítségével."

febr. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Szó szerinti mondatokat nem próbáltam átmásolni, de magyarázathoz, ötleteléshez jó volt. Nekem pl a szakdoga egy alfejezetében egy konkrét cég folyamatainak a fejlesztésére kellett megoldási javaslatokat készítenem. Ehhez hasznos volt hogy általánosságban kihozta mik a gyakori hibák és milyen megoldások lehetnek, volt amiket bele tudtam építeni a szakdogába miután kicsit átírtam a cég sajátosságai alapján. Egy az egyben viszont nem másoltam volna ki, mert voltak pl egymásnak ellentmondó javaslatai is.

Amúgy ha 1-2 mondatot másolsz ki abba még nem valószínű, hogy belekötnek. Voltak mondatok amiket nekem is át kellett írni, mert "magyartalannak" gondolták, de nem vádoltak meg azzal hogy AI írta volna. Nyilván más ha az jön ki hogy a szakdoga kb negyede gyanús.


Másfelől lehet egyetem függő, de ahol én végeztem a hivatalos leadás előtt a konzulensek lefuttatták a szakdogákat és szóltak, ha valaki fenn akadt AI vagy plágium gyanú miatt és adtak esélyt ezeket javítani.

febr. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

"Amúgy ha 1-2 mondatot másolsz ki abba még nem valószínű, hogy belekötnek"

Mármint a chat GPT-ből? De honnan tudnák, hogy én azt általa írtam?


Nem arra gondolok, hogy írok a chat-nek írj xy részről, hanem én írok neki egy konkrét mondatot, mondatokat, mondatrészt és, hogy azt fogalmazza át, ezt nem hiszem, hogy vissza tudnák nézni (honnan tudnák, hogy én mit írtam a chat-nek hogy fogalmazza át?) Természetesen az más, ha azt írnám neki, hogy xy fejezethez írjon mondatokat de a mondatot én írom "neki" (amit én találok szakirodalomban/tanulmányban/mások dolgozatában...) csak segít átfogalmazni



"Másfelől lehet egyetem függő, de ahol én végeztem a hivatalos leadás előtt a konzulensek lefuttatták a szakdogákat és szóltak, ha valaki fenn akadt "

Az addig oké, csak ha államvizsga előtt 2-3 héttel szólnak amikor már ki vannak dolgozva a tételek és arra készülök, az elég ciki lenne

febr. 28. 14:29
 20/26 anonim ***** válasza:
Csak nem érti...
febr. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!