Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A pesti Apáczai Csere János...

A pesti Apáczai Csere János Gimiben lehet ilyet? (lent)

Figyelt kérdés

Mivel a műszaki egyetemre szeretnék majd menni (most 8.-os leszek, jövőre felvételizem), sokan mondták, hogy akkor előnyös lenne matek tagozatra menni. Eddig németet tanultam egész általánosban, viszont szeretném elkezdeni az angolt gimiben, annyira legalább, hogy gimi végére le tudjak tenni egy középfokút vagy legalábbis el tudjak lenni pl Angliában. Azt nem tudom pontosan, de gondolom, hogy 9.-től fel kell venni egy második nyelvet is. Szóval ha ez így van (2. nyelv felvétel), akkor azt a nyelvet totál kezdő szintről kezdik? Mert én most magántanárnál spanyolul tanulok, és ha nem a legelejétől kezdik a 2. nyelvet, akkor én azt választanám 2.-nak, de azt sem tudom, hogy az Apáczaiban van-e spanyol. A honlapjukon meg nem nagyon találtam szinte semmi érdekeset.

Tehát olyan van, hogy emelt óraszámban matek és totál kezdő angol?

Válaszokat köszönöm!



2012. júl. 11. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Van matematika-fizika tagozat, és kiválaszthatod, hogy angolt vagy németet szeretnél-e tanulni, abból írsz egy szintfelmérőt, és beraknak a megfelelő csoportba. A második nyelvet nem te választod, hanem tagozatonként van, minden évben más, és teljesen kezdő szintről indul. Egyébként nincs spanyol.
2012. júl. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem indul teljesen kezdő szintről angol, ha még nem tanultad, akkor nem választhatod, ha mindenképp azt akarod tanulni, akkor kezdjél el angolt tanulni, hogy legalább egy erős alapfokod legyen, mire megírod a szintfelmérőt.

2. nyelvet nem választhatsz, az a tagozatodtól függ. Spanyol nincs és a jövőben nem is lesz.


Azt tudod, hogy mennyi az esélyed bekerülni?

2012. júl. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mióta nem indul kezdő szintről angol? :O Nekem volt olyan osztálytársam, aki angolt tanult általánosban, de németet akart, és berakták a kezdő csoportba és elölről kezdtek mindent.
2012. júl. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönök minden választ

azt hogy érted, hogy tudom-e, hogy mennyi az esélyem bekerülni? de ha arra gondolsz kitűnő a tanulmányi eredményem, németből pedig van egy A1-em és jövőre lesz A2-m.

2012. júl. 14. 12:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ilyen eredményekkel valószínűleg fölvesznek. :) Próbáld meg a műveltségi versenyt, az sokat dob a felvételiden! Az előző pedig csak azért kérdezte ezt ilyen vitatható stílusban, mert néhány apáczais hajlamos elfelejteni, hogy honnan jött...
2012. júl. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első nyelvnek csak az angol van. Van szintfelmérő, de ha jól tudom, akik németet tanultak, azoknak nem kell megírni, és beosztanak a "gyengébb" csoportba. Bármelyik csoportban meg tudod tanulni a nyelvet, ha nagyon jól megy, akkor később erősebb csoportba is kerülhetsz.

Spanyol nyelvet nem lehet tanulni, a 2. nyelvet nem te választod ki, hanem a tagozattal kapod.

2012. júl. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én németet tanultam ált-ban 6 évig,de az Apáczaiban első nyelvnek csak angolt lehetett választani, ott 4 csoport van, beraktak a teljesen nulláról csoportba és a második idegen nyelvem olasz lett. Németet most csak szakkör formájában lehet tanulni :/
2012. júl. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!