Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Használnátok CHAT GPT-t...

Használnátok CHAT GPT-t szakdolgozathoz?

Figyelt kérdés

NEM, nem vele szeretném megíratni.


Arra gondolok, hogy ha nem tudom 100 %-osan átfogalmazni az adott mondatot, abban az esetben az átírásban, ha "kérek tőle segítséget" az nem visszakereshető?


Vagy ha esetleg nem teljes mértékben értek egy szakirodalmat, és megkérem, hogy egészítse ki, fejtse ki bővebben... erre jó lehet?


Tudom, hogy 1000 %-osan nem lehet rá hagyatkozni,mert nem mindig ír jókat, nem is minden mondatnál gondoltam, csak néha- néha merült fel opciónak.


Tudom van aki az egész dolgozatot ezzel írja, én azt nem merném bevállalni, de ha tud segíteni, miért ne használnám ki...


febr. 27. 15:37
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Te nem érted...


Honnan tudná ellenőrizni egy program, hogy én mit írtam a chat gpt-nek?!


Írok egy nagyon leegyszerűsített példát:


Szakirodalomban/tanulmányban álljon mondjuk ez:

"A turizmus az elmúlt hat évtized alatt a világ egyik leggyorsabban fejlődő gazdasági

ágazatává nőtte ki magát. Ezt igazolja az is, hogy az időszakos visszaesések ellenére a

turizmusban résztvevők száma folyamatos növekedést mutat. "



Chat GPT-vel átfogalmazva:


"Az elmúlt hat évtized során a turizmus az egyik legdinamikusabban fejlődő gazdasági ágazattá vált a világon. Tény, hogy a turizmusban résztvevők száma folyamatosan növekszik, még az alkalomszerű visszaesések ellenére is."


Honnan tudja a program, hogy ez a mondatot én alkottam vagy a chat gpt?

Akár én is írhattam volna.

febr. 28. 15:24
 22/26 anonim ***** válasza:
A #5-ös válaszban le lett írva mi alapján működik. Nagyon is jól, hála az égnek!
febr. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

#5 válaszban semmi konkrét nincs...



"Mert ahogyan mondod, nem "tudja" a detector, hogy azt AI írta-e"

"Ha az AI írná meg ezt a mondatot, mekkora valószínűséggel lenne pontosan ez a verzió a végeredmény?"


"Pontosan ezért, van hogy valóban manuálisan, ember által megalkotott mondatokat is AI-nak vesz"


Ezek alapján mindent AI-nak vesz, ha az ember által írt mondatot is annak veszi.


"tt ha gyanús valami, akkor ők előállítanak, és neked kell bizonyítanod az ártatlanságod"

Nem tudom elképzelni, hogy oda állítanak és azt mondják védjem meg magam, mert néhány mondathoz segítségül hívtam a chat-et


#21


"Írok egy nagyon leegyszerűsített példát:



Szakirodalomban/tanulmányban álljon mondjuk ez:


"A turizmus az elmúlt hat évtized alatt a világ egyik leggyorsabban fejlődő gazdasági ágazatává nőtte ki magát. Ezt igazolja az is, hogy az időszakos visszaesések ellenére a turizmusban résztvevők száma folyamatos növekedést mutat. "



Chat GPT-vel átfogalmazva:



"Az elmúlt hat évtized során a turizmus az egyik legdinamikusabban fejlődő gazdasági ágazattá vált a világon. Tény, hogy a turizmusban résztvevők száma folyamatosan növekszik, még az alkalomszerű visszaesések ellenére is."



Honnan tudja a program, hogy ez a mondatot én alkottam vagy a chat gpt?


Akár én is írhattam volna."


Ezekből a mondatokból ki mondaná meg, hogy nem hallgató írta?

Szerintem pont leírhattam volna én is így.

febr. 28. 18:31
 24/26 anonim ***** válasza:

Ebből látszik, hogy csak fekete-fehérben látsz, azt is csak -20-as szemüveggel.


---

"semmi konkrét nincs"


Csak konkrét elemek vannak a listában, ami a működésről szól.


*****


"Ezek alapján mindent AI-nak vesz, ha az ember által írt mondatot is annak veszi."


Ezért kéne figyelni a vessző helyére. A "pontosan ezért, van hogy" és a "pontosan ezért van, hogy" nem ugyanazt jelentik.

Az első esetben, amit én is írtam, a jelentés az, hogy "néha, alkalomadtán, előfordul."

A második esetben, ahogyan te értelmezted, jelenthetné azt, hogy "ezen okból kifolyólag mindig." Csak én nem a második verziót használtam.


*****


"Nem tudom elképzelni, hogy oda állítanak és azt mondják védjem meg magam, mert néhány mondathoz segítségül hívtam a chat-et"


Természetes, hogy nem tudod elképzelni. Hiszen még nem jutottál odáig, hogy ezzel foglalkoznod kéne.

A valóságban már megtörtént a világban jópárszor az elmúlt fél-egy évben.


*****


"Ezekből a mondatokból ki mondaná meg, hogy nem hallgató írta?"


A TurnitIn detector. De talán még a zeroGPT vagy Originality is.


*****


"Szerintem pont leírhattam volna én is így."


Szerinted. Csak az nem számít. Még detektor nélkül is vannak benne olyan jegyek, amikről emberi fejjel is megállapíthatóak, hogy nem jellemzőek az emberi írásmódra.

febr. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Nem fekete, fehérben és nem is szemüveggel


Miért nem írod le esetleg magyarul és nem körítve?


"A valóságban már megtörtént a világban jópárszor az elmúlt fél-egy évben."

Mert előtte mi volt?! semmi?

Megkérdetem a suliban és még senki nem állítottak oda (nálunk). Egy tök normális mondat van leírva, pont én is írhattam volna.


"Szerinted. Csak az nem számít."

Erősen kétlem, hogy egy normális magyar mondatba belekötnének. Ugyanúgy írhatta volna én is.


"Még detektor nélkül is vannak benne olyan jegyek, amikről emberi fejjel is megállapíthatóak, hogy nem jellemzőek az emberi írásmódra."

Ugyanmár

Te nagyon paranoiás lehetsz....


"Az elmúlt hat évtized során a turizmus az egyik legdinamikusabban fejlődő gazdasági ágazattá vált a világon."

Ebben mi olyan nagy szám? pont eszembe juthatott volna nekem is így.

febr. 28. 19:11
 26/26 anonim ***** válasza:

"Miért nem írod le esetleg magyarul és nem körítve?"


A válasz nyelve magyar. Nincs benne körítés. De ha valamit nem értesz, akkor nyugodtan az adott mondatot beidézve, rákérdezhetsz benne arra amit nem értesz és válaszolok. Egészen addig, amig nem erőszakolod bele a saját feltételezésed már a kérdésedbe is.


*****


"Mert előtte mi volt?! semmi?"

Képzeld, AI kapcsán értelemszerűen nem. Ugyanis 2022 végén vált nyilvánosan elérhetővé a ChatGPT. Majd azt követően jöttek egyáltalán a detectorok.

A nyilvánosan elérhető és használható LLM-ek (ugyanis generálisan AI-nak hívni még mindig erős túlzás) megjelenése előtt természetes, hogy nem volt szükség ennek a szűrésére.

Azért ezt az időrendi tényt egy kis középiskolai logikával sem lenne olyan nehéz felfogni.


*****


"Megkérdetem a suliban és még senki nem állítottak oda (nálunk)."


És?

Ez azt jelenti, hogy vagy ügyesen írták át ChatGPT után is, vagy az automatikus riport előtt (az automatikus visszacsatolás csak ősszel jelent meg, előtte külön kellett a professzornak lehívnia, aki ezt vagy megtette, vagy nem) adták be, vagy csak nagyon ügyesen promptoltak (ami egyelőre ritka, mint a fehér holló).


*****


"Egy tök normális mondat van leírva, pont én is írhattam volna."


Szerinted.

Viszont a TurnitIn, valamint az AI és a detectorok működésével tisztában levők szerint nem feltétlenül.


*****


"Erősen kétlem, hogy egy normális magyar mondatba belekötnének. Ugyanúgy írhatta volna én is."


Szerinted.

Viszont a TurnitIn, valamint az AI és a detectorok működésével tisztában levők szerint nem feltétlenül.


*****


"Ugyanmár"


Tetszik, vagy sem, akkor is benne vannak, hiába nem akarod.


*****


"Ebben mi olyan nagy szám? pont eszembe juthatott volna nekem is így."


Mégsem ez történt. Nem neked jutott eszed be. Miért is?

Ezt nagyon egyszerű módon letesztelheted, talán még látni is fogod a különbséget. Talán...

Vegyél egy ilyen 2-3 mondatos részletet, olyan témában amit értesz is.

Először te magad fogalmazd át akadémiai stílusban, ahogyan neked természetesen jön.

UTÁNA írasd át az eredetit a ChatGPT-vel, majd hasonlítsd össze azzal amit te írtál.


Ha nagyon különböző lesz, akkor láthatod, hogy mik azok az emberi írásra jellemző mintázatok, amiket a ChatGPT nem produkál.

Ha nagyon hasonló lesz, akkor pedig van egy rossz hírem, a manuális fogalmazásod is olyan stílusú, amit könnyedén AI-nak jelezhet a TurnitIn, érdemes a védésre felkészülnöd, és folyamatos mentéseket csinálnod bizonyítékként, biztos ami biztos alapon.

febr. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!