Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hova érdemes járni hogy...

Hova érdemes járni hogy Neurológusok és Kardiológusok legyünk?

Figyelt kérdés
2011. aug. 10. 17:01
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Oh és még annyit hogy ha elvégeztem itthon az egyetemet és a szakvizsgát akkor én külföldön is dolgozhatok korházakban vagy nem?
2011. aug. 10. 17:42
 12/19 anonim ***** válasza:

Remélem ezt te sem gondoltad komolyan:D

Azt sem tudod, hogy orvosira kell menni, de minden akarsz lenni...egyáltalán azt tudod, hogy melyik mit csinál?

Egy orvosnak általában maximum két szakvizsgája van, abból az egyik ráépített képzés. Én olyat még nem igen láttam, hogy két teljesen különböző, esetleg három vagy négy szakvizsgája legyen.

Egyrészt ha jól tudom csak az első ingyenes, másrészt mindegyiket külön meg kellene csinálni...ami soksoksoksok év lenne.

Miért akarsz ennyi mindent?

2011. aug. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Bizonyos országokban dolgozhatsz, igen. Már ha felvesznek.
2011. aug. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Te nem tudhatod hogy én tudtam -e és tudom -e vagy sem szóval a válaszod irreleváns. Egyébként igen tudom hogy melyik mit csinál. Szóval akkor egy szakirány és külön magamnak megtanulni a többit könyvből stb...?
2011. aug. 10. 17:51
 15/19 A kérdező kommentje:
Honnan tudja valaki hogy neurológiai a problémája? Ezt ki mondja meg nekik és ki bizonyítja hogy tényleg neurológusra van szüksége a betegnek? :)
2011. aug. 10. 17:53
 16/19 anonim ***** válasza:

"Szóval akkor egy szakirány és külön magamnak megtanulni a többit könyvből stb...?"


Az egyetemen van hat szép évecske. Ott szépen megtanulod az összes lényeges dolgot, és a legtöbb terület elméletét. Lesz patológiád is, immunológiád is, de még urológia, nőgyógyászat, sebészet, oxyológia és trauma is.


Utána megkapod szépen a diplomádat és jelentkezel szakképzésre, ahol EGY szakot tanulsz meg jó alaposan a gyakorlatban is. A végén teszel egy szakvizsgát, és akkor szakorvos leszel. Utána még csinálhatsz ráépített szakképzést vagy másik szakképzést is ha akarsz, de úgy tudom az már fizetős.


Felőlem aztán könyvből azt tanulsz, amit akarsz meg ami érdekel, de attól, hogy megtanulod könyvből nem dolgozhatsz majd patológusként, ha te kardiológia szakvizsgát tettél...

2011. aug. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Azt meg, hogy kink milyen problémája van, a háziorvos nagyjából be tudja határolni. Pl. van vmi problémád, elmész a házidokidhoz. Ő elmondja, hogy mivel lehet baj, és beutal szakrendelésre. Ha vhol nem találnak semmit, akkor továbbküldenek máshová.
2011. aug. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Igen, de attól még tudni fogom. Amugy köszi.
2011. aug. 10. 18:13
 19/19 anonim ***** válasza:

Csak a gyakorlatot nem fogod könyvből megtanulni. Önkéntesek meg nem biztos, hogy lesznek, akik hagyják, hogy gyakorolj rajtuk.

Most még ábrándozol, lehetsz vagy 13-16 éves. Az jó, hogy orvos akarsz lenni. Elsődleges célod az legyen, hogy bejuss az egyetemre. Az első pár év, amit írtak fent, pont arra való, hogy beleláss a szakterületekbe. Akkor már idősebb is leszel, másképp fogod látni a dolgokat, akkor majd eldöntöd, hogy melyik érdekel igazán. Nem fogod akarni az összeset úgysem. Attól még érdeklődés szintjén elmélyedhetsz a többi területben is.

2011. aug. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!